999 rezultate për

terrorizmit

Tahiri nënshkruan paktin e bashkëpunimit me FBI Në kuadër të vizitës së kryeministrit Rama në Washington, u zhvillua një takim në zyrat qendrore të FBI. Kryeministri Ra
Assad: Palmira tregon suksesin e ushtrisë kundër terrorizmit Presidenti i Sirisë, Bashar al-Assad, ka thënë se rikthimi i qytetit të Palmirës nën kontrollin e forcave qeveritare tre
Sulmuesit e Brukselit në listën amerikane kundër terrorizmit Dy vëllezërit e dyshuar për shpërthimet vetëvrasëse këtë javë në Bruksel Khalid El Bakraoui dhe Brahim El Bakraoui ishin
Bota në alarm prej terrorizmit, Obama kërcen tango në Argjentinë (FOTO-VIDEO) Nëse u hedh një sy faqeve të gazetave më të mëdha amerikane, komentet ziejnë. Shumë lexues e komentues presin që preside
Ilir Kulla: Ja pse ka dështuar Belgjika në luftën kundër terrorizmit (VIDEO) Eksperti i sigurisë Ilir Kulla u shpreh në "Opinion" se Belgjika ka dështuar në luftën kundër terrorizmit. Ilir Kulla
Veseli-Llalla: Kosova e Shqipëria kontribut të veçantë në luftën kundër terrorizmit Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar një takim me kryeprokurorin e Republikës së Shqipërisë. Te
Mbreti Abdullah: Me Ballkanin në BE ia dalim kundër terrorizmit Shtetet e dështuara, zonat e konfliktit dhe ndasitë fetare janë terrene pjellore për terrorizmin. Ky ka qenë thelbi i fj
Mustafa: 70 kosovarë në ISIS Kryeministri Isa Mustafa ka bërë të ditur se numri i kosovarëve që po luftojnë në Siri dhe Irak ka rënë në më pak se 70,
Lufta kundër terrorizmit, Mustafa: Kosova e mbron Parisin dhe Londrën Kryeministri i Kosovës, në Konferencën Ndërkombëtare "Gërmia Hill", ku po marrin pjesë afro 200 të ftuar nga 40 shtete
Tahiri letër mediave italiane dhe angleze që raportuan për financim të ISIS nga Shqipëria Pas publikimit të lajmeve të medias italiane "Corriere" dhe asaj britanike "Daily Mirror", ku shkruanin se rreziku i ter
Djali i Osama Bin Laden mesazh kundër terrorizmit Djemtë jo gjithmonë ecin në gjurmët e babait. Sidomos kur babai nuk ka bërë një jetë me vepra të mira. Kështu duke
Raporti i Tony Blair: 15 grupime militantësh të gatshme të zëvendësojnë ISIS-in Fondacioni i ish-Kryeministrit britanik, Tony Blair, ka dalë në disa konkluzione aspak optimiste për të ardhmen e luftës
Rama: Vala e terrorizmit shqetësim, kreu i NATO-s: Asnjë vend nuk është i paprekshëm Në fjalën e mbajtur gjatë konferencës për shtyp, kryeministri Rama tha se vizita e Sekretarit te Përgjithshëm te NATO-s,
Policia konfirmon arrestimin e një të dyshuari për terrorizmin Policia e Kosovës ka konfirmuar se ka ndërmarr një aksion të gjerë anti-terrorizëm në bashkëpunim me policinë e Brescias
Platforma e BE-së kundër terrorizmit Bashkimi Europian synon të përforcojë masat e sigurisë kundër terrorizmit përmes një plani me pesë pika kryesore, ku për
Tahiri: Nuk ka vend për panik për terrorizëm Lidhur me masat kundër terrorizmit, ministri Tahiri ka konfirmuar sot se nuk ka vend për panik. Ministri i Brendshëm ka
Kërcënimet terroriste, Kosova shton masat e sigurisë Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka mbledhur të hënën Këshillin e Sigurisë të Kosovës, ku mësohet se ë
Bushati: Shqipëria përkrah vendeve aleate të NATO-s kundër terrorizmit Ministri Bushati ka konfirmuar sot se Shqipëria do të jetë përkrah vendeve aleate të NATO-s, në luftën kundër terrorizmi
Kosova ndodhet në zonën e rrezikut nga terrorizmi Nga matjet e Global Peace Index, rezulton se terrorizmi në botë gjatë vitit të kaluar është rritur me 80 për qind në kra
Kosova, e pasigurt ndaj terrorizmit Sulmet terroriste në Paris dhe dështimi i Francës kundër forcat terroriste, kanë ngritur shqetësim edhe në Kosovë dhe ra