999 rezultate për

thaci

Kosova në krizë ekonomike ndërsa Thaçi mban atlete rreth 1 mijë euro Me këpucë pa lidhëse, por që kushtojnë rreth 1000 euro Presidenti Hashim Thaçi është nisur për në konferencën e Gobal Se
Kaq pak?! Shtëpia e këtij shtetari të lartë shqiptar kushton 350 000 euro (FOTO LAJM) Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në formularët e deklarimit të pasurisë në Agjencinë Kundër Korrupsionit ka vetë deklar
Thaçi nesër takohet me Vuçiçin Zyra e Presidentit të Kosovës përmes një komunikate për media ka njoftuar se Presidenti Thaçi nesër udhëton për Sllovaki
Gazeta zvicerjane: Thaçi, një humbës që po bëhet skifter Gazeta zvicerane Neue Zuercher Zeitung, e ka portretuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, si një humbës, i cili tash
Ish- Presidentët dhe Kryeministrat e rajonit "hedhin poshtë" Vuçiçin dhe Thaçin Në një konferencë rajonale në Shkup të titulluar “ Integrimet europiane në udhëkryq” nën organizimin e Klubit të Podgori
Qendrimet e fundit të Thaçi cilësohen si aspak serioze Presidentit Hashim Thaçi i janë dashur gjashtë vjet kohë të dalë kundër Asociacionit të Komunave Serbe që e kishte nënsh
Pas Thaçit, delegacioni franko-gjerman takon Haradinajn Ka filluar takimi i delegacionit gjermano-francez me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj. Anëtarët e delegacionit
Thaçi: Duhet të formohet Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe Thirrja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, së Kosova duhet të implementojë të gjitha marrëveshjet e nënshkruara në Bru
Thaçi paralajmëron BE-në: Nuk pranoj kushte Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se Kosova ka përmbushur të gjitha kriteret dhe nuk pranon kushte të reja
Flasim dhe shkruajmë pa vlerë, Thaçi dhe Vuçiçi kanë nënshkruar marrëveshjen Diplomati Wolfgang Petritsch, ish – emisar i BE-së për Kosovën (1998-1999) ka thënë se Hashim Thaçi dhe Aleksander Vucic
Kosova, e kërcënuar nga gjarpri i shtëpisë: Thaçi merr goditjen e radhës Ish-ambasadori i Shqipërisë që kishte shërbyer në Prishtinë, Islam Lauka, thotë se Kosova është e rrezikuar nga gjarpri
Thaçi: BE aplikon standarde të dyfishta për Kosovën Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në Forumin për Siguri që është duke u mbajtur në Budva të Malit të Zi, ka thënë se p
Berisha mposht Ramën e Thaçin me shifrat e audiencës (FOTO LAJM) Mbreëmja e djeshme i ka gjetur kryeministrin Rama, Thacin dhe ish-kryeministrin Berisha në studio të ndryshme televizive
Thaçi: Sali Ramë Berisha ka nevojë për psikiatër, ja ku u arrestova Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i është kundërpërgjigjur akuzave të ish-kryeministrit Sali Berishës, duke deklaruar s
Thaçi dhe Rama goditen nga Haradinaj: Nuk duhen fjalë por punë për bashkimin, hiqe taksën Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kërkuar që Shqipëria ta heqë taksën për qarkullimin e automjeteve në “Rrugë
Berisha i rikthehet Thaçit: Me SHIK-un bënin listat e vdekjes Ish-Kryeministri Sali Berisha gjatë një interviste për një televizion kosovar, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama si përç
Philips zbardh marrëveshjen përfundimtare Kosovë-Serbi: Formohet një "Gazë" në Ballkan David Philips ish-Këshilltari i State Departament-it gjatë administratave të Presidentëve Clinton, Bush dhe Obama ka par
Thaçi sulmon BE-në: Nuk ju presim deri në pafundësi Presidentit Thaçi nuk i ka pëlqyer raporti i Komisionit Evropian për Kosovën. Ai thotë se gjuha e përdorur nga Bashkimi
"Shqiptarët, njerëz mali": Thaçi reagon ndaj Bërnabiçit Presidenti i Kosovës, Hashi Thaçi, tha për Radion Evropa e Lirë se gjuha e përdorur nga kryeministrja e Serbisë, Ana Bër
Shtrenjtohet pamja e Thaçit, një portret i tij kushton më shumë se e Skënderbeut 946 euro janë shpenzuar nga buxheti i Qeverisë së Kosovës për një fotografi të presidentit Hashim Thaçi. Por një pikt