999 rezultate për

termetit

Tërmeti i Shkodrës në '79, rrëfimi i ish-sekretari i Enverit: Si ndërtuam 17 mijë shtëpi Ish-sekretari i parë i Komitetit të Partisë së Shkodrës, Muho Asllani, tregon se si brenda 5 muajve, u bë e mundur futja
U strehuan në Kosovë për shkak të tërmetit, Haradinaj: Sot kthehen 780 shqiptarë Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj ka njoftuar se do të kthehen 780 shqiptarë të cilat u vendosën në Kosovë për shk
Stërvitja e përditshme e "Brandit", qeni policor që zbuloi njerëz nën rrënojat e tërmetit (VIDEO) "Brandi" është heroi me 4 putra i Policisë së Shtetit në Shqipëri, të cilin qytetarët e panë përmes ekraneve që transmet
"Nën rrënoja gjithçka patën", Zëri i Amerikës: Thumana pas tërmetit Kur kanë kaluar disa ditë nga termeti i 26 nëntorit, i cili në Thumanë mori jetët e 24 përsonave dhe shkatërroi një numë
Rihapen për vizitorët muzetë dhe kalaja e Krujës pas tërmetit të 26 nëntorit Kruja i hapi sot muzetë e saj dhe portat e Kalasë, pas tërmetit të 26 nëntorit. Drini Masha, përgjegjës i turizmit në
BILANCI/ 39 objekte të hedhura në erë, si është situata pas tërmetit të 26 nëntorit Zyra e Menaxhimit të Fatkeqësive Natyrore ka bërë një bilanc të banesave të inspektuara në terren. Deri më tani bën m
Durrësi 10 ditë pas tërmetit, udhëtim gjatë një nate nëpër rrugët e qytetit (VIDEO) Udhëtim nëpër natë në Durrës, dhjetë ditë pas tronditjes që i la pas tërmeti i 26 nëntorit. Udhëtim përmes kujtimeve të
Banorët ankohen se u braktisën pas tërmetit: Po flemë në kotec me pulat Tërmeti e ktheu jetesën e tyre si në mesjetë. Një familje në fshatin Bishqem të Peqinit e kalon natën në kotec bashkë
A do ketë arrestime për viktimat e tërmetit? Flet kryeprokurori Ditën e djeshme, Olsian Çela mori zyrtarisht detyrën si Kryeprokuror i Përgjithshëm. Abc News raporton nga Durrësi se
Rrëfimi i shqiptarit që përcolli 6 viktima prej tërmetit: Sa t’jem gjallë, do fle jashtë! Mbi 6 familjarë ka humbur në Thumanë ditën kur tërmeti goditi Shqipërinë. Sadri Cakoni ka rrëfyer për emisionin “Shqi
Maxhoranca i del në krah Dakos pas tërmetit shkatërrues: Objektet nuk i përkasin kohës së tij Zëvendëskryeministri Erjon Braçe, në një intervistë për emisionin “Provokacija”, ka deklaruar se objektet e shkatërruara
"Buçko", Ronaldo dhe Buffon shkrihen së qeshuri me Aurelin që "fluturoi" nga ballkoni për t’i shpëtuar tërmetit (VIDEO) Dy yjet e futbollit Cristiano Ronaldo dhe Gianluigi Buffon u shkrinë së qeshuri me njërin nga djemtë shqiptar, Aurel Lal
Mori vendimin e pabesueshëm pas tërmetit, shkarkohet drejtoresha e gjimnazit në Tiranë Drejtoresha e gjimnazit “Sami Frashëri” në Tiranë është shkarkuar nga detyra. Teuta Dobi është shkarkuar sepse një d
Si duhet të flasim me fëmijët pas tërmetit? Mjekja pediatre Lira Gjika, në emisionin “Rudina” ka dhënë disa këshilla për prindërit se si të sillen me fëmijët e tyre
Mori me vete 7 frymë: Si dukej pallati 6 katësh në Durrës ku u shuan dy familje (FOTO LAJM) Një ndër episodet më të rënda të tragjedisë së 26 nëntorit u shënua në pallatin 6 katësh pranë Kryqit të Kuq në Durrës k
U hodhën nga ballkoni prej tërmetit, Rama u bën suprizën e madhe: Takohen me CR7 dhe Buffon (VIDEO) Aureli dhe Alesi, 10 dhe 8 vjeç, fëmijët që dolën të shpëtojnë nga tërmeti shkatërrues i 26 nëntorit pasi u hodhën nga b
Rrënojat e tërmetit, pamje me dron nga qyteti i Durrësit (VIDEO) Mëngjesin e 26 nëntorit, Shqipëria u godit nga një tërmet i fuqishëm që shkaktoi 51 viktima dhe qindra të plagosur.
Flet nutricionistja: Ushqimet që duhet të hani për të kaluar traumën e tërmetit Ankth, frikë, panik… Ndjesi të tilla vijojnë të shoqërojnë shumë prej nesh ndërsa i kthehemi normalitetit pas fatkeqë
Godina 6 katëshe e Tatimeve të Tiranës, jashtë funksionit prej tërmetit Mes objekteve që kanë pësuar dëmtime pas tërmetit të 26 nëntorit, është dhe godina ku operon Drejtoria Rajonale Tatimore
Einxhel Shkira rrëfen tmerrin e tërmetit: Dola te festoja ditelindjen (VIDEO) Einxhel Shkira, moderatorja e emisionit “Pressing” në ABC News, tregoi momentet e tmerrit që ka përjetuar mbrëmjen e 26