999 rezultate për

tetoves

E dhimbshme, edhe ky djalë humbi jetën në aksidentin e Tetovës Onur Sadiku është 19 vjeçari që ka ndërrur jetë mbrëmë në aksidentin me autobusin e kompanisë Durmo Turs që udhëtonte ng
Teuta Arifi, e gatshme për të kandiduar për presidente Kryetarja e komunës së Tetovës, Teuta Arifi në intervistë për emisionin 360 gradë në Alsat ka folur edhe për mundësinë e
Në Tetovë viti nis me një aksident tragjik Një banor i Sedlarcës së Poshtme të Tetovës 51-vjecar ka vdekur pasi që, gjatë ngasjes së biçikletës është goditur nga n
Shpërthen protesta e studentëve edhe në Maqedoni, 13 kërkesat e tyre Ndal korrupsionit, duam drejtësi, jashtë politika, poshtë nepotizmi. Studentët e Universitetit të Tetovës kanë shprehur
Shkëndija eliminohet nga Kupa e Maqedonisë Shkëndija e Tetovës është eliminuar në çerekfinale të Kupës së Maqedonisë, shkruan Albeu.com. Tetovarët u mposhtën n
Dy të arrestuar për "luftën" në mes të Tetovës Policia ka arrestuar dy persona dhe ka shpallur në kërkim gjashtë të tjerë në lidhje me incidentin që ndodhi gjatë orëve
Gjest i mrekullueshëm, skuadra maqedonase uron Shkëndijën e Tetovës për 28 Nëntorin Është dita e pavarësisë së Shqipërisë dhe urime ka gjithandej. Urime që kanë përfshirë edhe botën e sportit. Një nga
Shumica e banorëve të Tetovës po dëmtohen nga uji i pijshëm Shumica e banorëve të fshatrave të Komunës së Tetovës dhe komunave përreth konsumojnë ujë të pijshëm i cili është jo i p
E dinin kotec pëllumbash, por policia zbulon aty 45 kg marijuanë në Tetovë Sektori i Punëve të Brendshme i Tetovës ka zhvilluar pasditen dhe mbrëmjen e djeshme një aksion në luftën kundër drogës.
Punën që se bëri Komuna e bëri familja Destani, rinovohen varrezat e vjetra të Tetovës (FOTO LAJM) Sot u bë inaugurimi i rinovimit të varrezave të vjetra të Tetovës. Në këtë inaugurim të pranishëm ishin Myftiu i Tetovës
Ende në arrati i dyshuari për vrasjen në Tetovë Vazhdon të jetë ende në arrati burri i dyshuari për vrasjen e gruas së tij mbrëmjen e djeshme në Reçicë të Vogël të Teto
Shkëndija me marsh të pestë Skuadra e Shkëndijës së Tetovës është kualifikuar në çerekfinale të Kupës së Maqedonisë. Kuqezinjtë fitun me shifrat e t
Shkëndija e Tetovës ëndërron përmbysje ndaj Salzburg Shkëndija e Tetovës edhe pse humbën me rezultat 3-0 ndaj Salzburgut shpreson në një mrekulli në ndeshjen e kthimit për
E rrallë, pesë breza në një shtëpi në fshatin Pallaticë të Tetovës (VIDEO) Pesë gjenerata të moshës 100, 76, 52, 28, dhe 3 vjeç në një shtëpi! Të rralla janë rastet kur 5 breza të fotografohen os
Kontrolle të shumta në rajonin e Tetovës dhe Gostivarit Në rajonin më të gjerë të Tetovës dhe të Gostivarit, dje (27 qershor) prej ora 09.00 deri ora 14.00, është kryer kontrol
Fshati Shemshovë i Tetovës, pa ujë të pijshëm Edhe përkundër instalimit të sistemit të ri të ujësjellësit, banorët e fshatit Shemshovë të komunës së Jegunocit, edhe m
Turistët zhgënjehen me atë çfarë gjejnë në Kalanë e Tetovës Shumë turistë në të ardhur në Tetovë për të vizituar kalanë e saj kanë mbetur të zhgënjyer për gjendjen e kalasë. A
Champions League, short me fat për Shkëndijën e Tetovës Shkëndia ka "peshkuar" në këtë short kampionët e Uellsit. Nga 5 kundërshtarët që kishte, ekipi kampion i Maqedonisë k
Këta dy shqiptarë mund t'i zenë vendin Ivanovit Kryetarja e Komunës së Tetovës Teuta Arifi dje në një debat të organizuar para qytetarëve dhe studentëve të Tetovës tha
Teuta Arifit i pëlqen pushteti, kërkon të bëhet edhe presidente Kryetarja e komunës së Tetovës, sot ka dhënë një lajm për shqiptarët e Maqedonisë. Ajo sot në debat të organizuar pa