999 rezultate për

terheqjen

Ndyshimi nuk vjen me ish-ministra dhe ish-deputetë Nga Aleksander Rrema - Proteste katerciprisht e mbaruar. Me ish ministra, me ish deputete, me ish kryetare bashkish dhe
Prapaskena/ Micheal Jordan këshilloi Kobe Bryant për tërheqjen Kobe Bryant para se të merrte vendimi për tërheqjen nga basketbolli ka folur me idhullin e tij, Michael Jordan. Ai ka z
Opozita: Tërheqje të marrëveshjeve ose dorëheqje të qeverisë Vetëvendosje, AAK dhe NISMA për Kosovën kanë vazhduar edhe sot të kërkojnë tërheqjen e Kosovës nga dy marrëveshjet, njër
VV: Protesta brenda Kuvendit deri në tërheqjen e marrëveshjeve Pas sulmit të para disa minutave në ambjentet e Kuvendit, Lëvizja Vetëvendosje merr përsipër gjithçka, përcjell Portali
Ja cfarë thotë SHBA për arrestimin e Prengës dhe tërheqjen e Ndokës Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka reaguar pas arrestimit të deputetit Armando Prenga dhe lënies
PBDNJ dhe Opozita skenarë për tërheqjen e komisionerëve Nga Arben LLALLA - Partia PBDNJ dhe partitë e tjera opozitare do të krijojnë incidente me skenarë të parapregatitura me
PDSH thirrje për tërheqjen e forcave policore nga fshatrat shqiptarë Lëvizja PDSH në një njoftim për shtyp ka kërkuar që në mbrojtje të çdo banori shqiptar, të tërhiqen forcat policore që p
Meda kërcënon FFK-në me tërheqjen nga liga, Vokrri i përgjigjet: Mundemi edhe pa juve Presidenti i Hajvalisë, Mehedin Përgjegjaj (Meda) ka shpërthyer në akuza pas ndeshjes Hajvalia – Besa (1:3). Hajvalia
Schweinsteiger: Nuk e kam menduar kurrë tërheqjen Mesfushori i Bayern Munchen, Bastian Schweinsteiger, këmbëngul mbi faktin se ai nuk e ka menduar asnjëherë tërheqjen nga
Heqin dorë nga shtetësia e Kosovës Mbi 60 mijë qytetarë të Kosovës e kanë lënë vendin për të ikur jashtë shtetit. Kjo, më së shumti për shkak të kushtev
Mazniku sqaron studentët: Nuk do paguani për tërheqjen e dosjeve Zëvendësministri Arbjan Mazniku zhvilloi sot një takim me studentë të institucioneve private të arsimit të lartë që ju ë
Universitetet e mbyllura i kërkojnë studentëve para për tërheqjen e dosjes Ministria e Arsimit njoftoi sot se pranë zyrave të këtij institucioni janë paraqitur një sërë shqetësimesh nga një numër
Putin urdhëron tërheqjen e trupave nga kufiri me Ukrainën Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin urdhëron tërheqjen e trupave pranë kufirit me Ukrainën. BBC raporton se njësitë e di
Gruevski: Diaspora të ndihmojë në tërheqjen e investimeve të huaja Kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski ka zhvilluar një takim me mërgimtarët e Maqedonisë në Dyseldorf, dhe kërkoi m
Kaka: Pas Torinos mendova tërheqjen Që kur është rikthyer te Milan, Ricardo Kakà ka rigjetur formën e dikurshme, ndërkohë që ka shënuar 6 gola mes kampionat
Barça, Puyol mendon tërheqjen Karrierës së mrekullueshme të Carles Puyol me Barcelonën mesa duket po i vjen fundi. Dëmtimet e shumta që kapiteni i Ba
Nëpunësi Civil, Paloka: Tërhiqni aktin normativ Opozita kërkoi sërish sot në Kuvend tërheqjen e mazhorancës nga miratimi i aktit normativ për ligjin e Nëpunësit Civil.
Kuçi: Shteti të fokusohet te mërgimtarët në tërheqjen e investimeve Maqedonia në raport me tërheqjen e investimeve të fokusohet tek mërgimtarët sespe ata janë njerëz që e njohin vendin, e
Poposki: Mërgimtarët janë ambasadorë të Maqedonisë Shefi i diplomacisë Nikolla Poposki gjatë debatit të sotëm të Institutit për hulumtime gjeostrategjike dhe politikë të j
Shkup: Thirrjet e "injoruara" për zgjidhjen e emrit Qeveria e Maqedonisë po dëshmon nga dita në ditë se nuk është e interesuar për procesin e integrimit euroatlantik. Kësht