999 rezultate për

terrorizem

AUSTRI/ S’ka prova për të riun nga Tirana i akuzuar për terrorizëm Shqiptari i arrestuar në Austri nën akuzën e lidhjeve me ISIS duket se nuk ka shumë prova për të. Shqiptari Lorenz K, me
Amnesty International: Evropa po diskriminon myslimanët me ligjet antiterrorizëm Një seri ligjesh të reja antiterrorizëm në mbarë Evropën diskriminojnë myslimanët dhe refugjatët, si dhe përhapin frikë
MORINË/ Arrestohet shqiptari nga Kosova i akuzuar për terrorizëm Një 30-vjeçar nga Kosova, i akuzuar për terrorizëm u arrestua ditën e sotme në Morinë nga strukturat e Antiterrorit. Në
Prokuroria ngre padi për terrorizëm ndaj aktivistëve të VV-së Prokuroria Speciale e Kosovës ka njoftuar se ka ngritur padi ndaj Atdhe Gashit, Frashër Krasniqit, Egzon Halitit dhe Ade
Rrëzimi i avionit rus / Pse avioni ndaloi në Soçi dhe a bëhet fjalë për terrorizëm? Rusia po mban sot Ditë zie për 92 personat që u vranë nga rrëzimi i aeroplanit ushtarak, ndërsa autoritetet kanë zbuluar
Ja pse u liruan dy vëllezërit kosovarë që dyshoheshin për terrorizëm në Gjermani Dy vëllezërit me origjinë nga Kosova, të cilët u arrestuan në Dusiburg nën dyshimet për përgatitjen e një sulmi terroris
Arrestimet për terrorizëm/ Rrjeti i Nicolas Blancho, pjesë edhe kosovarë Kryetari i Këshillit Qendror Islamik të Zvicrës është i lidhur me trembëdhjetë shoqata në Zvicër, antarët e së vilës vij
Policia belge arreston 8 shqiptarë të Kosovës për terrorizëm Autoritetet belge kanë vënë në pranga 8 shqiptarë të kosovës në sajë të një operacioni për luftën ndaj anti-terrorit.
Apeli konfirmon dënimin e Zekirja Qazimit dhe 6 të tjerëve për terrorizëm Gjykata e Apelit e Kosovës, ka vërtetuar vendimin e Gjykatës Themelore në Ferizaj për dënimin e Zekirja Qazimit, imamin
Arrestimet për terrorizëm, Prokurori special i Kosovës takon prokurorët e Krimeve të Rënda Arrestimet e fundit në Kosovë dhe në vendin tonë, sa i takon terrorizmit, ka bërë që shefi i Prokurorisë Speciale të Kos
Policia franceze arreston 6 persona të dyshuar për terrorizëm Policia Anti-terror e Francës ka arrestuar mëngjesin e sotëm gjashtë persona të dyshuar për terrorizëm. Sipas inform
Ismaili: S’habitem nëse qeveria i akuzon për terrorizëm edhe pesë aktivistët e arrestuar sot Deputeti i Vetëvendosjes, Fisnik Ismaili në rrjetin social Facebook nëpërmjet një postimi ka thënë se pesë aktivistë të
Përleshja në Shkodër/Ademi shpërthen ndaj Ramës: Po prodhoni terrorizëm politik! (VIDEO) Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, përmes një statusi në Facebook ka reaguar pas ngjarjes së ndodhur në kë
PËRGJIMET/ Zbulohet plani i të arrestuarëve për terrorizëm. Ja ku do të sulmonin Katër personat e arrestuar në Shkodër me akuzën e terrorizmit, dyshohet se vec ndeshjes Shqipëri-Izrael, kishin për qëll
Të arrestuarit për terrorizëm, të lidhur me Lavdrim Muhaxherin Autoritetet në Kosovë thonë se janë duke i bashkërenduar veprimet me shtetet e tjera të rajonit të Ballkanit Perëndimor,
E ëma e të arrestuarit për terrorizëm: I pafajshëm, e respekton e gjithë zona Gjykata e Krimeve të Rënda caktoi masën e sigurisë “arrest me burg” për shtetasin Bekim Protopapa, nën akuzën për rekrut
Ndërron jetë në burg Astrit Dehari, aktivisti i VV’së i dyshuar për terrorizëm Aktivisti i Vetëvendosjes, Astrit Dehari ka ndërruar jetë sot në burgun e Prizrenit. Ende nuk dihet nëse është vetëvrasj
Kosovë/ Arrestohen shtatë të dyshuar për terrorizëm Policia e Kosovës ka bërë me dije se ka arrestuar 7 persona të cilët dyshohen të kenë lidhje me vepra terroriste. 7 p
Policia belge ndalon 15 persona për terrorizëm Policia belge ka ndalur sot 15 persona për t’i marrë në pyetje si pjesë e një hetimi për financimin e grupeve militante
Të dënuarit për terrorizëm mbahen nën vëzhgim Sokol Zogaj, drejtori i Shërbimit Korrektues të Kosovës, ka hedhur poshtë mundësinë se imamët e dënuar për terrorizëm po