999 rezultate për

tereze

Korridori 8 merr emrin e nobelistes Nëna Terezë Rruga e mirënjohur “Korridori 8” u pagëzua me emrin e nobelistes shqiptare Nëna Terezë. Tabela rrugore është vendosu
Fotografia e rrallë e Nënë Terezës Eshtë publikuar një fotografi e rrallë nga rinia e Agnes Gonxhe Bojaxhiut (Nënës Terezë). Shqiptarja trup vogël e lin
Mbi shtëpinë e Nënë Terezës, një qendër tregtare Në themelet e shtëpisë së vjetër të Nënë Terezës do të ngrihet një shtëpi mallrash. Në një edicion special, Al – Jaze
10 vjet nga Lumturimi i Nënë Terezës Në 10- vjetorin e Lumturimit të humanistes shqiptare, Anjeze Gonxhe Bojaxhiu, e njohur botërisht si Nënë Tereza e Kalkut
Nipi i Nënë Terezës kërkon pronën në Shkup Gombar Alojz, nipi i nobelistes shqiptare Nëna Tereza po kërkon pronën e tij të trashëguar në qendër të Shkupit. Ai vite
Gruevski mburret me shqiptarët, "Korridori 8" pagëzohet Nënë Tereza Rruga e famshme "Korridori 8" do të marrë emrin e shqiptares së famshme, nobeliste e paqes, Nënë Tereza, ndërsa edhe një
Rrugë me emrin e Nënë Terezës dhe banknotë me fytyrën e saj Rruga e mirënjohur “Korridori 8” do të pagëzohet me emrin e nobelistes shqiptare Nëna Terezë, e një bankënotë e re do të
Zonja Nishani përkujton Nënë Terezën Në 16 vjetorin e ndarjes nga jeta të humanistes së madhe shqiptare Nënë Tereza, Zonja e Parë Odeta Nishani ka vlerësuar
Thaçi: Goxhe Bojaxhi nënë e gjithë njerëzimit Në kuadër të 10 vjetorit të lumturisë së Nënë Terezës, kryeministri i vendit Hashim Thaçi ka thënë se Gonxhe Bojaxhiu nu
Përkujtohet 103 vjetori i lindjes së Nënë Terezës Aktivitet në kuadër të 103 vjetorit të lindjes së humanistes shqiptare Gonxhe Bojaxhiu- Nënë Tereza vazhdojnë edhe ditën
Aktivitete për 103 vjetorin e lindjes së Nënë Terezës Në kuadër të 103 vjetorit të humanistes Nënë Tereza do të organizohen aktivitete të ndryshme. Në datën 26 gusht një nga
PDSHK-ja reagon ndaj shtatores së "Nënë Terezës" Partia Shqiptare Demokristiane e Kosovës ka dalë edhe sot në mbështetje të një kumtese të degëve të saj në Klinë rreth ç
Ekstremistët fetarë s'e duan Nënë Terezën në Obiliq Ndërtimi i bustit të Nënë Terezës në sheshin e komunës së Obiliqit po ndalohet nga disa ekstremistë fetarë. Ndërsa zyrta
USHT, promovohen librat "Nëna Terezë, histori magjepsëse" dhe “Nëna e Dashurisë” Në amfiteatrin e Rektoratit të Universitetit Shtetëror të Tetovës, do të bëhet promovimi i librave: "Nëna Terezë, histor
Zbulohet pllaka përkujtimore për Nënë Terezën, mungojnë shqiptarët (FOTO-LAJM) Në sheshin e Shkupit është zbuluar sot pllaka përkujtimore për ngritjen e përmendores gjigante të humanistes dhe nobel
Shkup, nis ndërtimi i Përmendores së Nënë Terezës Në sheshin "Maqedonia" në Shkup, është shënuar sot fillimi i realizimit të projektit për vendosjen e përmendores së Nënë
Shkup, nisin punimet për ndërtimin e përmendores së Nënë Terezës Në sheshin "Maqedonia" në Shkup nisin sot punimet për ndërtimin e përmendores së Nënë Terezës e cila do të jetë dhuratë
Shkup, hiqet pllaka përkujtimore e Nënë Terezës Shtëpinë e Nënës Terezë e rrënoi tërmeti, e së shpejti do të hiqen edhe pishat, të cilat, për shkak të "bum"-it ndërtimo
Vdekja e Nënë Terezës, OKB shpall 5 shtatorin si Ditën Ndërkombëtare të Bamirësisë Ministria e Punëve të Jashtme ka përshëndetur miratimin nga Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, të rezolutë
Fyerjet ndaj Nënë Terezës, Krasniqi në prokurori Imami i Xhamisë së Madhe në Prishtinë, Shefqet Krasniqi është përgjigjur të martën për dy orë radhazi pyetjeve të prokur