999 rezultate për

termetit

Lëkundje tërmeti në jug të vendit Një tërmet me magnitudë 4.1 i shkallës rihetër është regjistruar mëngjesin e sotëm në jug të Shqipërisë. Sipas IGJEUM
Shqipëria dhuron 250 mijë euro për të prekurit nga tërmeti në Kroaci Qeveria shqiptare ka akorduar 250 mijë euro për Kroacinë, pas tërmetit të fuqishëm që goditi dje vendin. Lajmi është
Tërmeti shkatërron spitalin në Kroaci: Nënat me foshnjet në duar përfundojnë në rrugë (FOTO LAJM) Ditën e sotme një tërmet i fuqishëm me magnitutë 6.4 goditi Kroacinë. Mediat vendase bëjnë me dije se tërmeti ka shk
Në Slloveni mbyllet centrali bërthamor pas tërmetit në Kroaci Pas tërmetit të fuqishëm që tronditi Kroacinë, centrali bërthamor i Sllovenisë, Kërshko, u mbyll sot si një masë parapra
Pamje te frikshme pas tërmetit të fortë në Kroaci, shikoni si është katandisur qyteti (VIDEO) Një tërmet me magnitudë 6.3 të shkallës rihter ka përfshirë Kroaci vetëm pak minuta më para. Ky është tërmeti i dytë
Lëkundet Kreta, ku ishte epiqendra e tërmetit Një tërmet me magnitudë 4.6 ballë i shkallës rihter u regjistrua mëngjesin e sotëm në lindje të Gavdosit, në ishullin e
Një vit pas tërmetit, Rama bën bilancin: Jemi krenarë! Ndërkohë që ka kaluar 1 vit nga tërmeti tragjik, kryeministri Edi Rama ka bërë bilancin e rindërtimit në Durrës. Rama
Sizmiologu i njohur bën paralajmërimin e fortë pas tërmetit të sotëm Turqia u godit nga një tërmet me magnitudë 4.9 të shkallës Rihter gjatë paradites së sotme duke rikthyer frikën pas lëku
Një tjetër tërmet i fuqishëm godet Turqinë Turqia është tronditur sërish nga një tërmet me magnitudë 4.9 i shkallës Rihter. Lëkundjet janë ndjerë në orët e para të
Një vit pas tërmetit, Evi Reçi përkujton 7 personat e afërm që humbën jetën (FOTO LAJM) Më 26 nëntor të vitit që lamë pas, këngëtarja dhe moderatorja Evi Reçi humbi shtatë persona të afërm për shkak të tërmet
Rama në vit pas tërmetit: Ditët më të çmendura të jetës sime, kam vetëm nevojë për kohë Një vit pas tërmetit të 26 Nëntorit i cili mori 51 jetë dhe la në qiell të hapur mijëra njerëz, kryeministri Edi Rama ka
Këngëtari turk bën gjestin e madh për 4-vjeçaren që i shpëtoi tërmetit Ayda Gezgin është vogëlushja që u shpëtua nga rrënojat e tërmetit në Turqi pas 91 orësh. Video e shpëtimit të 4-vjeçares
Pamje që po bëjnë xhiron e botës: 15 vjeçari turk filmon veten nën rrënojat e tërmetit (VIDEO) Video e një djali 15-vjeçar nga Turqia po bën xhiron e rrjetit. Ai ka filmuar veten nën rrënoja pas shembjes së shtëpisë
Bilanc i zi në Turqi, kaq persona janë nxjerrë të pajetë nga rrënojat e tërmetit Ka shkuar në 91 numri i viktmave që kanë humbur jetën për shkak të tërmetit në Izmir. Ndërkohë autoritetet raportojnë
Ndodhej në Izmir, aktorja turke tregon si i shpëtoi tërmetit shkatërrimtar (FOTO LAJM) Tërmeti shkatërrimtar me magnitudë 6.6 në Izmir, i cili la pas 79 viktima dhe qindra të plagosur, është përjetuar shumë
Shkon në 69 numri i viktimave të tërmetit shkatërrues në Turqi Numri i të vdekurve nga tërmeti që goditi rajonin e Egjeut të Turqisë u rrit ditën e sotme, sipas Autoritetit të Menaxhi
"Mami nuk dua të vdes", thirrja e dhimbshme e vajzës së vogël gjatë tërmetit në Turqi (VIDEO) Një moment i dhimbshëm është bërë publik në media nga tërmeti në Turqi dhe Greqi. Lëkundjet e tmerrshme shkaktuan fri
Momenti kur nxirret i gjallë 77 vjeçari nga rrënojat e tërmetit në Turqi (VIDEO) Ekipet e shpëtimit kanë nxjerrë të gjallë pas 33 orësh një 77-vjeçar, i cili ndodhej nën rrënojat e një ndërtese të shem
Tërmeti shkatërrimtar, adoleshenët u gjetën të përqafuar nën rrënoja Greqia dhe ishulli Samos kanë mbajtur dje zi për vdekjen e dy të rinjve, Aris, 17 vjeç dhe Claire, 15 vjeçe, të cilët i
U gjetën të pajetë përqafuar, historia e dhimbshme e dy të rinjve që tërmeti i mori jetën Detaje rrëqethëse dalin në dritë nga dy të rinjtë, që humbën tragjikisht jetën një ditë më parë nga tërmeti katastrofik