999 rezultate për

territorin

Prej kohësh në arrati, kush është shqiptari që u ngjit në çati për t'i shpëtuar policisë Një 51 vjeçar shqiptar është arrestuar në Itali pasi akuzohej për trafik të lëndëve narkotike. Ai u kap në Foggia ndr
Temperatura të acarta, SHMU: Duhet pasur kujdes nga ngricat! Dita e parë e vitit 2020 pritet të jetë me mot me diell në të gjithë territorin. Temperaturat priten të jenë të ulët
Erërat e forta dhe rebeshet e shiut, përmbytje edhe në Elbasan Dita e sotme në të gjithë Shqipërinë u karakterizua nga shira të shumtë dhe erëra të forta duke shkaktuar përmbytje nëpë
Çfarë paralajmëron IGJEUM për fundjavë: Reshje intensive dhe përmbytje Reshjet e shiut që kanë prekur territorin tonë ditën e sotme, do të vijojnë edhe gjatë dy ditëve në vijim, 21 dhe 22 dh
Nisin reshjet e shiut, njihuni me parashikimin e motit Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin reshje shiu në të gji
Parashikimi i motit për sot, kthjellime në të gjithë territorin Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash ku pasdite do të sjellin reshje shiu në të t
Balotelli është mësuar të thyej rregulla, i heqin patentën Mario Balotelli ka shkelur rregullat e qarkullimit në Zvicër dhe është gjobitur me 90 franga si dhe 3 muaj heqje patente
Ndalohen 20 shqiptarë të kalojnë në territorin grek nga Kakavija Një valë masive kthimesh të qytetarëve shqiptarë ka ndodhur në 24 orët e fundit në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës.
Dalin pamjet: Momenti kur Policia ndalon autobusin e Crvena Zvezdës (VIDEO) Momenti kur Policia e Kosovës nuk e lejoi autobusin e mbushur me futbollistët dhe stafin e Crvena Zvezdës të hyjë në ter
Tensione në Veri të Kosovës: Policia nuk lejon futbollistët të hyjnë në kufi, ata këndojnë "Oj Kosovë o vendi im" Paraditen e sotme ka pasur tensione në veri të Kosovës, ku nuk janë lejuar që të hyjnë në territor futbolistët e Crvena
Parashikimi i motit për sot, kthjellime në të gjithë territorin Edhe dita e sotme do të jetë me mot të kthjellët dhe ideale për të bërë plazh. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak
Marijuanë e kokainë nga Shqipëria, arrestohen shqiptarë e italianë Në orët e para të mëngjesit të sotëm (23 korrik) policia e Bolonjës ka ekzekutuar urdhër arrestime ndaj disa shtetasve s
Tsipras kërcënon Turqinë: Kush prek territorin tonë e pëson keq Nga një repart ushtarak në Qipro kryeministri grek Aleksis Tsipras i ka çuar një mesazh presidentit turk Erdogan që dekl
Avionët rusë fluturojnë mbi SHBA Një grup avionësh ushtarakë rusë sot do të kryejnë fluturime vëzhgimi mbi territorin e SHBA’së, të cilat pritet të vazhd
Dalin pamjet: Si hyri xhandarmëria serbe në territorin e Kosovës (VIDEO) Një rrugë që e bën shpesh, Musli Berisha po e bënte edhe para pak ditësh kur pa policinë e Serbisë brenda territorit të
Alarmi, xhandarët serbë hynë në Kosovë Xhandarmëria serbe ka vazhduar provokimet ndaj shtetit të Kosovës. RTK merr vesh nga burimet e veta se ditë më parë p
326 vatrat e zjarreve alarmojnë Haradinajn Zjarret janë një ndër sfidat e momentit për gjithë qytetarët në Kosovë. Thuajse çdo ditë e natë në ndonjë zonë të ven
Rriten temperaturat, si do të jetë moti sot Vijon ndikimi i motit të qëndrueshëm në vendin tonë. Për pasojë, alternimet e kthjellimeve dhe vranësirave të lehta janë
Blindohen doganat në të gjithë territorin e Kosovës Në vazhdën e aktiviteteve për luftimin e kontrabandës, gjatë javës së kaluar zyrtarët doganorë kanë ndërmarrë një mori a
KFOR e gatshme të parandalojë çdo kërcënim për Kosovën (FOTO LAJM) Përmes një njoftimi, KFOR-i ka bërë të ditur se janë duke vazhduar trajnimet për të parandaluar çfarëdo kërcënimi në ter