999 rezultate për

terrorizem

Lirohen 5 persona të dyshuar për terrorizëm Gjyqtari i çështjes që po merret me rastin e arrestimit të 40 personave, Vehbi Kashtanjeva, ka ndryshuar masën e siguris
PD: Deklarata e Tahirit për terrorizëm e turpshme, Rama ta shkarkojë Deklarata e ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri në bashkëpunimin ndërmjet Shqipërisë dhe Maqedonisë, një vend të veçant
Në Shqipëri janë trajnuar njerëz për terrorizëm dhe xhihad Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati bëri të ditur sot se në Shqipëri janë trajnuar njerëz për akte terroriste. Gjatë një
Babai i të akuzuarit për terrorizëm: Lirojeni djalin tim, s'ka bërë asgjë Babai i njërit prej të akuzuarve për terrorizëm është shprehur se djali i tij nuk ka bërë asgjë dhe se arrestimi i tij ë
Lirohen 6 të dyshuar për terrorizëm Gjykata e Apelit e Mitrovices ka ndryshuar masën e sigurisë për 6 të arrestuar për "terrorizëm", nga "arrest në burg" në
Edhe 14 persona kërkohen për "terrorizëm" Numri i personave që janë arrestuar për dyshim për terroirizëm ka arritur në 43. Ndërsa, 14 prej tyre janë në kërkim.
Arrestohet një tjetër person i dyshuar për terrorizëm Policia e Kosovës ka kapur një tjetër të dyshuar për terrorizëm. Personi është arrestuar, pasi ishte shpallur në kërk
Babai i Kabashit: Djalin ma mashtruan disa shokë dhe kushërinj Ka nëntë muaj qyshkur Liridon Kabashi (27), nga Polaci i Skenderajt, i ka rrëfyer Policisë së Kosovës (PK) për shkuarjen
Ja kush është i arrestuari tjetër bashkë me imamin Sot, bashkë me imam Zekirija Qazimin, është arrestuar edhe një tjetër person. Ai është Lulzim Kabashi nga Polaci i Sk
Një muaj paraburgim për të akuzuarit për terrorizëm Prokuroria ka marrë vendimin që ndaj personave të dyshuar për terrorizëm, të merret masa "paraburgi për një muaj". Kj
Një serb në mesin e të dyshuarve për terrorizëm Burime zyrtare kanë bërë me dije se numri i atyre që kërkohen, që kanë qenë apo janë akoma në luftën e Sirisë dhe të Ira
Ja çfarë po ndodh me 40 të arrestuarit për terrorizëm Dyzetë personat që u arrestuan nga Policia e Kosovës nën dyshimin se kanë marrë pjesë në luftën e Sirisë dhe atë të Irak
Ja akuzat e prokurorisë për 40 të arrestuarit për terrorizëm (FOTO DOKUMENT) Dyzetë persona u vunë në pranga me dyshimin për terrorizëm, e ndërsa 17 janë në kërkim policor. Këta 40 persona u par
Ja çfarë po ndodh me gjyqin ndaj të akuzuarve për terrorizëm UPDATE - Të akuzuarit për terrorizëm, pas kërkesës së tyre për tu ndërprerë seanca, me qëllim që të falin namazin, janë
Një shqiptar i Maqedonisë i arrestuar për terrorizëm Në mesin e 40 personave të arrestuar në Kosovë për terrorizëm, ndodhet edhe një shqiptar i Maqedonisë. Bëhet fjalë pë
Ja kush janë personat e arrestuar për terrorizëm (FOTO LAJM) Këto janë disa fotografi, që tregojnë momentin kur personat e dyshuar për terrorizëm janë vënë në prangat e policisë.
Çohen para gjykatës 40 personat e dyshuar për terrorizëm Të dyshuarit e djeshëm, për vepren penale të "terrorizmit", pritet të paraqiten sot përapara gjykatës. Seanca parapra
Të arrestuarit për terrorizëm planifikuan sulm mbi një ngjarje kulturore?! Policia e Kosovës ka arrestuar 40 kosovarë si të dyshuar për pjesëmarrje në grupin terrorist të ISIS, Shteti Islam i Ira
Prokuroria Speciale do hetojë 23 shqiptarë për krime lufte dhe terrorizëm Prokuroria Speciale e Kosovës po heton 23 lëndë të krimeve të luftës. Një gjë e tillë u bë me dije nga prokurorja Sev
Edhe një muaj burg për të dyshuarit për terrorizëm në Kaçanik Prokuroria ka kërkuar edhe 2 muaj paraburgim për të dyshuarit për terrorizëm në Kaçanik. Lajmi është konfirmuar nga z