999 rezultate për

terrorizmit

Kosova dhe Maqedonia bashkëpunojnë kundër terrorizmit Kryeprokurori i Shtetit, Sylë Hoxha ka takuar sot ambasadorin e Republikës së Maqedonisë në Kosovë, Ilija Strasevski.
Kerry: Kosova, partner kundër terrorizmit John Kerry i ka dorëzuar një letër ministrit të Jashtëm të Kosovës, Enver Hoxhajt, ku i shpreh falenderime lidhur me fak
Nishani: Shqipëria e vendosur të qëndrojë në koalicionin kundër terrorizmit Presidenti Bujar Nishani gjatë një takimi me zv.Ndihmёs Sekretarin nё Zyrёn pёr Çёshtjet E
Kosova dhe Shqipëria bashkëpunim kundër "terrorizmit" Kryeprokurori i Përgjithshëm i Shqipërisë, Adriatik Llalla ka zhvilluar një takim me kryeprokurorin e Kosovës, Sulë Hoxh
Policia: Aksioni kundër "terrorizmit" po vazhdon Policia e Kosovës ka bërë me dije se operacioni kundër luftës për terrorizëm po vazhdon. Zëdhënësi i policisë, Baki K
Shqipëri-Kosovë, bashkëpunim në luftën kundër terrorizmit Drejtori i Parandalimit të Pastrimit të Parave, Gent Gazheli zhvilloi sot një takim me homologët e Kosovës ku u arrit në
Tirana e Shkupi, luftë të përbashkët kundër terrorizmit Shqipëria dhe Maqedonia do të intensifikojnë bashkëpunimin në luftën kundër krimit të organizuar, terrorizmit dhe trafik
Përgjimet telefonike të Erdogan me të dyshuar nuk janë të falsifikuara?! E përditshmja turke "Karsi" ka zbuluar raportin sekret sipas të cilit regjistrimet 300 minutëshe telefonike në të cilat
Gati 100 persona mund të kenë shkuar në luftën e Sirisë dhe Irakut Prokuoria Publike ka bërë me dije se janë edhe 56 persona të tjerë, të dyshuar se kanë milituar me grupe radikale në luf
Arvizu-Gazheli: E nevojshme rritja e kapaciteteve njerëzore Drejtor i Përgjithshëm i Drejtorisë së Parandalimit të Pastrimit të Parave (DPPPP) Genti Gazheli zhvilloi të enjten një
Armata e Maqedonisë, stërvitje ushtarake kundër terrorizmit (FOTO LAJM) Në fshatin Radozhdë, shumë pranë kufirit me Shqipërinë, Armata e Republikës së Maqedonisë ka mbajtur një stërvitje ushta
DASH: Kosova po e lufton terrorizmin Kosova po e lufton terrorizmin. Është ky raporti më i ri i përpiluar nga Departameti i Shtetit Amerikan. Sipas raport
“Rrjeti i terrorizmit”, prokuroria kërkon informacione nga Kosova e Maqedonia Prokuroria për Krime të Rënda kërkon nga drejtësia e Kosovës dhe Maqedonisë të dhëna për bashkëpunëtorët e të arrestuarv
Qeveria shqiptare luftë terrorizmit Ministri i jashtëm i Emirateve të Bashkuara Arabe Sheikh Al Nahyan kërkoi angazhim që të parandalohet fenomeni i dërgimi
Nishani-Cardin: Shqipëria përkrah SHBA-ve kundër terrorizmit Në vijim të vizitës së tijnë SHBA, presidenti i Republikës, Bujar Nishani u takua me Senatorin Benjamin Cardin, Kryetar
Viziton Kosovën një delegacion i SHBA-së kundër terrorizmit Një delegacion amerikan kundër terrorizmit ka zgjedhur të vizitojë Kosovën. Delegacioni është takuar me zyrtarë të lartë
Jep dorëheqje drejtori i antiterrorizmit në AKI Jep dorëheqjen nga detyra Kujtim Qerimi, Drejtor i Antiterrorizmit në Agjencinë Kosovare të Inteligjencës. Arsyeja e
MPJ dënon sulmet në Rusi Ministria e Punëve të Jashtme e Shqipërisë dënon me forcë aktet terroriste që ndodhën së fundmi në një stacion treni dhe
EULEX-i heton tetë raste të terrorizmit në Kosovë Tetë raste të reja të terrorizmit po hetohen nga prokurorët e EULEX-it në Kosovë. Sipas Koha Ditore, katër prej tyre jan
Thaçi: Kosova përkrah politikën amerikane kundër terrorizmit Në kuadër të 12 vjetorit të sulmit terrorist në SHBA, kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se ky sulm ka tregua