999 rezultate për

termetit

Për herë të parë, Rama zbulon shifrën marramendëse të dëmeve të tërmetit: 1 miliard euro! Kryeministri Edi Rama zgjodhi kryeqytetin italian Romë për të shpallur shifrën e dëmeve të shkaktuara nga tërmeti i 26 n
Ditën e humbura pas tërmetit, ministria: Mësim edhe të shtunave! (FOTO LAJM) Pas tërmetit të fuqishëm të 26 nëntorit, u mbyllën shkollat në disa zona të Shqipërisë për shkak të dëmeve në godina.
Reagon ashpër shoqata pas arrestimeve të arkitektëve për dëmet e tërmetit Ditën e sotme për herë të parë ka reaguar Shoqata e Arkitektëve të Shqipërisë për arrestimet pas tërmetit të 26 Nëntorit
Burg e arrest shtëpie, merret vendimi për 31 të arrestuarit e tërmetit Eshtë marrë më në fund vendimi për të akuzuarit në lidhje me dëmet e 26 nëntorit. Gjykata e Tiranës jep masat e sigur
Rama lë Kryeministrinë të shkatërruar, çfarë strategjie fshihet pas kësaj derexheje? Një nga synimet kryesore të Ramës gjatë periudhës së tërmetit ishte një marketim i fuqishëm politik i cili i dha një shk
Xhaferaj i përvishet Klosit: Dako i pari, të ndëshkohen përgjegjësit e viktimave të tërmetit në Durrës! Mbrëmjen e së mërkurës në “Opinion” u diskutua në lidhje me pasojat e tërmetit në Durrës. Gjatë diskutimit në studio
31 të arrestuar për dëmet e tërmetit në Tiranë, publikohen hetimet Drejtuesja e Prokurorisë së Tiranë, Elisabeta e Imeraj shoqëruar edhe me kreun e Policisë së Tiranës zbuluan sot detaje
Ndërtimet abuzive dhe pasojat e tërmetit, policia shoqëron 40 persona Ditën e sotme policia ka shoqëruar në komisariat dhjetëra persona të akuzuar për ndërtime të paligjshme në kryeqytet.
"I sugjerova të jemi bashkë", Rama tregon sms me Bashës pas tërmetit Kryeministri Edi Rama, i ftuar në RTSH ka treguar se ka patur një komunikim me kreun e PD_së, Lulzim Bashën ditën etërme
Jepet vendimi për ndërtuesit e arrestuar pas tërmetit Apeli ndryshon masën nga arrest në burg në detyrim paraqitjeje për Nevjana Isufin e akuzuar për falsifikim dokumentesh.
Më 3 janar braktisin hotelet, Voda tregon ku do të shkojnë 4000 banorët e akomoduar pas tërmetit Zëvendësministrja e Brendshme, Rovena Voda, foli në emisionin “Kjo Javë”, në News24, për vendimin e qeverisë për të nxje
U arrestua pas tërmetit të 26 nëntorit, si u lirua drejtori i Konvalishencës në Durrës Gjykata e Apelit ka vendosur të lirojë nga burgu Ahmet Dodën, duke i vendosur masën "Detyrim paraqitje". Kujtojmë se
Banorët do festojnë në çadra, një muaj pas tërmetit qeveria ende nuk ka bilanc! Mëngjesin e 26 nëntorit termeti tronditi Shqipërinë, me magnitudë 6.4 të shkallës Rihter. Dhjetëra ndërtesa u rrafshuan
15 vjet nga cunami që përpiu 250 mijë jetë (FOTO LAJM) Më 26 dhjetor 2004 tërmeti në Sumatra me madhësi 9,1 ballë të shkallës Rihter krijoi një cunami që shkaktoi rreth 250 mi
"Braktisi" Këngën Magjike pas tërmetit, flet për herë të parë Besa Kokëdhima (VIDEO) Këngëtarja Besa Kokëdhima ka folur për herë të parë për largimin nga “Kënga Magjike”. E ftuar këtë të mërkurë në natë
Një muaj pas tërmetit, banorët akoma nuk kanë gjetur zgjidhje (VIDEO) Tashmë është bërë një muaj nga rënia e tërmetit që goditi vendin i cili shkaktoi një numër të konsideruar vikitmash dhe
Rama puth në ballë Pëllumb Salillarin, për një shtëpi të ndërtuar pas tërmetit (VIDEO) Anxhela dhe Martini iu gëzuan sot shtëpisë së re, çelësat e së cilës ua dorëzoi me dorën e tij kryeministri Rama pasi ba
Rama bën lëvizje të mëdha, pas qeverisë mbledh edhe Kryesinë e PS Kryeministri Edi Rama ka mbledhur kabinetin qeveritar në zonë e Golemit. Mësohet se Rama është treguar kritik me disa
Familja pret një fëmijë mes të ftohtit, shiut dhe mjerimit pas tërmetit amilja Vata jeton në mjerim të thellë që prej tërmetit të datës 26 nëntor. Lirie Vata i ka rritur e vetme dy djemtë e
Vuçiç: Serbia do të ndihmojë Shqipërinë për pasojat e tërmetit Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç është shprehur sot nga Tirana se vendi i tij do të jetë një prej 2-3 donatorëve m