999 rezultate për

tereza

35-vjetori i ndarjes së Nobelit për Nënë Terezën Sot, kur në të gjithë botën po bëhet fushatë për të Drejtat e Njeriut, bëhen 35 vjet që kur humanistja me origjinë shqip
A e dini sa kushtuan festimet për 70-vjetorin e Çlirimit? Festimet për 70 vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë i kanë kushtuar buxhetit të shtetit rreth 610 mijë dollarë. Ministr
Ndalohet parkimi në bulevard, sheshi “Nënë Tereza” pedonale për qytetarët Me anë të një deklarate për mediat, ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro konfirmoi se Sheshi "Nënë Tereza” do të kthehet
Mijëra tifozë pritën Kombëtaren në Aeroportin "Nënë Tereza" (VIDEO) Kombëtarja shqiptare ka mbërritur në aeroportin ndërkombëtar “Nënë Tereza” të Rinasit rreth orës 03:25 minuta të mëngjes
Alarm fals për bombë në aeroportin e Rinasit Update - Drejtoresha e Komunikimit në Rinas ka konfirmuar faktin se çdo gjë vijon normalisht dhe se alarmi për b
Papa "pajton" Fevziun me Sokol Ballën (FOTO-LAJM) Agjencia e lajmeve “Reuters” duke ju referuar vizitës së Papa Franceskut, shkruajti një ditë më parë se, Ati i Shenjtë k
Reuters: Papa bashkon politikën ë sheshin 'Nënë Tereza' (FOTO-LAJM) Vizita e Papa Franceskut në Tiranë ka tërhequr vemendjen e mmjaft mediave botërore. Agjencia e lajmeve “Reuters” shkruan
Ja pritja që i bëhet ekskordes së Papës në rrugën e Durrësit (FOTO-LAJM) Tirana është zgjuar sot nën “pushtetin” e besimtarëve, të cilët presin Papa Franceskun për mbajtjen e Meshës së Shenjtë
Mijëra qytetarë në sheshin "Nënë Tereza" (FOTO-LAJM) Myslimanë, katolikë, dhe qytetarë të besimeve të tjera pa dallim, kanë dalë sot në sheshin Nënë Tereza ku rreth orës 11:
Ja makina me të cilën Papa do të lëvizë të dielën në Tiranë (VIDEO-FOTO) Në portin e Durrësit ka mbërritur sot automjeti me të cilën Papa Francesku do të udhëtojë të dielën drejt Tiranës. Pas z
Rama: Në 21 shtator, ekranet e të gjithë botës në sheshin "Nënë Tereza" Në datën 21 shtator, vëmëndja e gjithë botës do të jetë mbi ne, ndërsa kreu i Vatikanit do të vizitojë Shqipërinë. Në kë
Vizita e Papës në Tiranë, ja programi i detajuar Tashmë është publikuar axhenda e vizitës së Papa Françeskut në kryeqytet. Sipas kësaj axhende të publikuar nga Konferenc
Kumbaro prezanton kalendarin artistik për vizitën e Papa Françeskut Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro shpalli sot kalendarin artistik të hartuar nga MK dhe institucionet e artit, ne kuad
Basha ndjek punimet tek 'Nënë Tereza': Ne flasim me vepra jo me llogje Kreu i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha u shpreh sot se restaurimi i sheshit "Nënë Tereza" ishte një projekt i Bashkisë
Thaçi kujton Nënë Terezën Kryeministri Hashim Thaçi ka kujtuar humanisten e shquar shqiptare, Nënë Tereza, me rastin e 23-vjetorit të vdekjes së s
17 vjet nga vdekja e Nënë Terezës Sot mbushen 17 vjet që kur u shua humanistja me origjinë shqiptare, nobelistja Nënë Terezë. Për këtë datë të shënuar,
Statujat e "Nënë Terezës" i nënshtrohen restaurimit (FOTO-LAJM) Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro tha sot se dy skulpturat e “Nënë Terezës”, po i nënshtrohen restaurimit me rastin e
Bozdo: Rama gënjeshtar, lejen në sheshin “Nënë Tereza” e dha vetë Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Enno Bozdo, deklaroi për mediat se Kryeministri Edi Rama akuzoi jo për herë të parë B
Vijojnë punimet për restaurimin e sheshit “Nënë Tereza” (FOTO-LAJM) Vijojnë punimet për restaurimin e sheshit “Nënë Tereza” në Tiranë në kuadër të përgatitjeve për vizitën e Papa Françesku
Ndahet çmimi "Nënë Tereza" Sot në Kuvendin e Maqedonisë, do ti ndahet çmimi "Nënë Tereza" për arritje të mëdha në interes të njerëzve civilë dhe pë