999 rezultate për

tereza

Nënë Tereza ka bërë të tjera mrekullira! Nënë Tereza, jo e jo, por askush tjetër, veç vetë Zotit direkt dhe pa ndërmjetësi,
Meta përshëndet aktin e njohjes nga Vatikani të mrekullisë së dytë të Nënë Terezës Ka ndodhur ajo që e shpresonin, prisnin dhe besonin shumë njerëz: Nënë Tereza është në rrugën e Shenjtërimit. Ati i Shen
Opozita manifeston sot në Gjakovë Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, të cilët po kundërshtojnë nënshkrimin e ma
Veliaj premton se s'do ketë abuzime me çmimet për festat Ndryshe nga vitet e kaluara ku ka pasur abuzime me çmimet, kreu i Bashkisë, Erjon Veliaj, premtoi se nuk do të përsërite
Basha: Të reflektojmë për të mbështetur njëri-tjetrin Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ditën e sotme ka marrë pjesë në aktivitetin e organizuar nga Bashkia e Lez
12 vjet nga lumturimi i Nënë Terezës Sot mbushen 12 vjet nga lumturimi i shenjtores Nënë Tereza. Anjeze Gonxhe Bojaxhiu, e njohur në mbarë botën si Nënë Tere
Helikopter mbi Prishtinë (VIDEO) Pas bllokimit të seancës parlamentare dhe mbledhjes së aktivistëve të partive opozitare para selisë së Kuvendit, një hel
Tirana vishet kuqezi, lojtarët e Kombëtares festojnë në sheshin "Nënë Tereza" (VIDEO) Pak orë pasi kanë mbërritur në Tiranë nga Armenia, lojtarët e Kombëtares shqiptare, së bashku i janë bashkuar festimeve
Rama zbardh axhendën e kuqezinjve Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka zbardhur dhe axhendën e futbollistëve të Kombëtares sonë për ditën e sotme, prit
Ja kur do të mbërrijnë në Shqipëri heronjtë tanë Heronjtë e Jerevanit, pritet që të mbërrijnë sot në Aeroportin Nën Tereza në orën 13:00. Kuqezinjtë tanë do të nisen
Festë e madhe në Tiranë (VIDEO) Po festohet masivisht kualifikimi i Kombëtares shqiptare në Euro 2016. Mijëra tifozë kanë vërshuar në Bulevardin Dësh
Të qeshësh dhe të qash, Nexhmije Hoxha: Atë që bëra unë për Shqipërinë, e bëri Nënë Tereza për Indinë Pa treguar ndonjë keqardhje, ajo e krahason punën e tij me atë të Nënë Terezës. “Atë që bëri Nënë Tereza për Indinë, e b
Der Spiegel thotë se Merkel është si Nënë Tereza Gazeta e njohur “Der Spiegel” ka nxjerrë në ballinë të saj një fotografi të madhe të Angela Merkelit të veshur si Nënë T
Qesharake! Kosova jep 18 euro në muaj për një refugjat Refugjatët sirianë që do të vijnë në Kosovë nuk do t’i kenë kushtet si bashkëkombësit e tyre që janë shpërngulur në Gjer
Himni i Nënë Terezës - një shenjë tokësore që ne i dërgojmë shenjtores tonë Nënë Tereza si askush tjeter misheroi atë pjese të mire të shpirtit të shqiptarit, ate pjese qe nuk e hidheroi dot dhe a
Ambasada gjermane: S'ka azil, këtë javë do të sillen dy avionë me shqiptarë Ambasada e Gjermanisë në Tiranë njofton se këtë javë në vendin tonë do të mbërrijnë dy avionë me azilkërkues shqiptarë n
Imami shqiptar: Skëndërbeu është heroi ynë, Nënë Tereza na nderon si komb Toleranca ndërfetare në Kosovë ka një histori aq të gjatë të kultivimit, sa që disa tendenca të izoluara aktuale për ta
“Ndizet” Tirana, fillon festa Kuq e Zi (FOTO LAJM) Qytetarët në Tiranë kanë nisur të festojnë vendimin e CAS-it, ku Shqipërisë iu dhanë 3 pikë në tavolinë përballë Serbisë
Sheshi "Nënë Tereza" i bllokuar për mitingun përmbyllës të PS Për shkak të mitingut përmbyllës elektoral të PS për zgjedhjet e 21 qershorit, sheshi "Nënë Tereza" do të jetë i bllokua
Kumbaro ngre zërin për posterat në sheshin "Nënë Tereza" (FOTO LAJM) Ministrja e Kulturës ka ripërsëritur apelin për mbrojtjen e objekteve monument kulture. Me anë të disa fotove të postuar