999 rezultate për

tetoves

Moti i acartë, komuna e Tetovës apel për qytetarëve të shmangin lëvizjet Komuna e Tetovës duke u nisur nga fillimi i reshjeve të borës dhe fillimit të vështirësive të lëvizjes së banorëve me m
Arifi premton ujë të pijshëm për vitin 2017 në Tetovë Kryetarja e Komunës së Tetovës, Teuta Arifi, para Këshilli Komunal ka paraqitur sot projektet e realizuara dhe rezultat
Policia e Tetovës mohon tentativat për manipulime zgjedhore në Tearcë Policia e Tetovës i ka mohuar tentativat për manipulime zgjedhore në Tearcë edhe pse këto zgjedhje u vunë në shënjestër
Qytetarët e Tetovës, të revoltuar për problemin me mbeturinat Një banor i lagjes Dardania në Tetovë, ka bllokuar sot hyrjen në masivin e mbeturinave të Tetovës për kamionët me mbetu
Zgjedhjet në Maqedoni / Qytetarët e Tetovës nuk janë në listën e votuesve Shumë qytetarë të komunës së Tetovës janë ankuar se nuk e kanë gjetur emrin në listën e votuesve, edhe pse disa prej tyr
BDI-ja sonte do ta bëjë Tetovën blu Bashkimi Demokratik për Integrim pritet që sot të mbajë tubimin përmbyllës për zgjedhjet e parakohshme parlamentare që d
Nuhiu: Në MPB shqiptarët punojnë si në tokën e tyre Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Agim Nuhiu ka folur para qytetarëve të pranishëm në tubimin e BDI-së në Tearcë t
Aleanca për Shqiptarët: Kalaja e Tetovës ka pronar të ri kishën "Sveti Atanasija" (VIDEO) Grupi i punuës i Aleancës për Shqiptarët ka arritur të sigurojë prova dhe materiale për pronarin e ri të Kalasë së Tetov
26-27 Nëntor, Tirana mirëpret kryetarët e bashkive të Prishtinës, Tetovës, Ulqinit dhe Preshevës Pas atmosferës së bukur që solli fundjavën e shkuar në Tiranë organizimi i Samitit të Diasporës, kryeqyteti është gati t
Në Universitetin e Tetovës u shënua 108 vjetori i Kongresit të Manastirit Universiteti i Tetovës e shënoi 108 vjetorin e Ditës së Alfabetit – Kongresit të Manastirit, që konsiderohet si një ndër
Zhbogar dhe Abaroa Karansa takim me qytetarët e Tetovës Euroambasadori Samuel Zhbogar dhe ambasadori i Mbretërisë Spanjolle Ramon Abaroa Karansa, së bashku me zëvendësen e avok
"Ballistët e Tetovës" reagojnë për dhunën: Ju jeni kanceri i kombëtares Tifo-grupi "Ballistët e Tetovës" vijojnë në të njëjtën linj me grupet e tjera të tifozëve duke u shprehur të indinjuar p
Gjendet një i vdekur në spitalin e Tetovës Një person është gjetur i vdekur mbrëmë në spitalin e Tetovës, rreth orës 23:40. Sipas Sektorit të Punëve të Brendshm
Rrezikohen nga çatia e shkollës, nxënësit në protesta para Komunës së Tetovës Nxënësit e Shkollës Fillore “Liria” në Tetovë kanë dalë në protesta para Komunës së Tetovës, për shkak të kushteve të kë
Vdekja e Deharit / Lyhet me gjak Hashim Thaçi (FOTO) Qindra qytetarë të Kosovës i dhanë dje lamtumirën e funditaktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Deharit, i cili u
Vetëvritet një 56-vjeçar në Tetovë Një shtetas 56-vjeçar nga Tetova, me inicialet Xh.D., është vetëvrarë me armë në shtëpinë e tij. Policia e Tetovës k
Cana dhe Hasi kandidat për trajnier të Shkëndijës së Tetovës Shkëndija e Tetovës është në kërkim të një trajnieri të ri pas largimit të Bruno Akrapoviç. Mësohet se dy kandidatura
Universiteti i Tetovës nderon me çmimin "Honoris Causa" Hashim Thaçin (FOTO LAJM) Universiteti i Tetovës në një ceremoni solemne të organizuar sot nderoi me çmimin ”Honoris Causa” kryetarin e Republikës
Arrestohet shoferi i kryetares së Komunës së Tetovës Sot në qendër të Tetovës afër objektit të Komunës, nga Policia është arrestuar shoferi i kryetares së Komunës së Tetovës
Shqiptarët në USHT paguajnë tarifa 5 herë më të larta se normalja (FOTO) Qindra shqiptarë nga Lugina e Preshevës, Kosova dhe Shqipëria, detyrohen të paguajnë shuma tejet të larta për të ndjekur