999 rezultate për

terroristeve

Siri, qeveria njofton vrasjen e 400 "terroristëve" Më shumë se 400 "terroristë" janë vrarë në 24 orët e fundit rreth Damaskut nga forcat besnike të presidenti Bashar al As
Tragjedia në Algjeri, Obama: Lufta ndaj terroristëve vazhdon Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama ka dënuar sulmin terrorist në Algjeri ku u vranë 23 prej pengjeve që mb
Varrezat e "terroristëve" bëhen varrezat e dëshmorëve Varrezat e dëshmorëve të luftës së vitit 2001 tashmë mbajnë emrin e merituar "Varrezat e martirëve", në vend të emërtesë
VMRO: Nuk përulemi para terroristëve të UÇK-së Update - "Pjesëtarët e VMRO DPMNE-së asnjëherë nuk do të përkulen para terroristëve". Kështu ka deklaruar në parlament d
Assad: Turqia po mbështet terroristët Disa ditë pas rrëzimit të një avioni turk, Presidenti Bashar al Assad ka sulmuar Turqinë duke e akuzuar për mbështetje t
Libia kërcënon ekonomikisht Italinë Djali i Gaddafit, Saif, deklaroi se Libia ka arsye të ndihet e tradhëtuar prej dikur aletëve italianë, ndërsa theksoi se
Osama Bin Laden mesazh terroristëve në internet Një kasetë e re që mendohet të ketë zërin e udhëheqësit të Al-Kaedës Osama Bin Laden është shfaqur në internet ku flet p
Operacione kunder terroristeve ne Turqi Disa qytete të Turqisë janë përfshirë sot nga përleshje midis policisë dhe terrorist&