999 rezultate për

testin

Eurodeputetët: Greqia të shfrytëzojë kryesimin për kontestin e emrit Eurodeputetët e Parlamentit Evropian shprehen se duhet të shfrytëzohet kryesimi i Greqisë në BE, që të zgjidhet problemi
Mërkiq e konsideron kontestin e emrit si një problem të çuditshëm Shefi i diplomacisë serbe Ivan Mërkiq, nga Athina është shprehur se dëshiron zgjidhjen e kontestit të emrit, që ekziston
Nota mesatare e maturantëve maqedonas në testin ekstern është 3.39 Ministri Spiro Ristovskigjatë në një konference për shtyp theksoi se nga testimi ekstern i maturantëve në Maqedoni në 96
Balotelli bën testin e ADN-së: Pia është vajza ime (FOTO-LAJM) Mario Balotelli është babai i Pias. Këtë gjë e ka bërë të ditur vetë lojtari i Milanit i cili përmes Twitter është shpre
Venzelos: Njëra palë nuk dëshiron dialog për kontestin e emrit Ministri grek i Punëve të Jashtme Evangelos Venizelos në lidhje me kontestin e emrit që greqia ka me Maqedoninë ka dekla
SHBA: Kontestin duhet ta zgjidhin palët e përfshira në konflikt Ben Rouds, ndihmës këshilltar për siguri kombëtare i presidentit Barak Obama, ka deklaruar ditën e djeshme se: SHBA nuk
Ishinger: Ka ide por jo dëshirë për të zgjidhur kontestin e emrit Kryesuesi i Konferencës për siguri dhe bashkëpunim Volfgan Ishinger është shpreur se edhe pse ka patur ide nuk ka patur
Hoyt Yee: Zgjidhja e emrit duhet të vijë nga palët e përfshira Zv/ndihmës sekretari amerikan, Hoyt Brian Yee sonte përfundoi vizitën në Shkup. Pas takimeve të zhvilluara ai ka shprehu
Venizelos në Uashington raportoi për kontestin e emrit me Maqedoninë Evangelos Venizelos, Ministri grek i Punëve të Jashtme ka zhvilluar disa takime politike dje në Uashington. Në këto taki
E vërteta e Pia-s, Balotelli bën testin e ADN-së Një histori e pafundme, një "Gossip" i vërtetë, nëse në mes nuk do të ishte një fëmijë. Historia e dashurisë ndërmjet Ma
Ahmeti: Ndërmjetësim ndërkombëtar për kontestin e emrit Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka pritur sot në selinë e partisë në Tetovë Ambasadoren e Gjer
Raffaella Fico: Balotelli thotë vetëm gënjeshtra Raffaella Fico hidhet në kundërsulm. Pas intervistës së Mario Balotellit, showgirl-i ka rrëfyer të vërtetën e saj: "Vazh
SHBA: Maqedonia dhe Greqia të vendosin vetë SHBA vazhdon të mbështesë zgjidhjen e kontestit për emrin por mbetet që Maqedonia dhe Greqia të vendosin çfarë është e p
Zaev: Do anullojmë testin estern Lidhja Social-Demokrate e Maqedonisë, LSDM ka premtuar një reformë rrënjësore të sistemit arsimor në vend. Nga Shtipi, k
Thaçi: Kosova kaloi testin europian Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në një konferencë për media vlerësoi procesin zgjedhor të zgjedhjeve
Thaçi: Zgjedhjet lokale do ta kalojnë testin evropian Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi është shprehur i bindur se zgjedhjet lokale do të përmbyllen si duhet dhe do ta kal
Besimi: Reformat nuk kompesojnë kontestin e emrit Reformat nuk mund të kompesojnë zgjidhjen e kontestit të emrit. Zv.kryeministrit për Çështje Evropiane, Fatmir Besimi, ë
Të pasigurtë për fëmijët, bëjnë testin e ADN-së Çdo i treti burrë në Serbi që ka bërë testin e ADN-së për të konfirmuar atësinë mbi fëmijën, ka dalë se nuk është në të
Nuk kalojnë testin e Mjekësisë, italianët e provojnë në Shqipëri Studentët italianë të cilët nuk e kalojnë testin e Mjekësisë në Itali po tentojnë ta bëjnë këtë në Shqipëri. Shqipëria n
Fule: Ka ardhur koha për zgjidhjen e emrit Eurokomisioneri për zgjerim i BE-së, Stefan Fule deklaroi se ka ardhur koha për të zgjidhur kontestin e emrit. Deklarata