999 rezultate për

tetova

Merale Ferati i kundërvihet deputetes së VMRO-së: “Je nga Tetova, mëso shqip” (VIDEO) Deputetja e VMRO-DPMNE-së Svetllana Karapetrova, ka ofenduar rëndë tetovarët. Sipas Karapetrovës. fajtore për ajrin e nd
Bexheti: Ndotja ne Tetove, genocid i shekullit XXI Nivelin e ndotjes ne Tetove, qe cdo dite tejkalon cdo nirme te lejuar, akademiku Abdylmenaf Bexheti e quan "gjenocid i s
Ferati: Nga helmimi tetovarët rrezikojnë të mbeten pa femijë (VIDEO) Deputetja e PDSH-së, Merale Ferati, ka shprehur shqetësimin e madhë ndaj ndotjes alarmante në Tetovë nga fabrika Jugohro
Tetova 200 mijë banorë me 40 mijë makina (VIDEO) Sipas të dhënave statistikore llogaritet se aktualisht Tetova ka mbi 40 mijë makina të regjistruara. Vënia në funksion e
"Komitët" shajnë sërish shqiptarët (VIDEO) Ne stadiumin "Gjorce Petro" ne Shkup u luajt ndeshja e kthimit çerekfinale e kupës se Maqedonisë ne futboll mes Vardarit
Tetova kalon Pekinin: Ndojtja e ajrit arrin 833 mikrogramë PM10 Sot në mëngjes janë regjistruar koncentrime të larta të grimcave PM10, të cilat lëvizin prej 100 deri 300 mikkrogramë n
Edhe Tetova kunder Zajednices Kur jemi rreth nje dite larg protestes se Opozites ne Prishtine per te vazhduar me kundeshtine ndaj Asociacionit te Komu
Teuta Arifi nuk i pëlqen kritikat, i fshin komentin qytetarit (FOTO LAJM) Kryetarja e Komunës së Tetovës, Teuta Arifi, shpërndau në faqen e saj në Facebook një fotografi ku njoftohet per koncert
U çel sot Panairi i Librit "Tetova 2015" Pas mbylljes së atij në Tiranë sot në Tetovë u çel Panairi i librit "Tetova 2015", njofton Shoqata e Botuesve Shqiptarë
Zhduket 16-vjeçarja nga Tetova Rastin për zhdukjen e 16-vjeçares në stacionin policor të Jegunovcës mbrëmë e ka raportuar babai i saj 49-vjeçar M.B.
Zekiri pyet tetovarët: Si do të votoni? (FOTO) Gazetari Muhamed Zekiri pyet tetovarët nëpërmjet profilit të tij në Facebook se si do të votojnë gjatë zgjedhjeve në një
Ramadani: Absurde, ministri i Ekologjisë është nga Tetova! Ndotja rekord në qytetin e Tetovës vazhdon të jetë temë dite në diskutimet e analistëve, jo vetëm në median e shkruar dh
Tetova “kap” rekord botëror, qyteti më i ndotur në rruzull Tetova ka shënuar një record botëror. Një nga qytetet më të rëndësishëm të shqiptarëve të Maqedonisë renditet si më i nd
Idris Sulejmani, tetovari që synon Parlamentin e Kroacisë (FOTO LAJM) Kandidati i vetëm shqiptar për deputet në Parlamentin e Kroacisë, tetovari Idris Sulejmani, ka nisur fushatën në kërkim
Papunësia në Maqedoni, kryesojnë Tetova dhe Kumanova (FOTO LAJM) Të dhënat më të fundit tregojnë se, Tetova dhe Kumanova renditen të parat sa i përket listës së qyteteve sipas papunësis
Ku dallon Tetova nga planeti Mars? Lajmi që në planetin Mars është zbuluar se ka ujë ka sjellë edhe reagime të shumta ndër tetovarë. Pyetja që kanë ngri
Llalla replikon me historianin maqedonas: Nxisni urrejtje etnike me gënjeshtra Arben Llalla - Branisllav Svetozareviç shkruan se, shqiptarët e Tetovës dhe Gostivarit kanë vrarë maqedonasit pas vitit
Ja gjendja skandaloze në burgjet e Maqedonisë (FOTO LAJM) Për kohësh disa shoqata qytetare janë duke informuar për gjendjen e tmerrshme në burgjet e Maqedonisë dhe kushtet çnjerë
Tetovari që krijoi makinën e parë elektrike shqiptare (VIDEO) Makinat elektrike shihen si e ardhmja e automobilizmit. Dhe pjesë e kësaj është edhe një shqiptar. Qerim Loki nga Tet
Ballistët e "kallin" Tetovën (VIDEO) Ballistët e KF Shkëndija nga Tetova kanë festuar në qendër të qytetit barazimin që Kombëtarja jonë shënoi mbrëmjen e dje