999 rezultate për

terrorizmit

Tahiri takon kreun e Byrosë kundër Terrorizmit Gjatë punimeve të Samitit kundër terrorizmit që po mbahet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Ministri i Punëve të Brend
Ministri jordanez:Lufta e Tretë Botërore është lufta kundër terrorizmit Ministri i Jashtëm i Jordanisë Nasser Judeh ka thënë nga Uashingtoni se lufta kundër terrorizmit është në fakt Lufta e T
Obama: Myslimanë dhe të krishterë të luftojmë terrorizmin Presidenti amerikan Barack Obama ka thënë se ka ardhur koha që myslimanë dhe të krishterë të të gjithë botës të bëhen ba
BE merr masa të reja kundër terrorizmit Udhëheqësit e BE-së janë ngutur të ndërmarrin masa të reja kundër terrorizmit pas sulmeve terroriste të janarit në Paris
Kerry: Terrorizmi nuk ka të bëjë me Islamin Sekretari amerikan i shtetit John Kerry ka thënë se Perëndimi duhet të ketë kujdes në mënyrën sesi i raporton ngjarjet q
Stoltenberg: Të bashkohemi në luftën kundër terrorizmit Sekretari i përgjithshëm NATO-së, Jens Stoltenberg, gjatë vizitës në Kosovë ka theksuar se duhet të bashkohen të gjithë
Belgjika ndërmerr aksione kundër terrorizmit Pas Francës, edhe në Belgjikë ka dyshime se celula terroriste veprojnë në vend. Si rrjedhojë, policia ka marrë masa s
LISBA: Gjarpëri ndërron lëkurën LISBA akuzon Hashim Thaçin se ka diskriminuar myslimanët, duke bërë çdo mysliman të Kosovës sikur të jetë terrorist.
Tahiri-Alfano: Task-Forcë e përbashkët kundër terrorizmit Ministri Saimir Tahiri është takuar ditën e sotme me homologun e tij italian, Angelino Alfano, me të cilin kanë biseduar
Lufta ndaj terrorizmit, Gjermania përgatit projekt-ligj të ri Qeveria gjermane po përgatit një projekt-ligj të ri për luftën kundër terrorizmit. Këtë e ka bërë të ditur vetë ministri
Ambasadori Lu: Prioritet reformat dhe lufta kundër terrorizmit Për ambasadorin amerikan Donald Lu, prioritetet kryesore mbeten reformat në vend dhe lufta kundër terrorizmit. Ambasador
Meta: Marshimi në Paris tregues kundër terrorizmit Për kreun e Kuvendit, Ilir Meta, marshimi në Francë ishte një triumf ndaj terrorizmit, frikës, pasigurisë. Kryetari i Ku
Terrorizmi, BE diskuton sot Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk tha para disa ditësh se në samitin e BE-së do të diskutohet rreth masave që
Emocionuese! Parisi duartroket 4 përfaqësuesit e besimeve fetare shqiptare (VIDEO) Në marshimin e madh të solidaritetit botëror kundër terrorizmit dhe intolerancës fetare, Shqipëria është shembulli unika
Franca përballë terrorizmit, Hollandë thëret shtabin e krizës Pas vrasjes së 12 personave në revistën "Charlie Hebdo" nga dy persona të armatosur, Franca ka formuar urgjentisht një s
Jahjaga: Ftojmë Serbinë të bashkëpunojë në luftën kundër terrorizmit Presidentja Atifete Jahjaga ka reaguar pas arrestimit të një serbi, makina e të cilit u gjet e mbushur me lëndë eksplozi
Majko: Shqipëria u përfshi në marrjen në pyetje të terroristëve (VIDEO) Në një intervistë për Fox News ish kryeministri Pandeli Majko pranon se Shqipëria është përfshirë në marrjen në pyetje t
Shqipëria dënon masakrën në Pakistan: Luftë pa kompromis terrorizmit (FOTO LAJM) Shqipëria ka dënuar sot sulmin terrorist mbi qindra persona në në Pakistan, ku shumica e viktimave ishin fëmijëve dhe i
Torturat e CIA-s, Shqipëria bashkëpunëtore? Senati amerikan ka përpiluar një raport tepër të gjatë prej 6.700 faqesh, në të cilin thuhet se Agjencia e Zbulimit Amer
Ja cilat janë 5 shtetet me vdekjet më të mëdha nga terrorizmi Terrorizmi është një nga kërcënimet më të mëdha të botës dhe po njeh rritje nga viti në vit, duke u shndërrur në një mak