999 rezultate për

tereze

Rikonstruksioni i “Zyber Hallullit”, Berisha: Nderim për Nënë Terezën Kryeministri Sali Berisha mori pjesë sot në ceremoninë e përururimit të rikonstruksionit të plotë të shtëpisë “Zyber Hal
Nëntë vjet nga Lumturimi i Nënë Terezës Gjashtë vjet pas ndarjes nga jeta në vitin 2003, Nënë Tereza u shpall “E Lumturuar” nga Papa Gjon Pali II, një moment q
Kuvendi homazh për Nënë Terezën Parlamenti shqiptar ka organizuar sot një seancë përkujtimore me rastin e 15-vjetorit të vdekjes së misionares së madhe
Sot 102 vjetori i lindjes së Nënë Terezës Sot është 102 vjetori i lindjes së humanistes dhe nobelistes shqiptare Nënë Tereza ndërsa në Shkup janë organizuar cerem
Shkup, statujë 30 m për Nënë Terezën Në ish-lokacionin e këpucëtarit "Kenan" në sheshin Maqedonia, komuna Qendër është duke projektuar që të ndërtojë një për
20 vjetori i themelimit të shërbimit shëndetësor “Nëna Tereza” Presidentja e Atifete Jahjaga mori pjesë sot në ceremoninë e 20 vjetorit të themelimit të Shërbimit Shëndetësor në kuadë
Jahjaga i ndau medaljen Nëna Terezë, Dr. Jim Strickler Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, gjatë vizitës në Kolegjin Dartmouth në Hanover të SHBA-së, i
Basha: Nënë Tereza frymëzim për njerëzimin Në tetë vjetorin e lumturimit të Nënë Terezës, Kryetari i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha zhvilloi një vizitë në një ng
Tetë vjetori i Lumturimit të Nënë Terezës Sot shënohen tetë vjetori i Lumturimit të humanistes shqiptare Gonxhe Bojaxhiu, e njohur botërisht si Nënë Tereza. Nënë
Memli Krasniqi njëherë i hoqi, sot i riktheu fotografitë Ende pa e pranuar postin e ministrit, Memli Krasniqi, ka hequr nga muret e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sporteve (
Mbyllet viti i Nënë Terezës Me disa fjalë të Nënë Terezës, të recituara me ndjenjë nga aktori Mirush Kabashi kanë shënuar epilogun e një viti kushtu
Lumturimi i Nënë Terezës, aktivitete të shumta (UPDATE) Mbishkrimet e 28 presidentëve të botës janë vendosur sot në “Rrugën e Paqes” në 7 vjetorin e Lumturimit të Nënë
Aktivitete në 100 vjetorin e lindjes së Nënë Terezës Në vijim të aktiviteteve në kuadër të 100 vjetorit të lindjes së Nënë Terezës, në ambientet e Kryesisë së Kuvendit u çel
Mbahet meshë për "Nënë Terezën" Pikërisht në ditën e 13-vjetorit të vdekjes së humanistes së madhe shqiptare dhe nobelistes sonë Nëna Tereze, në katedra
Kuvendi mban seancë për Nënë Terezën Në kuadër të aktiviteteve për shënimin e 100-vjetorit të lindjes së Nënës Terezë, sot në Kuvendin e Kosovës mban seancë
India krijon monedhën me imazhin e Nënën Terezës Qeveria indiane ka krijuar të dielën monedhën prej pesë rupi-sh në nderim të Nënë Terezës për të shënuar ditëlindjen e s
Papa nuk vjen për 100-vjetorin e Nënë Terezës Papa Benedikti XVI nuk do të vijë në Kosovë me rastin e shënimit të 100-vjetorit të lumnuemes Nënë Tereza. I pranishëm d
"Rruga e Paqes", prjojekti në nder të Nënë Terezës Me rastin e 100 vjetorit të lindjes së Nënë Terezës, Presidenti i Republikës së Shqipërisë Bamir Topi priti sot në një t
Nënë Tereza, 100 vjetori i lindjes përkujtohet në gjithë botën Kryeqyteti shqiptar përkujton sot me një numër aktivitetesh kulturore 100 vjetorin e lindjes së Nënë Terezës. Humanistja
Kthimi i eshtrave te Nene Terezes, debate ne Indi Në Indi, vendi ku jetoi, punoi dhe vdiq Nënë Tereza, kanë nisur debatet pas deklaratës së