999 rezultate për

termetit

Zaev pas takimit me Ramën e Vuçiç: Mbështesim Shqipërinë pas tërmetit Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka reaguar pas takimit në Tiranë me kryeminstrin Rama dhe presidentin e
4 milion euro nga Gjermania për të prekurit nga tërmeti Qeveria Gjermane do të japë një grant prej 4 milionë eurosh për ndihmë emergjente pas tërmetit që tronditi Shqipërinë më
SGS Automotive Albania, shton kapacitetet për kontrollin e makinave, në Tiranë e Lushnje, pas dëmtimeve të tërmetit në QKT Durrës Për shkak të dëmtimeve të ndodhura në godinën e QKT Durrës, si pasojë e tërmetit, të datës 26 Nëntor 2019, është kryer v
Durrsakët nuk gjejnë rehat, pas tërmetit tani përballen me një tjetër kërcënim Banorët e shtëpive të dëmtuara në Durrës tani duhet të përballen me një tjetër kërcënim krahas frikes dhe dëmeve të pësu
Rama zbulon mesazhin në celularin e Bashës natën e tërmetit: I shkrova, s’mu përgjigj "Natën e tërmetit i kam dërguar një mesazh Lulzim Bashës. Ka qenë një mesazh i dërguar në telefonin personal, jo mesazh
Sizmiologu pas tërmetit të sotëm: Deri më tani janë regjistruar 2000 pasgoditje Sizmiologu Rrapo Ormeni edhe njëhere qetëson qytetarët se nuk ka vend për panik, pas lëkundjeve që u regjistruan këtë pa
9 shtetas në burg pas tërmetit, familjarëve iu bie të fikët në sallën e gjyqit (VIDEO) Gjykata e Durrësit ka komunikuar masën e sigurisë për personat e arrestuar në lidhje me hetimet pas tërmetit të datës 26
Banesat shkaktuan 51 viktima pas tërmetit, inxhinieri grek zbulon si duhet të ndërtojmë Dëmet e mëdha që ka shkaktuar tërmeti i 26 nëntorit ende nuk janë verifikuar të gjitha, por sipas profesorit Anastasios
Merret vendimin për 9 të arrestuarit e tërmetit Jepet masa e sigurisë për 9 të arrestuarit të akuzuar për shëprdorim detyre pas pasojave që la pas tërmeti i 26 nëntorit
Dalin para gjykatës 9 të arrestuarit e tërmetit (FOTO LAJM) Ka nisur në Gjykatën e Durrësit seanca për 9 të arrestuarit, të dyshuar si përgjegjës për pasojat e tërmetit të 26 nënto
Shkurtohen pushimet e fundvitit, deri kur do të vazhdojë mësimi (FOTO LAJM) Universiteti Bujqësor i Tiranës do të shtyjë proccesin mësimor deri më datë 27 dhjetor, shkruan albeu.com. Shkurtimi
Dalin nesër para gjykatës 9 të arrestuarit për viktimat e tërmetit Gjykata e Durrësit pritet të gjykojë nesër 9 personat e arrestuar për shkak të tërmetit të 26 nëntorit. Paulin Cera ë
Këngëtarja shqiptare këndon për viktimat e tërmetit: Të gjitha fitimet shkojnë për ta (VIDEO) Një javë më parë, Enisa Nikaj nënshkroi kontratën me Atlantic Records. Dje, publikoi projektin e parë nën këtë shtëpi di
Momenti kur shpërthen shtylla e tensionit gjatë tërmetit të fuqishëm në Filipine (VIDEO) Një video e xhiruar në Filipine, në momentin kur një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6,9 goditi vendin, tregon se si shpë
Berisha për paketën anti-shpifje të Ramës: Emergjencë kombëtare, është xhelat i fjalës së lirë I pranishëm në Aktivitetin e përvitshëm të Akademisë Politike, ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një deklaratë të as
E dhimbshme, Olsi 10 vjeç me tumor kërkon shërim e shtëpi pas tërmetit Babai i tyre ra pre e një mashtrimi pak javë më parë, ku dikush i kërkoi para për ti kuruar të birin në Suedi, por kur t
Banorët e Thumanës në Shëngjin: Nuk kemi veshje, ushqim e as ilaçe Ndihmat ndahen në mënyrë selektive. Shqetësimi vjen nga banorë të Thumanës të cilët pas tërmetit janë akomoduar në hotel
Vijojnë kontrrollet për dëmet e tërmetit, 17 të arrestuar Policia vijon hetimet për banesat e shembura nga tërmti i 26 nëntorit në Tiranë edhe rrethinat e Durrësit. Nderkohë p
"Edi Rama shpiku fejesën e Gregut me viktimën e tërmetit në Durrës" "Kryeministri shpiku fejesën e djalit për t’u viktimizuar para qytetarëve..." Partia Demokratike iu përgjigj kryemini
Tërmeti dëmtoi dy kullat e Azotikut në Fier: Mund të jemi pranë një tragjedie Dy kullat e ish-repartit të Urës në Azotikun e Fierit, rrezikojnë të shemben pas lëkundjeve të forta të tërmetit të 26 n