999 rezultate për

terrorizmit

Shtëpia e Bardhë: Përgjimet, jetësore kundër terrorizmit Agjencia Kombëtare e Sigurisë që mbledh të dhënat telefonike të amerikanëve nuk duhet të ndalohet. Kjo është thirrja që
Ligj i ri për masat kundër financimit të terrorizmit Komisioni i Ligjeve miratoi në parim me konsensus projekt-ligjin e ri për masat kundër financimit të terrorizmit. Por re
Lufta ndaj krimit të organizuar, objektiv i agjencive të zbatimit të ligjit Krimi i organizuar dhe trafiqet janë një fenomen fatkeqësisht gjithnjë prezent dhe me shkallën më të lartë të bashkëpuni
Policia do të "patrullojë" Facebook-un dhe Twitter-in për terroristë Policia në të gjithë Evropën do të “patrullojë” Facebook-un, Google-in dhe Twitter-in për postime që shprehin mbështetje
Qeveria miraton disa projekt-strategji Në mbledhje e sotme të qeverisë janë miratuar disa projekt- udhëzime të cilat kryesisht kishin të bënin me Ministrinë e
Ryker-Panariti: Vlerësohet roli i Shqipërisë në luftën kundër terrorizmit Ministri i Punëve të Jashtme Edmond Panariti, priti sot në një takim Zëvëndës Ndihmës Sekretarin e Shtetit për Evropën
OSBE: Strategji kundër krimit dhe terrorizmit Misioni i OSBE-së në Kosovë ka përkrahur hartimin e strategjive të reja dhe planeve të veprimit 2012-2017 kundër trafiki
Dhunë dhe terror në emër të "anti-terrorizmit" Nënat dhe vajzat e arrestuara nga policia orët e para të mëngjesit të 1 Majit por edhe familjarët e tyre kanë rrëfyer or
Prishtinë, protestë “Stop terrorizmit” Kuvendi i OJQ-ve të Kosovës ka lajmëruar se të martën do të zhvillojë një protestë në Sheshin “Nëna Terezë” në Prishtinë
KMDLNJ mbështet protestën “STOP Terrorizmit” Më 24 prill në Prishtinë do të organizohet nga Kuvendi i Organizatave Joqeveritare të Kosovës protesta me moton “STOP Te
Meta në SHBA: Shqipëria e vendosur në luftën kundër terrorizmit Ne kuader te disa takimeve qe Kryetari i Levizjes Socialiste per Integrim po zhvillon ne Kongresin dhe Senatin amerikan,
11 shtatori, Arvizu: Mirënjohje Shqipërisë për mbështetjen Në Muzeun Kombëtar është hapur ekspozita fotografike ,në kujtim të 10 vjetorit të sulmeve terroriste mbi kullat binjake
Topi-Obamës: Të bashkohemi në luftën kundër terrorizmit Presidenti Bamir Topi, me rastin e 10-vjetorit të sulmeve terroriste, i dërgoi një mesazh solidariteti presidentit të Sh
Shqipëria në linjën e parë kundër terrorizmit Ministria e Punëve të Jashtme të Shqipërisë, (MPJ) ka konfirmuar angazhimin e vendit tonë në frontin e luftës kundër ter
DASH publikon raportin për luftën anti-terrorizëm Raporti i Departamentit amerikan të Shtetit, i publikuar më 18 gusht, vë në pah trendet e terrorizmit në vitin 2010. Rap
Obama ngushëllon Norvegjinë Presidenti amrikan Barak Obama u ka shprehur ngushëllimet e tij familjarëve të viktimave të atentateve në Norvegji duke
Klinton mbështet Indinë në luftën kundër terrorizmit Sekretarja amerikane e shtetit Hillari Klinton, premtoi sot mbështetje të plotë Indisë në përpjekjet për t`u mbrojtur ng
Vrasja e Bin Laden, Klinton: Beteja vazhdon Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton pas takimit me ministrin Frattini, është shprehur se beteja kundër terro
Topi e Berisha: Vrasja e Bin Ladenit, fitore ndaj terrorizmit Kreu i shtetit Shqiptar, presidenti Bamir Topi si dhe kreu i qeverisë, Sali Berisha e kanë cilësuar vrasjen e Osama Bin
Diktatori Gadaf kërcënon BE-në Udhëheqësi libian, Muamer Gadafi, ka kërcënuar Bashkimin Evropian, duke thënë se do të ndalojë të përkrahë luftën kundër