999 rezultate për

terrorizem

“Kumanova”, Gjykata jep vendimin për Sulejman Osmanin Gjykata në Shkup sot do të japë vendimin për Sulejman Osmanin, i akuzuar në rastin "Kumanova". Sulejman Osmani ishte
Flet gruaja e pedagogut që u arrestua për terrorizëm: S'ka lidhje me ISIS-in Pas arrestimit të Klodjan Zaimaj për terrorizëm nga autoritetet malajzeze ka reaguar gruaja e tij Marinela Zaimajn e cil
Gjykata e Apelit ia shton dënimin të akuzuarit për terrorizëm Gjykata e Apelit e Kosovës, ka aprovuar ankesën e prokurorisë, në rastin e të akuzuarit Rakip Avdyli,për shkak të veprës
“Lagja e Trimave”, i akuzuari Osmani thotë se nuk bëhet fjalë për terrorizëm Ka vazhduar edhe sot seanca gjyqësore për rastin e Kumanovës, ku fjalën përfundimtare e ka dhënë i akuzuari Sulejman Osm
Trump refuzon ta quajë terrorizëm sulmin e përgjakshëm në Vegas Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e ka përshkruar si njeri të sëmurë dhe të çmendur personin që vrau 59
Fillon seanca ndaj të dyshuarëve për terrorizëm Ka filluar seanca ndaj pesë të akuzuarve për terrorizëm. Bedri Robaj, Mazllam Mazllami, Fuad Ramiqi, Enis Goga dhe Id
I akuzuari i Lagjes së Trimave: Isha fshehur në banjë Në gjykatën penale të Shkupit ka vazhduar gjykimi i rastit Lagja e Trimave. Edhe sot, fjalën përfundimtare e kishte m
Gjykata lejon pjesëmarrjen e deputetit të dyshuar për terrorizëm në seancën konstituive të kuvendit Gjykata Themelore e Prishtinës ka miratuar kërkesën e deputetit të zgjedhur të VV'së, Frashër Krasniqi për të marrë pjes
Në Turqi janë arrestuar 44 persona për terrorizëm Policia turke njoftoi sot se janë arrestuar 44 persona të lidhur me ekstremistët kurd nën dyshim se kanë planifikuar sul
Zëdhënësi i VV-së i akuzuar për terrorizëm bëhet deputet Lëvizja Vetëvendosje në listën e saj zgjedhore për 11 qershor, kishte kandiduar për deputetë edhe katër aktivistët e dys
Shpërthimi në ambasadën amerikane në Kiev, dyshohet për terrorizëm (VIDEO) Një shpërthim ka ndodhur gjatë natës së të mërkurës në ambasadën amerikane në Ukrainë pasi një pajisje shpërthyese u hod
Arrestohen 4 persona të dyshuar për terrorizëm në Kosovë Drejtoria për Hetimin e Krimeve të Rënda në Policinë e Kosovës, me mbështetje të Njësisë Speciale Operative, ditën e sot
Arrestohen pesë persona për terrorizëm në Francë Pesë persona janë vënë në pranga për terrorizëm në Francë. Zyra e prokurorit të në Paris tha se pesë persona janë arr
Beg Barja: Akuzat për terrorizëm janë shpifje! Seanca gjyqësore për rastin e Kumanovës ka filluar pas një pauze disa javësh me dëshminë e të akuzuari Beg Bajra nga Gji
Terrorizëm në Has, i vihet tritoli digës Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesnatën e djeshme në një fshat të Hasit. Persona ende të paidentifikuar nga policia k
Shefqet Krasniqi akuzohet për terrorizëm, heshtje në BIK Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur një akuzë të fortë ndaj Shefqet Krasniqit sipas të cilës ai ka shtyrë të rinjtë
Masat ekstreme anti-terrorizëm, blindohet kulla Eifel Kulla më e famshme në botë do të blindohet me një mur antiplumb në kuadër të masave ekstreme mbrojtëse kundër terrorizmi
Arrestohen 11 të dyshuar për terrorizëm në Belgjikë Autoritetet e sigurisë në Belgjikë, kanë arrestuar në mbrëmjen e sotme 11 persona si të dyshuar për terrorizëm. Të dy
Arrestohen tetë të dyshuar për terrorizëm në Austri (VIDEO) Tetë persona janë arrestuar sot nga policia austriake gjatë bastisjeve të kryera në Vjenë dhe Grac në kuadër të hetimit
Operacion antiterrorizëm në Belgjikë, në pranga 7 persona Autoritetet belge kanë vënë në pranga shtatë persona për t’i marrë në pyetje pas bastisjes së disa shtëpive, operacion