999 rezultate për

territorin

Arrestohet i riu pasi kaloi kufirin gjatë lojës Pokemon Go Një person është arrestuar pas kalimit në territorin e bazës së ushtrisë indoneziane. Arsyeja e arrestimit ishte se 2
Shpërthen Bregu: Ja sa kopshte janë pa licensë vetëm në territorin e Bashkisë Tiranë Deputetja e PD-së, Majlinda Bregu në rrjetin social Facebook ka postuar një shënim ku flet për një gjendje shumë të rënd
Mustafa: Kosova po e shtrin sovranitetin në territorin e saj Gjatë konferencës së përbashkët për mediat kryeministri i Kosovës Isa Mustafa është shprehur se Kosova është trajtuar va
Avionët në Seman/ Zbulohet arsyeja pse Rama s’do të fotografojë territorin Deputeti demokrat, njëherësh nënkryetar i Komisionit të Sigurisë Kombëtare, Flamur Noka, në një prononcim për mediat, ka
VV: Isa Mustafa si zëdhënës i Qeverisë së Serbisë Lëvizja Vetëvendosje ka kritikuar Qeverinë e Kosovës për, siç thuhet, lejimin e mbajtjes së zgjedhjeve të Serbisë në Kos
Noka letër Ramës për drogën: Urgjent monitoroni vendin (FOTO) Partia Demokratike ka shprehur shqetësimin sot për sipërfaqet e mbjella me drogë në vendin tonë. Flamur Noka, në cilë
Ivanov: Nuk i ngjan një vendit-anëtar në BE dhe NATO si Greqia, të rrezikojë Maqedoninë Kryeministri i Maqedonisë Gjorge Ivanov, në një intërvistë për televizion grek Mega, ka kërkuar që Bashkimi Evropian t’i
Mustafa: Për Trepçën vendosim ne kryeministri Isa Mustafa gjatë vizitës së tij të zhvilluar ditën e sotme në operatorin e telefonisë mobile "Vala", ka ko
Vuçiç ka hyrë në territorin e Kosovës Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka hyrë në territorin e Kosovës nga pika kufitare në Jarinje dhe për momentin n
Newton: Mali i Zi nuk ka hyrë në territorin e Kosovës Eksperti britanik, Fred Newton, duke vlerësuar procesin e demarkacionit ka deklaruar se ekspertët nuk kanë gjetur asgjë
Ndalimi i Gafurr Dugollit, Fazliu: Kosova të arrestojë Ali Ahmetin e Musa Xhaferin Deputeti i Partisë Demokratike Shqiptare, Bekim Fazliu, ka kërkuar që shteti i Kosovës të veprojë në mënyrë reciproke ku
Situatë kritike me refugjatët në kufirin maqedono-grek Situata e refugjatëve na Idomeni të Greqisë është përkeqësuar pasi 600 deri 700 prej tyre janë nisur drejt Maqedonisë, n
Ja si u shpëtua në ajër piloti i F-16 që do binte në territorin e ISIS (FOTO LAJM) CNN raportoi se piloti i një avioni F-16 pothuajse u ndje i detyruar të hidhej nga avioni që po drejtonte, mbi një terri
Sot nis gjyqi për "Kumanovën" Sot fillon gjykimi për ngjarjet e Kumanovës. Nga kjo përleshje mes grupit të armatosur dhe forcave policore u vranë 8 pj
Serbia vendos radar në territorin e Kosovës, ky është okupim Vënia e radarit ushtarak nga Serbia në vijën kufitare të Kosovës, përkatësisht në maje të Pançiqit, në veri të vendit, p
Bie bora e parë në gjithë territorin e Kosovës Kanë filluar reshkjet e para të dëborës në Kosovë, mbrëmjen e djeshme rreth orës 12:00. Bora ka përfshirë të gjithë vend
Tensione në kufi, rebelohen refugjatët Situata me emigrantët në kufirin jugor po vazhdon të tensionohet. Qindra emigrantë nga Pakistani, Irani, Algjeria, Marok
LAJMI I FUNDIT/ "Kakavijës" i vjen interneti, fillon kalimi i emigrantëve Udhëtarët e bllokuar në pjesën shqiptare të doganës së Kakavijës kanë filluar tashmë kalimin për në territorin grek pas
Gjuriç: Mitrovica, rëndësi strategjike për Serbinë "Serbia do të punojë për ekzistencën dhe përmirësimin e jetesës në gjithë territorin e Kosovës, e investime të posaçme d
BE synon të shndërrojë Serbinë, Maqedoninë e Shqipërinë në qendra refugjatësh Bashkimi Evropian pritet që të kërkojë nga vendet e Ballkanit Perëndimor, e në rend të parë nga Serbia, Maqedonia e Shqi