999 rezultate për

terrorizmit

LR-PDSH: Sulmi në Francë na bashkon kundër terrorizmit Sulmi mbi civilët e pafajshëm në Francë, është ngjarje tragjike por dhe reflektim per tu bashkuar në luftën kundër terro
Hyseni: Bota duhet të bashkohet kundër terrorizmit Ministri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni vizitoi ambasadën e Francës në Kosovë dhe takoi ambasadoren Marie Daviet,
Mustafa: Kosova është vend i sigurt Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa është shprehur se qytetarët e Kosovës janë të sigurt edhe pse sulmet terroriste nuk
MPJ: Shqipëria në krah të Francës në betejën kundër terrorizmit Përmes një deklarate për mediat ministria e Jashtme shqiptare i bashkohet dhimbjes së popullit francez në këto momente t
Ambasada e SHBA-së përshëndet aksionin policorë “Celula” Ambasada e SHBA ka përgëzuar Ministrinë e punëve të brendshme për operacionin e sotëm ndaj personave të dyshuar si terro
Hyseni: Ja pse Kosova nuk është imune ndaj terrorizmit Ministri i i Punëve të Brendshme, Skënder Hysen, është shprehur se kërcënimet e fundit për akte terroriste në Kosovë po
Sulmi ndaj qeverisë përfshihet në raportin e terrorizmit Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) publikoi raportin për terrorizmin për vitin 2014, ku Maqedonia vlerësohet si part
Ja mesazhi i Gruevskit për Ramën Kryeministri Nikolla Gruevski bëri me faj fqinjin e saj Greqinë që Maqedonia nuk është në familjen e BE-së dhe të NATO-s
Shqipëria më pak e rrezikuar se një vit më parë nga terrorizmi (FOTO LAJM) Në bazë të një studimi të publikuar në gazetën britanike "The Telegraph", Shqipëria është më pak e rrezikuar se një vit
DASH: Terrorizmi ndërkombëtar, kërcënim i pranishëm në Kosovë Departamenti Amerikan i Shtetit ka zhvilluar një raport me titull: "Kosovo 2015 Crime and Safety Report", ku nxori në pa
Tahiri: Lufta kundër terrorizmit mbi çdo axhendë Ministri Tahiri ka nënvizuar sot se lufta kundër korrupsionit, informalitetit, kriminalitetit dhe paligjshmërisë, janë o
Tahiri: Erdogan bëri kërkesë politike dhe e mori përgjigjen Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri i është përgjigjur pyetjes së gazetarëve në lidhje me kërkesën e presidentit turk, pë
Kryeprokurori i ri i Shtetit i shpall luftë krimit, korrupsionit e terrorizmit Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) ka mbajtur sot mbledhjen e radhës, të parën të drejtuar nga kryeprokurori i ri, Ale
Franca shton me 4 miliardë euro për mbrojtjen ndaj terrorizmit Duke nisur nga viti 2016, Franca do të shtojë me 4 miliardë euro shpenzimet e mbrojtjes. Kjo gjë është bërë me dije nga
Kosova në Konferencën rajonale kundër terrorizmit në Beograd Ministria e Punëve të Brendshme njofton se ministri, Skender Hyseni ndodhet në Beograd pjesë e Konferencë Rajonale në Be
Tahiri: Ballkani me axhendë të përbashkët në luftën kundër terrorizmit Me fokus të veçantë në luftën kundër terrorizmit, ministri Tahiri ka kërkuar që të zhduken burokracitë mes vendeve të Ba
KOMENT / A duhet të shkojë Hashim Thaçi në Beograd? nga Dionis Xhafa Ministri i Brendshëm i Serbisë Nebojsha Stefanoviç ka thënë se nëse Hashim Thaçi shkel në Be
Obama heq Kubën si shtet që financon terrorizmin Presidenti amerikan Barack Obama heq Kubën nga lista e shteteve financuese të terrorizmit, hap ky i konsideruar si thelb
Islami fe e paqes, jo e terrorizmit nga Besar Bajraktari - “Terrorizmi” një fjalë që në kuptim të parë duket shumë e thjeshtë,por në të vërtetë sa herë që a
Samiti i SEECP, firmoset rezoluta kundër terrorizmit 13 ministra të jashtëm të rajonit të Ballkanit, të pranishëm në samitin e SEECP, që po zhvillohet që prej paradites së s