999 rezultate për

terrorizmit

Indeksi global i terrorizmit: Turqia e Franca më të prekurat Numri i përgjithshëm i vdekjeve të shkaktuara nga terrorizmi është ulur me 10 për qind në vitin 2015, duke përmbysur një
Kryediplomatit britanik i ndalohet përdorimi i biçikletës për shkak të terrorizmit Ministrit të Jashtëm britanik, Boris Johnson, i është ndaluar përdorimi i biçikletës. Sipas medias britanike, Scotla
Gjenerali i NATO-s: Ballkani burim potencial i konflikteve Komandanti i Bordit Ushtarak të NATO-s, gjenerali Petr Pavel, ka deklaruar se Ballkani është burim potencial i luftës, t
Duerte sulmon sërish Obamën: Të largohen trupat e SHBA-ve nga Filipinet Pas sharjes që bëri ndaj Presidentit Obama, duke i thënë se “'Je një maskara dhe do ta paguash”, presidenti i Filipineve
Hashim Thaçi marrëveshja duhet të miratohet, sulmet prekin vijat e kuqe të terrorizmit Hashim Thaçi ka deklaruar që Demarkacioni më Malin e Zi është shumë i saktë dhe pa gabime dhe duhet të ratifikohet në Ku
Sulmet në Turqi/ Erdogan: Me vendosmëri kundër terrorizmit Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan tha të premten, se sulmi në selinë e policisë në juglindje të T
Google, Twitter dhe Facebook mbajnë në këmbë ISIS Deputetët e Mbretërisë së Bashkuar kanë akuzuar gjigantët e internetit për promovimin e terrorizmit në faqet e tyre.
Twitter mbyll 235.000 llogari për propagandim të terrorizmit Rrjeti social, Twitter njoftoi sot se ka mbyllur 235.000 llogari në gjashtë muajt e fundit, në kuadër të luftës kundër
Gjermania forcon ligjet e antiterrorizmit, ja disa prej ndryshimeve Ministri gjerman i Punëve të Brendshme, Thomas de Maiziere, ka përgatitur një seri masash për të përforcuar mjetet e luf
Policia gjermane aksione në zona të dyshuara si vatra të terrorizmit Policia gjermane ka njoftuar se ka zhvilluar kërkime urgjente në një xhami dhe tetë apartamente në Hildesheim që besohet
Obama: Nuk do tërhiqemi kundër terrorizmit Duke folur për sulmin e tmerrshëm në Nice të Francës, Presidenti amerikan Barak Obama deklaroi se SHBA-¬të i kanë ofruar
Në Francë rekomandohet krijimi i agjencisë kundër terrorizmit Për shkak të rreziqeve nga terrorizmi ndërkombëtar, ligjvënësit francezë kanë rekomanduar ndryshime të shumta në shërbim
Ibrahimi: Më e vështirë lufta kundër korrupsionit, sesa kundër terrorizmit Kreu i Gjykatës Themelore në Prishtinë, Hamdi Ibrahimi, i cili po i gjykon të akuzuarit e arrestuar para dy vitesh për t
Merkel: Gjermania dhe Turqia janë të bashkuar në luftën kundër terrorizmit Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka dënuar sulmin terrorist që ndodhi sot në Stamboll. Ajo u shpreh se Gjermania është
Hyseni: Serbia e Bosnja po pengojnë Kosovën në luftën kundër terrorizmit Zyrtarë të Qeverisë se Kosovës dhe njohës të rrethanave të sigurisë në vend vlerësojnë se bashkëpunimi ndërkombëtar dhe
DASH: Ja metodat e përhapjes së ekstremizmit islamik në Kosovë Në raportin vjetor për terrorizmin Departamenti Amerikan i Shtetit , për rastin e Kosovës, thekson dy faktorë kryesor në
DASH: Në Shqipëri ka korrupsion dhe drejtësi të dobët Departamenti i Shtetit ka publikuar një raport lidhur me disa shtete ballkanike ku ndodhet edhe Shqipëria. Sipas DASH
Karman: ISIS është dorë e zgjatur e Assadit Nobelistja nga Jemeni, Tawakkol Abdel-Salam Karman, ka deklaruar se është pikërisht diktatura ajo që çon në korrupsion,
Thaçi: Kosova e përkushtuar në luftën kundër ekstremizmit dhe terrorizmit Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se Kosova mbetet e përkushtuar në deradikalizimin dhe rii
Fotografim qytetarëve në pikat e kalimit kufitar për parandalimin e terrorizmit Lidhur me kontrollin ndaj personave të dyshuar që hyjnë apo dalin nga vendi, Ministria e Brendshme ka depozituar në Kuve