999 rezultate për

termetit

Shkon në 26 numri i viktimave të tërmetit në Turqi dhe ishullin grek, Samos Të paktën 26 persona humbën jetën dhe qindra të tjerë janë plagosur pas goditjeve të tërmetit në Izmir në Turqi dhe ishu
Tragjike! Nëna mbulon me trup fëmijën gjatë tërmetit të fuqishëm që shkundi Turqinë (VIDEO) Në një video të shpërndarë ne Instagram, shfaqen momente prekëse të një nëne në Turqi që mundohet të mbulojë me trupin e
Tërmeti në Turqi, shkon në 6-të numri i viktimave Ka shkuar në 6 numri i viktimave dhe 202 i të plagosurve, si pasojë e tërmetit shkatërrimtar që goditi mesditën e sotme
Ambasada shqiptare në Turqi thirrje qytetarëve të saj pas tërmetit Ambasada shqiptare në Turqi ka reaguar në lidhje me tërmetin e fuqishëm që goditi sot Turqinë perëndimore, pranë zonës s
"Koha të kthejmë borxhin", Meta ragon pas tërmetit të fuqishëm që tronditi Turqinë dhe Greqinë Presidenti Ilir Meta ka shprehur solidaritet për popullin turk dhe grek pasi u goditën nga tërmeti i fuqishëm me magnitu
Momenti i frikshëm kur shembet pallati pas tërmetit të fuqishëm që shkundi Turqinë (VIDEO) Ky është momenti kur një pallat shumëkatësh është shembur pas tërmetit të fuqishëm që goditi Egjeun, Turqinë dhe Greqinë
Tërmeti i fuqishëm shemb kishën në ishullin Samos Lëkundjet e tërmetit në Turqi u ndjenë edhe në ishullin Samos në Greqi, kur raportohet se ka pasur dëme të konsiderueshm
Cunam pas tërmetit në Turqi, jepet alarmi në Mesdhe (VIDEO) Tërmeti i rënë pak më parë në brigjet e Turqisë ka shkaktuar dëmë të mëdha në ndërtesa, ndërsa disa raportohet se janë r
Valteri ngre tonet nga Kuvendi: Shqiptarët duan përgjigje për 51 viktimat e tërmetit Në seancën e sotme plenare, deputeti Halit Valteri në interpelancën me Ministrin për Rindërtim, Arben Ahmetaj tha se asn
Tërmet në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra Një tjetër lëkundje tërmeti është ndjerë ditën e sotme në vendin tonë. Një lëkundje e lehtë me magnitudë 3.5 ballë me
Vendimi, kthehen makinat dhe lejet e bllokuara gjatë karantinës dhe tërmetit Këshilli i Ministrave ka miratuar aktin normativ që parashikon faljen e të gjitha gjobave të vendosura nga autoritetet s
"Nën rrënoja", vjen filmi i parë në kujtim të tërmetit të 26 nëntorit (FOTO LAJM) Pak më shumë se një muaj shënon dhe ditën e zezë për shqipërinë, tërmetin e 26 nëntorit që do i merrte jetën 51 personav
Rama falenderues ndaj komisionerit: Varhely ka telefonuar i pari pas tërmetit! Kryeministri Edi Rama gjatë konferencës së përbashkët me komisionerin e BE-së për Zgjerimin Oliver Varhely u shpreh se p
SKANDAL/ I zaptojnë shtëpinë, i marrin dhe fondin e tërmetit pa titull pronësie Astrit Gjoka është pronar i një trualli dhe ndërtimi të regjistruar në hipotekë, por banesa është zaptuar sipas tij nga
Rama nxjerr videon nga tërmeti i 21 shtatorit, çfarë ka ndodhur sot Kryeministri Edi Rama ditën e sotme e ka nisur duke hedhur sytë të ajo çfarë ndodhi 21 shtatorin e vitit që lamë pas,
Dalin pamjet, si u shemb pallati 12 katësh në Durrës (VIDEO) Ditën e sotme u shemb një pallat në Durrës i cili ishte bërë i pabanueshëm për shkak të tërmetit të nëntorit. IKMT ka
Tërmeti godet Greqinë, ku ishte epiqendra Një tërmet me magnitudë 4.2, të shkallës Rihter u regjistrua në orën 06:01 mëngjesit të sotëm në lindje të ishujve Alkyo
Mëngjesi nis me lëkundje tërmeti, sa ishte magnituda Dita e sotme paska nisur me lëkundje tërmeti në Shqipëri. Sipas IGJEUM ky tërmet ka rënë rreth orës 07:00 të ditës së
"Kam gjithë familjen e sëmurë", Angjelina Bregaj tregon dramën pas tërmetit (VIDEO) Ish-nënkryetarja e bashkisë së Lezhës, Alfrida Marku, ishte në familjen Bregu në Lezhë, ku u njoh me historinë e dhimbsh
"Nga t'ia mbaj, nga të mbytem", flet qytetari i paralizuar 9 muaj pas tërmetit Përfaqësuesi i Partisë Demokratike, Dorjan Teliti ka publikuar një rast nga Shijaku ku u ndal tek banesa e dëmtuar nga t