999 rezultate për

tereze

Maqedoni, hotel mbi themelet e shtëpisë së Nënë Terezës Qeveria e Maqedonisë nuk ka hequr dorë nga zhdukja e gjurmëve të shtëpisë së Gonxhe Bojaxhiut-Nënës Terezë. Pas dislokim
Gruevski në Indi, viziton varrin e Nënë Terezës Delegacioni i Maqedonisë i kryesuar nga kryeministri, Nikolla Gruevski i cili ndodhet në Indi, ka vizituar varrin e huma
Zbulohen letrat e Nënë Terezës të shkruara në gjuhën shqipe (FOTO) Shumë shpesh është thënë nga media të ndryshme së Nënë Tereza nuk dinte të shkruante gjuhën shqipe, por e vërteta është
35-vjetori i ndarjes së Nobelit për Nënë Terezën Sot, kur në të gjithë botën po bëhet fushatë për të Drejtat e Njeriut, bëhen 35 vjet që kur humanistja me origjinë shqip
11 vjet nga Lumturimi i Nënë Terezës, Basha: Vepra e saj, frymëzim për të gjithë Në 11-vjetorin e Lumturimit të Nënë Terezës, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha thekson se vepra e saj është so
Adelina përkujton Nënë Terezën Adelina Ismaili ka nderuar kujtimin e shenjtores Nënë Tereza në 17 vjetorin e vdekjes së saj. Ajo është shfaqur afër gur
Thaçi kujton Nënë Terezën Kryeministri Hashim Thaçi ka kujtuar humanisten e shquar shqiptare, Nënë Tereza, me rastin e 23-vjetorit të vdekjes së s
BDI: Të hiqet flamuri i Maqedonisë pranë Nënë Terezës Zyrtarë të Bashkimit Demokratik për Integrim kanë urdhëruar që të hiqet flamuri shtetëror i Maqedonisë pranë pllakës për
17 vjet nga vdekja e Nënë Terezës Sot mbushen 17 vjet që kur u shua humanistja me origjinë shqiptare, nobelistja Nënë Terezë. Për këtë datë të shënuar,
Statujat e "Nënë Terezës" i nënshtrohen restaurimit (FOTO-LAJM) Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro tha sot se dy skulpturat e “Nënë Terezës”, po i nënshtrohen restaurimit me rastin e
Pak hipoteza filozofi feje për Terezën e Kalkutës dhe të shqiptarëve. Po sikur ajo përmendorja e Nënë Terezës te Rinasi, shumë e goditur në fakt, të jet&eu
Berisha: Urrejtja e Ramës nuk kursen as Nënë Terezën (FOTO-LAJM) Urrejtja e Edi Rames nuk kursen as Nene Terezen pas vdekjes. Kështu shkruan ish-kryeministri Sali Berisha në profilin e
Statuja e Nënë Terezës përfundon në plehra (FOTO-LAJM) Statuja e Nënë Terezës e cila qëndroi për disa vite në hyrje të areoportit të Rinasit ka përfunduar në plehra pas zëvend
Dhjetë shprehjet më të bukura të Nënë Terezës Nënë Tereza është sot një emër që lidhet ngushtësisht me njerëzoren dhe me paqen. Më 26 gusht u shënua edhe 104-vjeto
Pjesë të monumentit të Nënë Terezës grabiten për skrap Monumenti i Nënë Terezës vijon të zhvishet nga të gjitha pjesët metalike edhe pse ky monument do të jetë sërish në shesh
Fyhet figura e Nënë Terezës në Shkup (FOTO LAJM) Figura e Nënë Terezës është fyer. Pas saj është vendosur një tualet publik. Portali maqedonas "ZaSe" e ka konstatuar
Busti i Nënës Terezë u rrëzua për shkaqe teknike Policia e Kosovës pas hetimeve të kryera ka njoftuar arsyet që çuan në rrëzimin e bustit të Nënës Terezë në Mitrovicë, n
Letërkëmbimi i Ramizit me Nënë Terezën: S’i duam "Motrat", kemi plot bamirës Të shkruash për per sonalitete me reputacion ndërkombëtar që me punën dhe përkushtimin e tyre, sakrificën e dashurinë pë
Forumi Mysliman hetohet për nxitje urrejtje Rrëzimi i shtatores së Nënës Terezë në Mitrovicë pak ditë më parë ka sjellë një deklaratë të rëndë nga Forumi i Rinisë M
Rrëzohet busti i Nënë Terezës në Mitrovicë Busti i humanistes shqiptare Nënë Tereza i vendosur në qendër të Mitrovicës është rrëzuar mbrëmë në rethana ende të pasq