999 rezultate për

tetova

Ahmeti nga Tetova: Gjithë shqitparët janë rreshtuar në sofrën e madhe që quhet BDI BDI ka mbajtur mbrëmien e sotme tubimin e përmbyllës të fushatës zgjedhore për zgjedhjet parlamentare të 11 dhjetorit në
Menduh Thaçi betohet: Unë do ta ndërroj himnin e Maqedonisë! (VIDEO) Partia Demokratike Shqiptare ka mbajtur sonte tubimin e radhës në sheshin e qytetit të Tetovës. Menduh Thaçi, gjatë
Aleanca për Shqiptarët: Kalaja e Tetovës ka pronar të ri kishën "Sveti Atanasija" (VIDEO) Grupi i punuës i Aleancës për Shqiptarët ka arritur të sigurojë prova dhe materiale për pronarin e ri të Kalasë së Tetov
Sela: Vota e tetovarëve vendos për fatin e shqiptarëve Aleanca për shqiptarët ka prezantuar para banorëve të Komunës së Tearcës platformën "Ndryshe". Gjatë prezantimit par
Gruevski u premton punë tetovarëve Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, gjatë një tubimi në Tetovë, ka thënë se me ardhjen në pushtet të partisë së t
Neziri: Nëse Tetova është e fortë, gjithë shqiptarët dhe BDI-ja është e fortë Shefi i Shtabit Qëndror Zgjedhor, Bekim Neziri gjatë tubimit me qytetarët e Tetovës, tha se BDI në krye me Ali Ahmetin k
Qytetarët në Gostivar mbushin me lule rrugët ku kaloi Ali Ahmeti (FOTO LAJM) Është mbushur me lule rruga ku ka ecur automjeti i Ali Ahmetit në Gostivar. Mijëra qytetarë kanë pritur sonte kreun e
Tetovarët helmohen me vite, por vendimi për Jugohrom merret 1 muaj para zgjedhjeve Me vite të tëra banorët e Pollogut janë ankuar për mbylljen e Jugohrom dhe për këtë janë bërë me qindra protesta por ven
Shqiptari nga Tetova, shpallet kampion në Zvicër Në mbrëmjen e së shtunës në kampionatin e Zvicrës të mbajtur në Kanton Zug, Enis Rexhepi, djali nga Tetova u shpall kamp
Tetovari pagëzon djalin me emrin UÇK (FOTO LAJM) Një qytetar në Tetovë ka vërtetuar edhe një herë se shqiptarët janë patriotë të jashtëzakonshëm. Ai ka vendosur që fë
Tetovarët vazhdojnë të helmohen, ministri shpërfill gazetarët (VIDEO) Ministri i Ekologjisë Bashkim Ameti ka refuzuar të flasë lidhur me shqetësimin e madh që kanë banorët e Pollogut për shk
Tetova, Kumanova e Shkupi “vishen” kuqezi Stadiumi “Loro Borici” i mbushur me kapacitet të plot, ku vetëm tribuna E5, e vendosur në dispozicion të tifozëve miq, d
Ministri i Ekologjisë kërcënon pronarin e portalit "TetovaSot" Ministri i Ekologjisë, Bashkim Ahmeti ka kërcënuar me vdekje pronarin e portalit "TetovaSot". Lajmin e ka bërë të dit
BDI largon Tetovarët nga vendi i tyre Gjashtë punonjës të administratës të punësuar në Drejtorinë e të Ardhurave Publike në Tetovë që kanë zyrat në komunën e
Tetovari rreh gruan dhe e kërcënon me thikë Një shtetase nga Tetova ka denoncuar në polici bashkëshortin e saj, pasi ishte paraqitur në shtëpi i deur dhe ka fillua
Dyshohet për 30 të vdekur në Hasanbeg?! Një banor i Hasanbegut njofton se nga 15, numri i viktimave që humbën jetën nga përmbytjet e djeshme, mund të shkojë der
Çmenduri / Ja sa paguan tetovari për t'a marrë nusen me helikopter Tradita shqiptare e ka që nusen të shkojë ta marrë familja e dhëndrit me veturë. Por, 22 vjeçari nga Gorgonica, ka v
34-vjeçari nga Tetova përdhunon ish-bashkëshorten Një ngjarje e rëndë ka ndodhur dje në Çegran të Gostivarit. Kështu, I.SH. (35 vjeçe) ka denoncuar ish-burrin N.I. (34
Tetovarët vazhdojnë të shpenzojnë shumë për dasmat (VIDEO) "Rruga e Butiqëve" është një ndër më të frekuentuarat nga ana e mërgimtarëve në Tetovë. Gjatë sezonit të dasmave ata shp
Mbytet i riu nga Tetova në liqenin e Ohrit Një 24-vjeçar nga Tetova me inicialet S.I, ka ndërruar jetë para pak orësh pavarësisht përpjekjeve të mjekëve të Strugës