999 rezultate për

terheqjen

Cili është skenari i VMRO? Mediet maqedonase njoftojnë tërheqjen e Xhaferit Mediet maqedonase shkruajnë se kreu i ri i parlamentit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, është tërhequr nga qëllimi i tij pë
BDI, akoma pa vendim për tërheqjen e ministrave nga qeveria teknike Bashkimi Demokratik për Integrim nuk ka vendosur ende nëse do t’i tërheqë ministrat të cilët bëjnë pjesë në qeverinë VMR
Ahmeti paralajmëron tërheqjen e ministrave të BDI-së nga qeveria teknike Bashkimi Demokratik për Integrim ka mbajtur mbledhjen e kryesisë qendrore të partisë ku është diskutuar për krizën e tan
Lideri i ISIS, Al-Baghdadi urdhëron mos tërheqjen nga Mosuli Grupi terrorist i të ashtuquajturit “Shtetit Islamik” ka nxjerrë një regjistrim audio që thuhet se vjen nga lideri i saj
Tevez paralajmëron tërheqjen nga futbolli Carlos Tevez paralajmëron edhe një herë largimin nga futbolli në fund të vitit, ndërsa përkrah grumbullimin në Kombëtare
Ja kërkesa për tërheqjen e Demarkacionit (DOKUMENT) Klan Kosova ka siguruar kërkesën e Qeverisë së Kosovës drejtuar Kuvendit për tërheqjen e Demarkacionit nga rendi i ditës
Gjermania planifikon tërheqjen e trupave ushtarake nga Turqia Gjermania ka dërguar 250 ushtarë, avionë dhe aeroplanë cisternë në bazën e saj ushtarake në Turqi vitin e kaluar. Pri
Kapiteni i Austrisë i jep lamtumirën kombëtares (VIDEO) Qershori mund të konsiderohet si muaji i largimit nga kombëtarja të kapitenëve të skuadrave. Këtë herë ai që vendosi të
KE përshëndet tërheqjen e plotë të vendimit të Ivanov për faljen e politikanëve Komisioni Evropian ditën e sotme ka përshëndetur vendimin e presidentit Gjorge Ivanov për të shfuqizuar plotësisht falje
Ja çfarë thotë PPD për tërheqjen e tërësishme të faljes nga Ivanov Partia për Prosperitet Demokratik ka reaguar lidhur me tërheqjen e tërësishme të faljes së presidentit Gjorge Ivanov.
VMRO-DPMNE paralajmëron paketë reformash Deputeti Vllatko Gjorçev në një konferencë për shtyp ka deklaruar se pushteti me siguri vetë do ta çojë para procesin e
Zaev ende nuk ka kërkuar tërheqjen e faljes Dhjetë ditë pasi është miratuar ndryshimi i ligjit për amnisti me të cilat u mundësua që të amnistuarit të kërkojnë nga
BE-ja kërkon tërheqjen e plotë të faljes nga presidenti Ivanov Edhe Bashkimi Evropian (BE) së fundmi ka kërkuar tërheqjen e amnistisë të cilin kohe me pare presidenti Ivanov e beri nd
BDI sot me iniciativë për tërheqjen e vendimit të faljeve të Ivanovit? BDI me procedurë të përshpejtuar do të propozojë ndryshim të ligjit për falje. Me këtë propozim i krijohet mundësi jurid
Ivanov: Po bëhen konsultime për tërheqjen e vendimit për abolim Në një njoftim nga presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, dërguar mediave thuhet se: “Nga konsultimet e deritanishme të
LSDM vendos sot për tërheqjen e anëtarëve nga KSHZ Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë sot do të ketë takim me përfaqësuesit e saj në Këshillin Shtetëror të Zgjedhjeve, pë
UNITETI: Vendimi i BDI-së për tërheqjen nga qeveria, truk parazgjedhor Partia UNITETI vlerëson se, vendimi i BDI-së për tërheqjen e përfaqësuesve të saj nga pushteti ekzekutiv dhe delegimin e
Cindy Crawford dorëzohet nga mosha, vendos tërheqjen nga moda (FOTO LAJM) 50 vjetori i saj do të shënojë edhe tërheqjen nga bota e modës. Ky ka qënë vendimi që ka marrë Cindy Crawford, një ikonë
Ja çfarë thotë Bekim Neziri për "tërheqjen" e Ermira Mehmetit Përplasjet e fundit brenda BDI-së dhe njoftimi i deputetes Ermira Mehmeti se i ngrin të gjitha aktivitetet politike në B
Ilary Blasi lajmëron tërheqjen e Tottit nga futbolli Gruaja e Francesco Tottit, Ilary Blasi, ka paralajmëruar tërheqjen nga futbolli të yllit të Romës. “Ka ardhur momen