999 rezultate për

terrorizem

Shkon në 5 numri i të arrestuarve për terrorizëm Edhe dy persona të tjerë janë arrestuar nga Gjykata Themelore e Prishtinës si të dyshuar për involvim në rastin e mbrëms
Ministri grek i Financave akuzon kreditorët për “terrorizëm" Teksa mbetet vetëm një ditë para se grekët të votojnë nëse duhet apo jo që Greqia të qëndrojë në Eurozonë, ministri grek
“Arrest me burg” të akuzuarit për terrorizëm Gjykata e Lushnjes ka caktuar masën “arrest me burg” për të akuzuarin për terrorizëm. Kjo masë është dhënë për shtetasin
Kapet 40 vjeçari në Lushnje i kërkuar për terrorizëm (FOTO LAJM) Një 40 vjeçar i kërkuar për terrorizëm tashmë ka rënë në pranga. Bëhet fjalë për shtetasin Baki Çoku, 40 vjeç, banor i L
Pranga 10 personave për terrorizëm në Itali, midis tyre 5 shqiptarë Update- Të tjera të dhëna më të detajuara janë dhënë nga policia italiane në lidhje me operacionin e koduar "Mart
Bastisen 5 OJQ në Prishtinë dhe Prizren të dyshuara për terrorizëm Prokuroria Speciale e Kosovës, në bashkëpunim me Policinë e Kosovës, kanë bastisur sot pesë organizata joqeveritare në P
Akuzohet për terrorizëm, ekstradohet drejt Italisë 38-vjeçari shqiptar Interpol Tirana ka ekstraduar nga Shqipëria drejt Italisë shtetasin Alban Elezi, 38 vjeç banues në Kavajë. Procedimi
Të akuzuarit për terrorizëm sot para gjykatës 30 shtetas të Kosovës, të dyshuar se kanë luftuar përkrah militantëve të grupeve terroriste "Al-Nusra" dhe ISIS do të da
Pranga 17 vjeçarit në Australi për terrorizëm Një ditë më parë policia australiane ka arrestuar një 17-vjeçar, teksa akuzohet për terrorizëm. Zyrtarët e policisë bëjn
Ngrihen dy akuza për terrorizëm ndaj një 14-vjeçari në Britani Një 14 vjeçar në Britani është kthyer në fokus të policisë, prokurorisë dhe mediave, për shkak të akuzave të ngritura nd
135 qytetarë të Kosovës të dyshuar për terrorizëm Prokuroria Speciale e Kosovës pritet të akuzojë një grup të madh qytetarësh të Kosovës për vepra penale që lidhen me ter
Hetohen për terrorizëm 135 persona në Kosovë Janë 135 persona ndaj të cilëve organet e ndjekjes penale në Kosovë, po zhvillojnë hetime nën dyshime për përfshirje në
Norvegjia nis gjykimin ndaj kosovarëve të dyshuar si pjesë e ISIS Gjykimi i parë në shtetin nordik kundër të dyshuarve për terrorizëm nga ISIS, është kundër dy vëllezërve kosovarë dhe nj
Francë, arrestohen 6 persona për terrorizëm Gjashtë persona në Francë janë vënë në prangat e policisë pasi dyshohen se kanë marrë pjesë në një organizatë terroriste
28 të dyshuarit për terrorizëm, Gjykata e Apelit le në fuqi masat e sigurisë Gjykata e Apelit e Kosovës, përmes një njoftimi për mediat, bën me dije se i ka refuzuar të hënën me 26.01.2015, si të p
Belgjika ndërmerr aksione kundër terrorizmit Pas Francës, edhe në Belgjikë ka dyshime se celula terroriste veprojnë në vend. Si rrjedhojë, policia ka marrë masa s
Alarmi për terrorizëm, Europa shton masat e sigurisë Mbi 20 vete kane perfunduar ne pranga ne Belgjike, France e Gjermani. Belgjika madje se fundi i eshte bashkuar Frances n
Dyshime për terrorizëm në Belgjikë, arrestohen 5 persona Policia e Belgjikës pasi ka kryer një bastisje anti-terror ka vrarë dy persona, të dyshuar si terroristë. Ata janë ak
Dy atentatorët janë rrethuar në afërsi të kufirit belg (FOTO LAJM) UPDATE - Dy të dyshuarit për sulmin terrorist në revistën "Charlie Hebdo" janë lokalizuar në qytezën Corcy, pranë kufiri
Bregu: Të vrasësh për lirinë e fjalës është terrorizëm (FOTO LAJM) Deputetja demokrate Majlinda Bregu, i është bashkuar reagimit të klasës politike, lidhur me ngjarjen tronditëse që ndodh