999 rezultate për

territorin

"Eksploziv hekurudhës për të ndaluar trenin", Policia e Kosovës mohon: Shpifje të Serbisë! Policia e Kosovës ka reaguar menjëherë ndaj deklaratës së zyrtarit serb Milovan Dreçun, i cili ka akuzuar se përgjatë he
DOKUMENTI/ Treni i nisur nga Beogradi nuk hyn në territorin e Kosovës Treni i cili u nis mëngjesin e së shtunës nga stacioni qendror hekurudhor në Beograd, është kthyer mbrapsht dhe nuk ësht
Ulen temperaturat, vijon moti i ftohtë Kthjellimet dhe vranësirat e shpeshta do të karakterizojnë motin në të gjithë territorin e vendit por më të dukshme vran
IKMT sërish aksion në territorin e UBT Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit rinis prishjen e ndërtimeve të kundërligjshme në ambientet e Universitet
Moti sot në vendin tonë, e shtunë 7 janar 2017 Qarkullimi i masave ajrore me origjinë polare do të bëjë që vendi ynë të dominohet kryesisht nga kthjellime por temperat
Parashikimi i motit, e diel 25 dhjetor 2016 Kthjellimet dhe vranësirat e lehta do të karakterizojnë motin në të gjithë territorin e vendit por më të dukshme vranësi
Zëvendësi i Daçiçit shokon Serbinë: Në BE do të hyjmë pa Kosovën Nënkryetari i Partisë Socialiste të Serbisë, partisë që udhëhiqet nga Ivica Daçiç, Branko Ruzhiç ka thënë se Serbia nuk
Rusia ka rreth 7500 ushtarë në territorin e Ukrainës Ministria e Brendshme e Ukrainës ka thënë se Rusia ka nga 5 mijë deri në 7500 ushtarë brenda territorit ukrainas. Kë
Rusia justifikon dislokimin e raketave në Kaliningrad Presidenca e Rusisë ka mbrojtur grumbullimin ushtarak të Rusisë në Kaliningrad të Detit Baltik, duke përdorur si arsyeti
Lista dhe veprimtaria e agjentëve e grekë në territorin shqiptar (VIDEO) Pas marrjes së detyrës së kreut të Ministrisë së Brendshme, Ahmet Zogu filloi me organizimin e strukturave të sigurisë s
Gjyqi ndaj “xhihadistëve”, policia kontrollon me qen anti-eksploziv territorin e gjykatës (FOTO LAJM) Sot jepet masa e sigurisë për të arrestuarit e fundjavës, të cilët dyshohet se kanë financuar dhe organizuar dërgimin e
Zbulohet filmimi i parë i shqiptarëve. U xhirua në territorin e sotëm serb (VIDEO) Albanologu Robert Elsie ka zbuluar një filmim të rrallë ku në fokus janë shqiptarë. Bëhet fjalë për një dokumentar të xh
Shqipëria dhe Serbia nuk njohin territorin e Kosovës? (FOTO LAJM) Për ndërtimin e autostradave dhe linjave hekurudhore që kalojnë nëpër territorin e Kosovës, Qeveria e Shqipërisë dhe e S
Jo vetëm Shqipëria, Italia gjithashtu po "lulëzon" nga Kanabisi Përgjatë 9 muajve të parë të vitit 2016, plantacionet ilegale të mbjella me marijuanë në territorin italian janë trefish
VMRO-DPMNE: Barazimi i gjuhës maqedonase dhe gjuhës shqipe në Maqedoni, i papranueshëm VMRO-DPMNE është kundër dygjuhësisë në të gjithë territorin e Maqedonisë, tha Ilija Dimovski, deputet i VMRO-DPMNE. “
Albin Kurti "Ne shpëtuam territorin dhe e ndalëm luftën" Albin Kurti në një takim të Lëvizjes së Vetëvendosjes ka deklaruar që përveç se kanë arritur të ndalin marrëveshjen kan
Turqia dërgon edhe 10 tanke të tjera në territorin sirian Turqia ka dërguar sot edhe 10 tanke të tjera në territorin sirian, një ditë pas një ofensive të rebelëve sirianë. Të
Arrestohet i riu pasi kaloi kufirin gjatë lojës Pokemon Go Një person është arrestuar pas kalimit në territorin e bazës së ushtrisë indoneziane. Arsyeja e arrestimit ishte se 2
Shpërthen Bregu: Ja sa kopshte janë pa licensë vetëm në territorin e Bashkisë Tiranë Deputetja e PD-së, Majlinda Bregu në rrjetin social Facebook ka postuar një shënim ku flet për një gjendje shumë të rënd
Mustafa: Kosova po e shtrin sovranitetin në territorin e saj Gjatë konferencës së përbashkët për mediat kryeministri i Kosovës Isa Mustafa është shprehur se Kosova është trajtuar va