999 rezultate për

testin

Koreja e Veriu nuk ndalet, bëhet gati për testin tjetër raketor Marrëdhëniet mes SHBA-ve dhe Koresë së Veriut janë ashpërsuar së tepërtmi dhe ndodhen në kulmin e tensioneve, ndërsa kjo
Iphone i kuq kalon testin e zjarrit (VIDEO) Në mesin e karakteristikave të shumta të iPhone 7 është edhe rezistenca e madhe ndaj zjarrit. Kohët e fundit në YouTu
Partia e kancelares Merkel kalon “testin”, fiton zgjedhjet landin e Zarës Partia e qendrës së djathtë e kancelares gjermane Angela Merkel të dielën fitoi zgjedhjet në rajonin e Zarës (Saarland)
Arrestohen mbi 1 mijë atletë rus, ja si manipulonin në testin e dopingut Thellohet skandali i dopingut në sportin rus. Agjencia Botërore Antidoping nëpërmjet Prof.Richard McLaren publikoi pjesë
Ja disa nga pyetjet që iu ranë nxënësve të Kosovës në testin e "PISA" (FOTO LAJM) "Shpjego në mënyrë shkencore fenomenin e meteorëve", ka qenë kjo një nga pyetjet që u ka rënë nxënësve të Kosovës në tes
Nuk pranoi të bënte testin e alkoolit, arrestohet turku në Tiranë Policia e Tiranës ka arrestuar pasditën e sotme një turk, i cili nuk pranonte të bënte testin e alkollit. Arrestimi ësht
Avokati përplas 3 mjete para Prokurorisë, refuzon testin e alkoolit Një avokat 47¬vjeçar, që dyshohet të ketë qenë nën efektin e alkoolit, ka përplasur me mjetin e tij tri makina të parkua
Koreja e Veriut "dështon" në testin e raketës balistike të radhës Koreja e Veriut ka kryer së fundi një test të pasuksesshëm të një raketë balistike me rreze të mesme veprimi. Sipas
Ja si të provoni testin e jetëgjatësisë Një test i thjeshtë që kontrollon se sa e lehtë ose e vështirë është për ty të ulesh në tokë, e më pas të ngrihesh, mund
Ish sulmuesi i Barçës kapet i dehur në timon, rrezikon 1 vit burg Ish-sulmuesi i Barcelonës, dhe aktualisht i Las Palmas në La Liga rrezikon dënimin nga 6 deri në 12 muaj burg. Sergi
Koreja e Veriut gati për të nisur një satelit Koreja e Veriut ka kryer një test të suksesshëm tokësor të një motori të ri për të nisur satelitët. Kim Jong u ka kë
NATO dënon ashpër testin e radhës bërthamor të Koresë së Veriut Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg dënoi ashpër testin e fundit bërthamor të Koresë së Veriut, të cilën
Majlinda Kelmendi ua “mbyll gojën” kritikëve/ Kalon me sukses testin e dopingut Majlinda Kelmendi ka shkëlqyer në Lojërat Olimpike të Rios. Kosova, për herë të parë në historinë e saj, përmes Majlindë
80% e makinave rrezikojnë të mos e kalojnë testin e kolaudimit Si rezultat i hyrjes në fuqi të normave të reja për emetimin e gazrave, në 1 korrik, rreth 80 % e makinave që qarkullojn
Zgjidhja e problemit të emrit përmes ndryshimit të mendimit publik Problemet në lidhje me kontestin e emrit janë pjesë e një perceptimi të zgjeruar në Greqi se Maqedonia po tenton ta vjed
Shpërthen Berisha: Horrat e shtetit nxjerrin në treg testin e matematikës (FOTO LAJM) Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha, ka shprehur revoltën ndaj dekonspirimit të testit të matematikës së Maturës Sht
Maleski: Ky është momenti më i keq për kontestin e emrit Partitë dinë t’i keqpërdorin temat e ndjeshme para zgjedhjeve, sikur problemi me emrin, ky me siguri është momenti më i
Tronditet bota e tenisit, Sharapova pozitive për doping Tenistja e famshme që për shumë kohë ka qenë edhe numri një në botë, rusja MariaSharapova nuk e ka kaluar testin e drogë
Testi i veçantë i studentëve indian Në Indi, mijëra studentë të ri janë detyruar që të zhvishen në të brendshmet e tyre në testin për rekrutim në ushtri. Kj
Përdorni drogë? Ja si ta zgjidh mjeku hallin për testin e drogës Rastet kur ndodh abuzimi nga bluzat e bardha nuk janë të pakta dhe këto shpeshherë janë vënë në dukje dhe për autoritete