999 rezultate për

territorin

Dje në Maqedoni kanë hyrë rreth 8000 refugjatë Sipas te dhena te "UNHCR"-se, organizata qe merret me trajtimin e refugjatëve, dje ne Maqedoni kane hyre rreth 7.900 ref
34 familje me prona në Malit të Zi, ja hartat (FOTO) Marrëveshja midis Kosovës e Malit të Zi për përcaktimin e vijës kufitare midis dy vendeve, si një prej kushteve për vazh
Refugjatët, "Agimi i Artë": Greqia të marrë shembull nga Maqedonia Edhe pse partia neo-naziste greke "Agimi i Artë" nuk e njeh fare Maqedoninë, gjatë konferencës për shtyp në Selanik depu
Pacolli: Kosova po e respekton marrëveshjen, Serbia jo Rrahim Pacolli, kryesues i delegacionit kosovar për kartonin e gjelbër, ka thënë se marrëveshja e arritur në Bruksel me
Kosova ka 203 heronj që ranë para luftës së UÇK-së Numri i tërësishëm i të rënëve në territorin e Kosovës para Luftës Çlirimtare të Kosovës është 203, ndërsa numri i të pl
Pesë emigrantë të plagosur gjatë përleshjeve me policinë (VIDEO) Përkeqësohet situata në kufirin mes Maqedonisë dhe Greqisë. Policia është përleshur me emigrantët gjatë tentativës për t
"Maqedonia ka të drejtë të ndalojë ata që hyjnë në territorin e saj" Maqedonia ka të drejtë, në pajtim me ligjet ndërkombëtare, të kontrollojë njerëzit që duan të hynë në territorin e saj d
Çfarë pati deklaruar Vuçiç për NATO-n në vitin 1999 (VIDEO) Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, gjatë luftës së fundit në Kosovë, disa ditë para se të fillonin bisedimet mes
Daciç: Rusia e detyruar t’i njohë pasaportat e Kosovës Ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiç është shprehur se Rusia nuk e ndryshon qëndrimin për Kosovën dhe se ka qënë e detyru
Kërkime në gjithë territorin e Lazaratit Policia ka arritur në pikat kyçe të Lazaratit, ndërsa ende vijojnë kontrollet në banesa. Ditën e djeshme, forcat RENEA k
Suad Misini i jep fund grevës 7-ditore Analisti Suad Misini i jep fund grevës së urisë 7-ditore. Ai kërkonte ndryshime ligjore që do të mundësonin procedurën q
Rrëfimi / Ramiz Alia: Shqipëria do ndërhynte nëse sulmoheshin shqiptarët e Kosovës Pasardhësi i diktatorit Enver Hoxha, Ramiz Alia, në intervistën e vitit 2006 për emisionin "Rubikon", kishte sqaruar se
Rama paralajmëron aksion kombëtar kundër abuzimeve me karburantet I pranishëm në prezantimin e punës së OSHEE, kryeministri Rama tha se do të nisë shumë shpejt në të gjithë territorin e
Irani – Izraelit: Nëse na sulmoni e shkatërrojmë Tel-Avivin Një zyrtar i lartë i Gardës Revolucionare të Iranit Mujteba Zulnur ka thënë se vendi i tij do ta shkatërrojë Tel-Avivin
Gjendet thesari një mijë vjeçar në brigjet e Izrael Zhytësit në Izrael në afërsi të portit Cezaree në Detin Mesdhe kanë gjetur 2.000 monedha ari të vjetra pothuajse një mij
Arrestohen tre persona nga Presheva në Serbi Tre persona nga Presheva janë arrestuar nga autoritetet e rendit në Serbi nën dyshimet se kanë trafikuar njerëz, të cilë
Hungaria negocion me Serbinë për kthimin e kosovarëve (VIDEO) Një numër jashtëzakonisht i madh kosovarësh po hyjnë ilegalisht në territorin e Hungarisë. Sipas ambasadës së Hungari
Mustafa: Pse thërrasim "Trepça është e jona? Ajo është në territorin tonë Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, në një postim të tijin në Facebook shkruan se nuk kemi nevojë të thërrasim "Trepça
Ja gjendja e rrugëve në territorin e Shqipërisë Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) ka njoftuar sot mbi gjendjen e rrugëve në vend. Kështu lidhur me situatën me 1 j
Kokëdhima: Ekonomia e vendit përfiton nga legalizimi i kanabisit Deputeti i Partisë Socialiste, Koço Kokëdhima, në një intervistë për “ABC News” ka shprehur qëndrimin e tij lidhur me le