999 rezultate për

terrorizem

Vrau 52 veta, Musa Ademi dënohet me 5 vjet burgim për terrorizëm Musa Ademi i cili ishte arrestuar për për nxitje të të rinjve për të shkuar në luftë në Siri, është dënuar nga Gjykata T
Deputeti tallet me Tahirin: Këtej rrihet biznesmeni, në anën tjetër shpëtohet një kotele Përpos akuzave, batutat janë një tjetër pjesë e pashmangshme e fjalimit të mbajtur nga deputetët në Kuvend. Deputeti soc
Francë: Fillojnë hetimet për tre femra të arrestuara për terrorizëm Kanë filluar zyrtarisht hetimet për tre femrat të cilat ishin arrestuar disa ditë më parë në Francë, nën dyshimin për nj
Terrorizmi dhe Islami nga Perparim Blakaj - “Ekspertët vlerësojnë se rreziku vjetor që amerikanët të vriten nga një terrorist është një në
Alarm për bombë në Angli, 5 persona në pranga për terrorizëm (FOTO LAJM) Pesë persona janë vënë në pranga për terrorizëm në Lee Banka, Birmingham të Anglisë. Të pesë u arrestuan si të dyshua
Rusi: Protestë kundër legjislacionit të ri antiterror Disa qindra njerëz kanë protestuar mbrëmë në një park në Moskë. Arsyeja e protestës ka qënë lobimi kundër legjislacion
Arrestohen dy persona për propagandë për terrorizëm Policia e Pejës ka arrestuar dy persona të dyshuar si propagandues për terrorizmin. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës,
Ja kush ishte shoferi i kamionit që bëri masakrën Sulmuesi i terrorit të mbrëmshëm në Nice të Francës, ku humbën jetën 84 persona dhe ngelën të plagosur 150 të tjerë, ësh
Dënohet me 13 vjet burg për terrorizëm Sllobodan Gavriç I akuzuari për vepra terroriste dhe kundër rendit kushtetues, Sllobodan Gavriç është dënuar sot nga Gjykata Themelore në
Po hetohen 180 të dyshuar për terrorizëm në Gjermani Shteti gjerman aktualisht është duke hetuar rreth 180 të dyshuar për terrorizëm, të cilët janë kthyer nga Siria apo që k
Arabia Saudite dënon me vdekje 14 persona për terrorizëm Një gjykatë në Arabi Saudite ka dënuar 14 qytetarë me vdekje për terrorizëm në zonën Qatif, e cila është e banuar me pak
Arrestohet për terrorizëm shqiptari në SHBA Shqiptari Saimir Alimehmeti është arrestuar në banesën e tij në Nju York nën akuzën e terrorizmit dhe mbi të rëndon edhe
I dënuari për terrorizëm: Ja pse po na kalbin në burg Emisioni "Të paekspozuarit" nga Ylli Rakipi ka shqyrtuar rastin e "imamëve" të vetëshpallur të dënuar me shumë vite burg
Rastit “Kumanova” i shtohen edhe 8 të akuzuar Gjykata Themelore e Shkupit ka vendosur që lënda për mbështetësit e grupit të Kumanovës të bashkohet me lëndën tjetër pë
Ngrihet akt-akuzë për terrorizëm kundër dy kosovarëve Prokuroia e Kosovës ka ngritur akt-akuzë kundër dy shtetasvs kosovarë të identifikuar me inicialet A.R dhe L.R. Në ak
I arrestuari për terrorizëm: Do sulmoj Vatikanin, armët do mi sigurojnë shqiptarët Policia italiane mëngjesin e sotëm shkatërroi një celulë terroriste në Milano, ndërsa në pranga u vunë disa persona. Rap
Dyshime për terrorizëm, kapet shqiptari me dokumenta false Mediat italiane kanë raportuar për prangosjen e një shqiptari, teksa ishte kapur me dokumenta false në Itali. 24-vjeç
I thanë "ik në Siri shpëtoji fukarallëkut", akuzohet për terrorizëm Mentor Zejnullahu ishte nisur drejt Sirisë nxitur nga ana e Ridvan Haqifit, pasi ky i kishte thënë "hiqju fukarallëkut n
Ekzekutohen 82 persona gjatë një jave në Arabi Gjatë kësaj javë, në qytetin Abha të Arabisë Saudite është ekzekutuar një burrë, duke e çuar kështu në 82 persona numrin
Arabia Saudite ka ekzekutuar 82 njerëz më 2016 Arabia Saudite ke ekzekutuar plot 82 njerëz gjatë këtij viti. Ekzekutimi i fundit ishte në qytetin Abha, ku është ekz