999 rezultate për

tereze

Thaçi: Papa Françesku do vizitojë Kosovën Pesidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka konfirmuar se ka patur një takim privat në Vatikan me Papa Françeskun, pas shenjtëri
5.5 milionë euro do kushtojë përmendorja e Nënë Terezës Përmendorja gjigante e Nënës Terezë që do të ndërtohet në sheshin e Maqedonisë në Shkup, do të kushtojë afërsisht 5.5 mi
Tom Doshi bashkë me Ramën në shenjtërimin e Nënë Terezës Një ditë më parë, Tom Doshi ishte pjesë e delegacionit të politikanëve shqiptarë që ndoqën nga afër ceremonitë e organiz
Babai i Nënë Terezës, bashkëpunëtor i Hasan Prishtinës dhe Bajram Currit, u vra nga agjentët serbë Sllavët e Maqedonisë duan ta përvetësojnë bijën shqiptare, e kjo i konvenon edhe propagandës serbe që nuk do që bota ta
Ja gabimi në dokumentin e shenjtërimit të Nënë Terezës që zemëroi Maqedoninë Një dokument i Vatikanit ka nxitur reagime dhe debate në Shkup, duke nënvizuar qw ky akt është skandal dhe duhet të përm
Ja çfarë shkruan CNN për veshjen unike të Nënë Terezës Në një artikull të publikuar në prag të shenjtërimit të Nënës Terezës, CNN hulumton veshjen e veçantë të saj. Fjala ë
Fëmija që e shpëtoi Nënë Tereza, sot një pilot i suksesshëm “Shenjtorja që është nëna ime”. Me këto fjalë e kujton Shën Terezën e Kalkutës Gautam Lewis, një nga ish-fëmijët e je
Gafa e rëndë e deputetit Ndocaj, përplaset me komentuesit (FOTO) Eduart Ndocaj vazhdon të befasojë me deklaratat e tij. Ai ka shkuar drejt Vatikanit për të ndjekur ceremoninë e shenjtër
Mustafa për Nënë Terezën: Shqiptarët tashmë e kanë shenjtoren e tyre Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, përmes "Facebook", ka thënë se shqiptarët tashmë e kanë shenjtoren e tyre e cila do
Fotot e veçanta nga Shenjtërimi i Nënë Terezës (FOTO LAJM) Nënë Tereza u shenjtërua sot në Vatikan nga Papa Françesku, e respektuar për punën e saj me të varfrit në Indi. Tashm
Sherr mes Shqipërisë e Maqedonisë për Nënë Terezën Shqipëria dhe Maqedoni "po grinden" se cilit shtet i përket Nënë Tereza, ndërkohë që Vatikani po bën Shenjtërimin e saj.
10 thëniet më të bukura të Nënë Terezës (FOTO LAJM) Nënë Tereza, ka shumë për t’u mësuar njerëzve e sidomos kombit ku lindi, atij shqiptar. Nuk pati shkruar kurrë mësim
Papa fton për pica 1500 të varfër Papa Françesku, menjëherë pas shenjtërimit të nënë Terezës, ka ftuar për pica 1500 persona në nevojë. Të ftuarit janë
Ndiqeni Live/ Shenjtërimi i Nënë Terezës nga Papa Francesku (VIDEO) Nënë Tereza që nga sot shpallet e shenjtë. Vendimi i Papa Françeskut më 17 dhjetor 2015 për të njohur mrekullinë e Nënë
Vatikani flet shqip për 90 minuta (FOTO LAJM) Ka përfunduar koncerti në bazilikën e Shën Palit në Vatikan kushtuar Nënë Terezës, ku interpretuan artistët shqiptarë m
Rita Ora fjalim emocionues për Nënë Terezën Në këto momente po zhvillohet koncerti në nder të Shenjtërimit të Nënë Terezës në bazilikën e Vatikanit, ku janë të ftua
Nis në Vatikan koncerti madhështor për shenjtërimin e Nënë Terezës (VIDEO) Ka nisur koncerti madhështor kushtuar Nënë Terezës që mbahet në “Basilica di San Paolo Fuori le mura”, në Vatikan, ku po
Shenjtërimi i Nënë Terezës/ Niset dhe delegacioni nga Maqedonia Një delegacion shtetëror dhe kishtar, i udhëhequr nga presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov, nesër do të
Shenjtërimi i Nënë Terezës/ 13 krerë shtetesh konfirmojnë pjesëmarrjen Zyra e shtypit e Selisë së Shenjtë ka informuar se 13 krerë shtetesh e qeverish kanë konfirmuar deri më tani praninë e t
Kalkuta krenare për Nënë Terezën Në vigjiljen e shenjtërimit të Nënë Terezës, rrugëve të tij, gëzimi dhe dashuria për murgeshën katolike që ja kushtoi je