999 rezultate për

territorin

Irani dhe Izrali po bëhen gati për luftë, del sekreti i sulmit të F-15 izraelite (VIDEO) Mediat amerikane kanë zbardhue detaje në lidhje me sulmin e ndodhur ditën e dielë ndaj dy bazave ushtarake në Siri. T
Mediat serbe: Forcat Speciale do t’ia mësyjnë Veriut para 25 prillit Portali serb informer, i njohur me qëndrimet kundër Kosovës dhe me spekulimet e shumta për zhvillimet e ardhshme në vend
Rikthehen reshjet në Shqipëri por mos u frikësoni Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë Ujit dhe Mjedisit parashikon që ditën e sotme në territorin shqiptar të ketë një ri
Rrebeshe shiu në të gjithë Shqipërinë, ky është moti për sot Kthjellime dhe vranësira të shpeshta dominojnë të gjithë territorin. Pasditja dhe mbrëmja fuqizojnë vranësirat duke
EULEX i përgjigjet Serbisë: Policia e Kosovës monitoron territorin e saj “Policia e Kosovës është instanca e parë e ndërhyrjes në të gjitha incidentet e sigurisë në Kosovë." EULEX është duke
Xhandarmëria e Serbisë futet në territorin e Kosovës Ish-kryetari i Kamenicës, Shaip Surdulli, është shprehur i shqetësuar kur gjatë ditës së djeshme ka parë disa pjesëtarë
Moti nuk fal edhe për këtë javë, kohën kur rrezikoheni nga reshjet Reshjet e ditëve të fundit, që kanë pushtuar të gjithë territorin e vendit do të vijojnë edhe në fillim të javës. Sipas
Dalin emrat: A ka shqiptar mes ushtarëve grekë të arrestuar Turqi? (VIDEO) Arrestimi i dy ushtarëve grekë nga xhandarmëria turke në zonë kufitare me Turqinë ka rritur tensionet mes dy vendeve. Gj
Nga sot na mbysin shirat, priten ditë të vështira dimri Sot në territorin e Shqipërisë intensiteti i reshjeve do të rritet dhe do të arrijë nivelin mesatar në veri të vendit.
Holanda tërheq ambasadorin e saj në Turqi Holanda njoftoi sot tërheqjen e ambasadorit të saj në Ankara për shkak të marrëdhënieve të vështira dhe nuk do të lejojë
Marrëdhëniet Holandë-Turqi drejt kolapsit, tërhiqet ambasadori holandez Holanda njoftoi sot tërheqjen e ambasadorit të saj në Ankara për shkak të marrëdhënieve të vështira dhe nuk do të lejojë
Reshje dëbore në veri e lindje, ky është moti për sot Që në orët e para të ditës moti paraqitet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta në të gjithë territorin. Pas mesdit
Haradinaj lejon Vucicin të hyjë në territorin e Kosovës Qeveria e Kosovës i ka dhënë leje presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, që të vizitojë Kosovën gjatë fundjavës së ar
Legalizohen mbi 4000 ndërtime pa leje në Tetovë Mbi 4000 objekte të palegalizuara deri më tani janë legalizuar në territorin e Komunës së Tetovës, që kur ky proces fill
Fotot mahnitëse të dy leopardëve që përleshen për territorin (FOTO LAJM) Dy leopardë u fotografuan në një dyluftim te egër në shtratin e lumit Auob, në Parkun Ndërfisnik Kgalagadi në Afrikën e
Kujdes, nesër mos harroni çadrën Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë zonat Qendrore dhe Jugore ndërsa vranësira më të shpeshta do të ketë në Ver
Bulliqi: Deri në vitin 2009 e kemi pasur territorin Kryetari i Komisionit për shënjimin e vijës kufitare me Malin e Zi, Shpejtim Bulliqi gjatë raportimit para anëtarëve të
Rikthehen shirat në vend, ky është moti për ditën e sotme Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë zonat Qendrore dhe Jugore ndërsa vranësira më të shpeshta do të ketë në Ver
Momenti kur Babadimri kalon në territorin e Kosovës (VIDEO) Komanda e mbrojtjes hapësinore të Amerikës së Veriut, e njohur edhe si “NORAD”, mbrëmë në natën e Krishtlindjeve realizo
Ngrin Shqipëria, temperaturat shkojnë nën zero në të gjithë vendin Vijon dominimi i motit të kthjellët dhe të ftohtë në të gjithë territorin e Shqipërisë përjashtuar ekstremin Verior ku d