999 rezultate për

thaci

Reagimi epik i vajzës që u bë "tag" gabimisht nga Hashim Thaçi në Twitter (FOTO LAJM) Liderët e vendit kanë publikuar fotografi nga takimet që i zhvilluan në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës me ish Preside
FSK parakalon në 20-vjetorin e çlirimit Njësitet e Forcës së Sigurisë së Kosovës sot do të parakalojnë në kazermën “Adem Jashari” për nder të 20-vjetorit të çli
Thaçi: Nuk mund të harrojmë çfarë ndodhi “12 qershori është në themelet e identitetit tonë si qytetarë, si popull, si Kosovë, si pjesë e pandashme e Evropës dhe
Wesley Clark: Kosova e meriton të jetë pjesë e BE-së, SHBA pranë jush Presidenti i vendit, Hashim Thaçi është takuar edhe me gjeneralin amerikan, Wesley Clark. Thaçi ka falënderuar Clark
Albright merr çmimin "Urdhri i Lirisë" Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka ndarë çmimin “Urdhri I Lirisë” për ish-Sekretaren e shtetit amerikan Medeleine Alb
Thaçi poston fotografi me ushtarë: Edhe sonte janë në shërbim të atdheut Presidenti Thaçi, përkundër agjendës së ngarkuar, sonte ka postuar edhe një fotografi çasti me ushtarët e Republikës së
Thaçi e Haradinaj ngrenë dolli për Clintonin e Albrightin Presidenti Hashim Thaçi, presidentja Atifete Jahjaga, kryeministri Ramush Haradinaj, bashkë me diplomatë të misioneve të
Thaçi pret Clintonin Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi priti në një ceremoni shtetërore pak më parë ish-Presidentin e SHBA-ve, Bill Clinton.
Bill dhe Hillary Clinton vizitojnë Kosovën, zbulohet axhenda Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, sot vjen për vizitë në Kosovë. Presidenti Clinton d
"K9" dhe FSK rrethojnë hotelin ku do të qëndrojë Clinton Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton – miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë. M
Çmimi i çmendur! Rama, Thaçi dhe Vuçiç veshin të njëjtin model këpucësh (FOTO LAJM) Edi Rama, Hashim Thaçi dhe Aleksandër Vuçiç në arenat e politikës ndërkombëtare priten me interes të madhe se çfarë do t
"Lufta" Thaçi-Haradinaj më shumë për çështje personale se sa për Kosovën Përplasjet tash e disa muaj të liderëve kryesorë institucionalë, përmes deklaratave publike, kanë reflektuar jo-unitet p
Befason Thaçi: Do largohem përgjithmonë nga politika Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në emisionin “Personale”, ka thënë se shqetësimi i tij më i vogël është se si do ta
Asnjë ditë punë, por shikoni sa para ka në llogari djali i Hashim Thaçit (FOTO LAJM) Pa asnjë ditë pune, fëmijët e politikanëve kanë arritur që të “kursejnë” me mijëra euro në bankat e vendit. Djali i Pres
Vuçiç tallet me Thaçin në konferencë: Fol anglisht Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ai serb, Aleksandër Vuçiç janë përplasur mes tyre gjatë konferencës në Bratislavë.
Thaçi: Serbia nuk zbatoi marrëveshjen e vitit 2015 (VIDEO) Presidenti i vendit Hashim Thaçi, në forumin ndërkombëtar “GlobSec” që është duke u zhvilluar në Bratislavë ka thënë se
Vuçiç "gropos" Thaçin në Bratislavë: Më tha se heqja e taksës është çështje ditësh Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç po thotë se i pari i Kosovës Hashim Thaci, i kishte premtuar se çështja e taksës ë
Të pathënat e takimit të Bratislavës Thaçi-Vuçiç Gjatë ditës në Bratisllavë të Sllovakisë do të mbahet “Forumi i Bratisllavës”, konferencë ndërkombëtare e organizuar nga
Kosova në krizë ekonomike ndërsa Thaçi mban atlete rreth 1 mijë euro Me këpucë pa lidhëse, por që kushtojnë rreth 1000 euro Presidenti Hashim Thaçi është nisur për në konferencën e Gobal Se
Kaq pak?! Shtëpia e këtij shtetari të lartë shqiptar kushton 350 000 euro (FOTO LAJM) Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në formularët e deklarimit të pasurisë në Agjencinë Kundër Korrupsionit ka vetë deklar