999 rezultate për

terrorizem

E FUNDIT/ Ndalohet në Tiranë iraniani i dyshuar për terrorizëm Eshtë ndaluar pak më parë në Tiranë nga anti-terrori një iranian i dyshuar për prirje terroriste. Iraninani me inicia
Mediat gjermane: Terrorizëm dhe huliganizëm në Botërorin "Rusi 2018" Policia federale gjermane “BKK” pret që në Botërorin e Rusisë, pas pak muajsh, të ketë kërcënime serioze për sulme terro
Aktakuzë për terrorizëm ndaj Murat Jasharit dhe Sadri Ramabajës Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë për terrorizëm dhe hakmarrje ndaj 10 personave, anëtarë të organizatës “Syri i P
Shifra të frikshme, sa të rinj shqiptarë luftojnë krah ISIS (VIDEO) 100 të rinj shqiptarë janë nisur për të luftuar për ISIS-in në Siri dhe Irak. Rreth gjysma e tyre raportohen si të vr
I penduari për terrorizëm përsëri përfundon në burg Albert Berisha, i cili u bë i njohur në opinion pasi ishte penduar që kishte shkuar për dy javë në Siri dhe pas apelit d
I dënuari për terrorizëm nuk shkon të dëshmojë në gjyqin e pjesëtarit të ISIS-it Mungesa e dëshmitarit Fitim Dema, është bërë shkak për shtyrjen e seancës gjyqësore kundër Gazmend Halitit, i cili nga P
Këto janë provat për terrorizëm kundër Shefqetit 9:54 Prokurori Blakaj paraqet provat kundër Krasniqit Prokurori i rastit Elez Blakaj, ka paraqitur provat kryesore ku
Të hënën Shefqeti del para gjykatës, akuzohet për terrorizëm 22 janari 2018 është caktuar datë e nisjes së shqyrtimit gjyqësor ndaj imamit të xhamisë së madhe të Prishtinës, Shefqet
Arrestohen katër persona të dyshuar për terrorizëm Policia holandeze arrestoi katër persona, një prej të cilëve qytetar suedez, i dyshuar për përfshirje në aktivitetet ter
"Sopoti", Ramadani: Policia më kërcënoi se do të më zhduk pa gjurmë Dëshmitari në rastin “Sopoti”, Bajram Ramadani, deklaroi sot se është se dëshmia e tij e parë për këtë lëndë është marr
Seancë gjyqësore për rastin "Sopoti" Në Gjykatën Penale për sot është caktuar seancë për rastin “Sopoti” në të cilin dhjetë persona akuzohen për terrorizëm.
Shefqet Krasniqi sot del para gjykatës me akuzat për terrorizëm Pas rreth një viti kur është ngritur aktakuza ndaj tij imami Shefqet Krasniqi është paraqitur sot në gjykatën e Prishtin
Kërkohen edhe 12 të dyshuar për terrorizëm në parlament Ministria e Brendshme ka në listën e arrestimeve edhe 12 persona të tjerë dhe se priten fletëarreste nga organet e drejt
Pse policia ekzaminoi pajisjet e të akuzuarve për terrorizëm? Pajisjet elektronike të 57 të dyshuarve për terrorizëm, të arrestuar më 11 gusht 2014, njëmbëdhjetë prej të cilëve tashm
Igor Jug mbetet në paraburgim, akuzohet edhe për terrorizëm gor Jug do të mbetet në burgun e Shutkës. Vendimin sot e solli gjykatësi i procedurës paraprake me kërkesë të Prokuroris
DOKUMENTI/ Si u dënuan për terrorizëm Daut Gumeni dhe vëllai i tij (FOTO LAJM) Dashnor Kaloçi Gjatë gjithë periudhës së regjimit komunist të Enver Hoxhës, që nga viti 1945 e deri në vitin 1990-të, k
Në këtë ditë shpallet vendimi për aktivistët e VV-së Vendimi për katër aktivistët e Vetëvendosjes të akuzuar për terrorizëm do të shpallet më 17 nëntor. Sot është mbajtur
U arrestua për terrorizëm, lihet i lirë pedagogu shqiptar Lajmi se një pedagog shqiptar u arrestua në Malajzi pak kohë më parë për terrorizëm bëri bujë kudo në media dhe rrjete s
Prokurori po pranon dështimin për çështjen e sulmit në Kuvend Prokurori special, Abdurrahim Islami, ka pranuar para Gjykatës Themelore të Prishtinës se një pjesë e provave që ai admi
Apeli sot shqyrton denimin për terrorizëm të rastit "Badovci" Gjykata e Apelit po shqyrton sot dënimin e të akuzuarve për tentim- shfaqje të besnikërisë ndaj ISIS-it. Në Gjykatën