999 rezultate për

tetova

41-vjeçari plagoset me armë zjarri në Shkup Një incident me armë zjarri ka ndodhur në qendër të Shkupit, rreth orës 23 të mbrëmjes së djeshme, në rrugën “Metodij Go
Dhunohen në Shkup drejtuesit tetovarë (VIDEO) Po luhet në këto momente pjesa e dytë e ndeshjes Vardar i Shkupit-Shkëndija e Tetovës, takim i vlefshëm për javën e 27-t
I bllokojnë makinën, por ja çfarë bën tetovari (VIDEO) Një qytetar duket se ka parkuar gabim në Tetovë dhe për këtë arsye i është bllokuar rrota e makinës, por ai ka mundur të
Teuta Arifi takon Erion Veliajn Kryetarja e komunës Tetovë Teuta Arifi ka takuar gjatë ditës së sotme kryetarin e Bashkisë Tiranë Erion Veliajn. “Sap
"Snapchat" e njeh Tetovën si qytet të ndotur (FOTO LAJM) Tetova e mbuluar nga ndotja dhe tymi. Kjo është panorama e qytetit, gjë të cilen e njeh edhe rrjeti social Snapchat.
Nga sot do të vdesin 40% më shumë tetovarë nga ajri i ndotur (FOTO) 1 mars ditë e bukur në Maqedoni. Do ishte edhe në Tetovë, por këtu abonimi për ajër të pastër sot ka përfunduar. Nisi p
Tetova bëhet me transport publik Këshilli i komunës së Tetovës sot ka votuar Këshillin drejtues dhe mbikëqyrës të ndërmarrjes publike transportuese "Tran
Arrestohet sipërmarrësja tetovare që njihet me politikanët e Shqipërisë (FOTO LAJM) Të martën u ndalua në Portin e Durrësit një rast kontrabande me cigare të llojit "Merhaba", 550 mijë paketa. Policia
"Me mbylljen e Jugohromit, Tetova 40% më pak ajër të ndotur" (FOTO) Pas mbylljes së Jugohromit në Tetovë, ajri do te jete 40% më i paster krahasuar me nje vit me pare. Këto janë të dhëna t
Mbledhja e Këshillit komunal, miratohen raporte e programe të NPK Tetova Në kuadër të mbledhjes së 32-të të Këshillit të komunës së Tetovës, këshilltarët shqyrtuan dhe miratuan raporte, program
Tetova e nis me bereqet, lindin 4 foshnje natën e Vitit të Ri Tetova, siç thuhet në gjuhë popullore e ka nisur me bereqet Vitin e Ri 2016. Natën e ndërrimit të viteve në Tetovë er
Zaev dorëzon "bombat" te Prokurorja Speciale (FOTO LAJM) Lideri i LSDM-së Zoran Zaev pasditen e sotme i ka dorëzuar materialet e përgjimeve të paligjshme të komunikimeve në Prok
Ja si ka qenë Tetova në vitet '90 (VIDEO) A jeni kurioz te dini se si ka qene qyteti i Tetoves ne mes te viteve 90? A ka qene me mire, me keq apo nuk ka shume ndr
Shifra rekord të ndotjes në Tetovë, banorët ndjejnë aromë helmi Edhe gjatë orëve të natës së djeshme është regjistruar nivel rekord i ndotjes së ajrit në rajonin e Tetovës. Sipas ma
Tetova, Shkupi, Manastiri zgjohen me nivel të lartë të ndotjes Edhe këtë mëngjes ajri i ndotur në Tetovë, Manastir, Kërçovë dhe Koçani i tejkalon normat e lejuara. Stacionet matës
Tetovarët në protesta, “Qeveria subvencionon vdekjet” (FOTO LAJM) Tetovarët vazhdojnë me protesta kundër ndotjes së ajrit, ku edhe sot janë mbledhur pa dallim moshe në qendër të Tetovës
Tetova sot në protestë, bllokohen rrugët Sot në Tetovë do të mbahet protesta me bllokimin e rrugëve, për shkak të ndotjes së ajrit. Protesta është thirrur nga
Merale Ferati i kundërvihet deputetes së VMRO-së: “Je nga Tetova, mëso shqip” (VIDEO) Deputetja e VMRO-DPMNE-së Svetllana Karapetrova, ka ofenduar rëndë tetovarët. Sipas Karapetrovës. fajtore për ajrin e nd
Bexheti: Ndotja ne Tetove, genocid i shekullit XXI Nivelin e ndotjes ne Tetove, qe cdo dite tejkalon cdo nirme te lejuar, akademiku Abdylmenaf Bexheti e quan "gjenocid i s
Ferati: Nga helmimi tetovarët rrezikojnë të mbeten pa femijë (VIDEO) Deputetja e PDSH-së, Merale Ferati, ka shprehur shqetësimin e madhë ndaj ndotjes alarmante në Tetovë nga fabrika Jugohro