999 rezultate për

terheqjen

Gent Cakaj del dhe mohon zërat për tërheqjen e KE-së nga zgjedhjet Ministri i Jashtëm, Gent Cakaj, ka deklaruar së fundmi se lajmi se KE ka anuluar delegacionin e tij për të vëzhguar zgje
Rama po përgatit tërheqjen, e vërteton kjo deklaratë e Majkos Zhvillimet më të fundit duket se po bëjnë që palët të shkojnë në në marrëveshje. Por deri tek marrëveshja duhet përgatit
Vulin i kërkon Maqedonisë tërheqjen e njohjes të Kosovës Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksadner Vulin, i ka reaguar ashpër presidentit të Maqedonisë Veriore, Stevo Pendarov
Deputeti i djathtë gjerman kërkon tërheqjen e njohjes të pavarësisë së Kosovës Deputeti i AFD në Parlamentin e Berlinit, Gunnar Lindeman ka shkruar se Gjermania duhet të konsiderojë tërheqjen e njohj
Trump jep sinjalet e para për tërheqjen nga ndërtimi i murit Presidenti amerikan, Donald Trump, shpalli të shtunën planin e tij për tejkalimin e mbylljes së pjesshme të qeverisë më
Serbia i kërkoi Shqipërisë tërheqjen e njohjes së Kosovës, acarohet Ramush Haradinaj Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur sot per nje anim te BE-se nga Serbia, lidhur me ceshtjen e Kosoves.
Xavi Hernandez zyrtarizon tërheqjen nga futbolli i luajtur Çavi Hernandez e ka vendosur; në muajin prill do t’i thotë lamutmirën futbollit të luajtur. Ish mesfushori i Barcelonë
Familjarët e Kaçifasit, drejt Tiranës për tërheqjen e trupit Familjarët e Kostandinos Kacifas, ekstremistit që mbeti i vrarë pas një shkëmbimi zjarri me forcat speciale RENEA janë n
Mali i Zi injoron kërkesën e serbve për tërheqjen e njohjes së Kosovës Këshilli Kombëtar Serb në Mal të Zi ka kërkuar përsëri nga presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, ta përkrah nismën
Nuk ngopen me tokën që morën në demarkacion, 30 mijë malazezë nuk e njohin Kosovën Momcilo Vuksanoviq ka thënë se deri më tani janë mbledhur rreth 30.000 nënshkrime në iniciativën e mbështetjes së refere
Befason Holanda, grumbullon yllin veteran në kombëtare edhe pse kishte lajmëruar tërheqjen Holanda ka publikuar të mërkurën listën paraprake me 34 futbollistët për miqësoren ndaj Perusë më 6 shtator dhe ndeshjen
Daçiç vazhdon me spekullime, 12 shtete po mendojnë tërheqjen e njohjes së Kosovës Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç nuk dalet se luftuari kundër Kosovës por pa rezultat. E megjithatë ai humbjet
PD justifikon tërheqjen: Mund të kishte viktima Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka deklaruar se veprimi i Bashës kur tërhoqi turmën ishte shumë i drejtë pa
Shtëpia e Bardhë: Presidenti Trump i vendosur për tërheqjen nga Siria Shtëpia e Bardhë thotë se Presidenti Donald Trump vazhdon të jetë i vendosur për tërheqjen e forcave amerikane që ndodhe
Ministri më qesharak i mundshëm, Pacolli s'di gjë për tërheqjen e Burundit nga njohja e Kosovës Burundi ka tërhequr zyrtarisht njohjen e pavarësisë së Kosovës, por këtë mos ia pyesni Behgjet Pacollit sepse ai nuk di
Maqedonasit djegin flamurin shqiptar në mes të Shkupit (VIDEO) Protestuesit maqedonas kanë djegur në mes të Shkupit flamurin grek dhe atë shqiptar, duke shfaqur kështu urrejtjen që ka
Daçiç në bisedime me çekët për tërheqjen e njohjes së Kosovës Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiç, ka pritur sot një delegacion të Çekisë nga Partia Socialdemokrate pas iniciativë
Daçiq falënderon Surinamin për tërheqjen e njohjes së Kosovës Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Serbisë, Ivica Daçiq, ka falënderuar Surin
VMRO kërkon tërheqjen e Ligjit për gjuhët Deputeti i partisë VMRO-DPMNE-së ka kërkuar tërheqjen e ligjit për gjuhët duke i bërë thirrje koalicionit qeveritar që t
Serbia paralajmëron tërheqjen e njohjes për Maqedoninë Serbia mund tërheqë njohjen e Maqedonisë nëse kjo e fundit do të zyrtarizojë votën pro hyrjes së Kosovës në UNESCO. Bëhe