999 rezultate për

tetova

Padi për dy persona, kanë mashtruar bujqit tetovarë SPB Tetovë ka ngritur një padi penale kundër P.K.(31) nga Shkupi dhe Z.S.(55) nga fshati Ratae, Tetovë, për shkak të ekz
Vodhën 8.000 euro, dy tetovarë mashtruan për vite bujqit SPB Tetovë ka ngritur një padi penale kundër P.K.31 vjeç nga Shkupi dhe Z.S.55 vjeç nga fshati Ratae, Tetovë, për shkak
Nazmiu nga Tetova, një marangoz i rrallë Ky është xha Nazmiu nga Tetova. Ai është ndër marangozët e rrallë që kanë mbetur në Tetovë dhe që ende me shumë zell e p
Shpërbëhet banda e hajdutëve në shtëpitë e Tetovarëve Sektori për Punë të Brendshme në Tetovë ka ngritur padi penale kundër një të mituri 17-vjeçar nga fshati Uzurmisht, për
Ky është i riu nga Tetova që ndërroi jetë në aeroplan Një ngjarje e rëndë ndodhi në fluturimin nga Shkupi për në Bazel të kompanisë "Wizz Air" ku humbi jetën Donco Martinoski
Tragjedi në avion, vdes i riu nga Tetova Një i ri ka vdekur sot përpara se të niste aeroplani nga Aeroporti Ndërkombëtar Shkup, mësohet nga burimet e aeroportit
Tetova dhe Gostivari, vendet ku celulari përdoret më tepër në timon Në Tetovë dhe Gostivar është bërë shprehi e madhe shfrytëzimi i telefonit celular gjatë vozitjes, sidomos tek më të rinj
Arrestohen katër tetovarë Sektori për Punë të Brendshme në Tetovë ka ngritur kallëzim penal kundër Z.A. (16) nga fshati Uzurmisht i Tetovës., i ci
Derbi tetovar mbyllet me paqe, Shkëndija dhe Renova nuk shkojnë më shumë se 1-1 Kupën e Maqedonisë shijoi sot derbin e Tetovës, mes Shkëndijës së Tetovës dhe Renovës së Xhepçishtit. Ndeshja tetovare p
Rrahu gruan 20 vjeçare sepse i humbi shkrepsja, arrestohet tetovari Tetovarja 20 vjeçare I.A., ka paraqitur dhunë familjare nga ana e bashkëshortit të tij S.A. (29), informojnë nga MPB.
Vajza nga Tetova grabit të atin 18 vjecarja nga fshati Tudence e Tetovës dy shohet se nga kasaforta e babait të saj ka vjedhur arid he para mbi 10 mijë
Tirana, Prishtina, Ulqini, Presheva dhe Tetova lëshojnë një deklaratë të përbashkët Kryetarët e Komunave të Prishtinës, Preshevës, Tetovës, Ulqini , Gostivarit, Prizrenit dhe Bashkive të Tiranës dhe Fieri
Tetovari vjedh taksinë në Tiranë, ndalohet pas ndjekjes Një shtetas maqedonas pasi ka vjedhur taksinë tek rruga e "Barrikadave" në Tiranë, tentoi të largohej. Policia u vu
Tetova në rrezik nga përmbytjet Reshjet e shiut që kanë kapluar Maqedoninë kanë shkaktuar më shumë problem në rajonin e Tetovë. Për shkak reshjeve në
Vetura godet një tetovare në Shkup Një banore e Tetovës (51) duke drejtuar biçikletën e saj është goditur nga një makinë në lëvizje. Ajo është goditur n
Kryeministri Zaev ngushëllon familjen Zylbeari nga Tetova Edhe kryeministri Zoran Zaev ka ngushëlluar familjen Zylbeari nga Tetova, e cila humbi tragjikisht 5 anëtarë të familjes
Ziadin Sela nga Tetova ka një porosi për Ali Ahmetin Këshilli vendor i Aleancër për Shqiptarët mbrwmw në Tetovë mbajti tubim me qytetarët dhe aktivistët partiak. Lideri
A do të gazifikohet Tetova e Gostivari në 2019? Banorët e Tetovës, Gostivarit e Manastirit duhet që brenda dy vitesh të kenë gaz natyror, por vetëm nëse qeverisja lokal
Gjendet marihuanë në shtëpinë e një tetovari Në bazë të urdhrit gjyqësor, efektivët e policisë, dje në periudhën prej orës 16 deri në 18 kanë kryer bastiejs në shtëp
Treboshi, fshati tetovar i burrave me plisa! Fshati gjendet në zemër të Pollogut 5 km larg Tetovës. Zanafilla e fshatit daton që nga fillimi i shekullit të kaluar, n