999 rezultate për

termetit

Ministri: Kosova, shteti që ndihmoi më shumë Shqipërinë Kosova ishte shteti i parë i cili iu gjend pranë Shqipërisë në ditët e vështira të tërmetit. Ministri i Financave dhe
Nuk i’u binden urdhërit, Policia nxjerr me forcë në qiell të hapur 9 familje Pasojat e termetit të 26 nëntorit po ndjehen çdo ditë nga qytetarët që kanë humbur banesat e tyre. Këto ankesa vijnë në
Rindërtimi pas tërmetit, shpallen 8 zona të reja për zhvillim Arrin në 23 numri i zonave të shpalluara nga qeveria si të përshtatshme për zhvillim për banorët të cilët u preken nga t
Më shumë se ç'pritej! Mblidhen 1.15 miliardë euro për të rindërtuar Shqipërinë pas tërmetit! Shifër rekord! Shqipëria ka arritur që të grumbullojë 1.15 miliardë eur për rindërtimin pas dëmeve nga tërmetti ditën e
Erdogan se harron Ramën, kaq para dhuroi për rindërtimin pas tërmetit Turqia ka dhuruar për rindërtimin e Shqipërisë 46.3 milion euro. Kjo shifër u bë publike gjatë konferencës së donato
Shqipëria shkundet nga tërmeti ndërkohë që donatorët po hapin ndihmat për "26 Nëntorin" Lëkundje tërmeti janë ndjerë disa minuta më parë në Shqipëri. Tërmeti i magnitudës 3,1, është ndjerë në zonën veriore
Surprizon Franca, jep shumën marramendëse për rindërtimin pas tërmetit Franca ka bërë një lëvizje surprizë duke ofruar një shumë të madhe prej 160 milionë eurosh për Shqipërinë, pas tërmetit
Sa para dhuroi Gjermania dhe Suedia për rindërtimin e vendit pas tërmetit Gjermania i dhuron 11 milionë euro Shqipërisë për rindërtimin pas tërmetit të 26 nëntorit. Mjetet financiare do të vihen
"Shqipëria do të ngrihet nga hiri i tërmetit", BE premton 100 milion euro për vendin tonë Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka premtuar shumën prej 100 milion euro nga buxheti i Bashkimit
Shqipëria e Greqia nuk gjejnë qetësi, lëkunden sërish nga tërmete Një tjetër tërmet është regjistruar pak pas mesnate në Greqi. Mësohet se lëkundjet kanë qenë me magnitudë 3.4 të shkallë
I vlerësojnë gabim dëmet e tërmetit, 73-vjeçarja ngel në qiell të hapur Një 73-vjeçare është lënë në qiell të hapur nga institucionet shtetërore, të cilat i kanë vlerësuar gabim dëmin e tërmet
10,023 të pastrehë, Luljeta Bozo ka një apel për të dëmtuarit e tërmetit Sot u zhvillua mbledhja e katërt e komitetit të Rindërtimit për banesat e shkatërruara nga tërmeti i 26 nëntorit. 10,
Banorët në Durrës në mëshirë të fatit pas tërmetit: Shpirti ma di, strukemi në batanije Pas tërmetit të datës 26 nëntor, mijera familje mbetën në qiell të hapur. Media ishte në familjen e Ahmet Lilës, në D
SKANDAL/ Kryebashkiaku i ndërton shtëpinë gjyshes së tij me fondet e tërmetit Tërmeti i 1 qershorit 2019, i cili preku disa fshatra të rrethit Devoll, dëmtoi shumë banesa në fshatin Vidohovë. Në kët
U arrestuan pas tërmetit, lirohen dy ish-kryekomunarët dhe disa zyrtarë të tjerë Gjykata e Apelit në Tiranë ka ndryshuar masën e sigurisë për disa prej zyrtarëve dhe ish-zyrtarëve të ndaluar pas tërmet
Tërmeti zhyt 26 mijë njerëz në varfëri, 43 % e popullatës se prekur probleme me depresionin Tërmeti i 26 nëntorit e ka thelluar edhe me tej nivelin e varfërisë në zonat e prekura. Sipas përllogaritjeve të qeveris
Sot raporti i dëmeve për tërmetin, pritet të konfirmohet shifra 1 miliard euro Pritet të publikohet gjatë paradites së sotme Raporti i Vlerësimit të Nevojave pas Tërmetit- Gjetjet kyçe dhe ecuria në
Kush janë dy ministrat e Ramës që po i heton SPAK? SPAK ka nisur hetimet pas padisë së PD-së për pasojat e tërmetit të 26 nëntorit. Ditën e sotme është hedhur me short
Bora dhe binjakët ja "fusin vrapit" nga tërmeti, live në studio (VIDEO) Të paktën pas tmerrit që përjetojmë pas tërmetit kemi me çfarë të qeshim dhe të ngushëllohemi. Videot nga kamerat e s
Si të aplikoni online për të përfituar nga rindërtimi pas tërmetit (FOTO LAJM) Në faqen e Bashkisë së Durrësit nga dita e sotme është hapur një dritare për të raportuar dëmet nga tërmeti. Në krye të