999 rezultate për

tereza

“Nënë Tereza shenjtorja që ishte edhe nëna ime” Është e pamundur për mua të harroj Nënë Terezën- së shpejti do të jetë Shën Tereza e Kalkutës. Ajo më dha një shans p
Universiteti i Harvardit shkruante për Nënë Terezën në 1982-shin (FOTO) Në vitin 1982, Nënë Tereza udhëtoi për në Amerikë, në një ekspeditë e cila do të përfshinte edhe tre fjalime të rëndësis
Mrekullia e parë e bamirëses shqiptare/ “Si më shëroi Nënë Tereza” Inxhinieri brazilian Marcilio Haddad Andrino është dëshmia e mrekullisë së parë të humanistes shqiptare Nënë Tereza.
Zemërgjërësia e djalit për të moshuarin që i binte fyellit (VIDEO) Janë të shumtë njerëzit të cilët mundohen të shfaqin aftësitë e tyre në rrugë apo në sheshe në mënyrë që të fitojnë disa
Maqedonia hedh në treg kartmonedhën “Nënë Tereza” Banka e Maqedonisë së shpejti pritet të hedhë në treg një kartmonedhë të re, me në qendër figurën e shenjtores “Nënë Te
Dua Lipa ndez atmosferën në sheshin “Nënë Tereza” (VIDEO) Dua Lipa, tashmë një këngëtare me famë botërore, ka mbajtur të mërkurën në mbrëmje një koncert në sheshin “Nënë Tereza”
Dua Lipa në Tiranë, korcert madhështor tek sheshi Nën Tereza Të mërkurën në datën 10 Gusht në orën 20:00 Tirana mirëpret zërin e shqiptares me famë botërore Dua Lipa në sheshin Nënë
E pabesueshme/ Ndërpritet energjia në Aeroportin "Nënë Tereza", alarmohen qytetarët Aeroporti i “Nënë Terezës”, gjatë mbrëmjes së sotme është përballur më një situatë të pakëndshme, pasi rreth orës 21:30
Grabitje me armë dhe maska në aeroportin "Nënë Tereza" Ndonëse një ditë më parë Policia e Rinasit kishte rritur sigurinë në aeroport për shkak të sulmeve terroriste që ndodhën
Kuq e zi për Kombëtaren (FOTO LAJM) Albana Osmani, një nga tifozet më të zjarrta të Kombëtares është shfaqur në sheshin “Nënë Tereza”, e gjitha me të kuqe.
Sheshi "Nënë Tereza" kthehet në "stadium" Kryeqyteti po i jep dorën e fundit përgatitjeve të ambienteve që do jenë të dedikuara për të ndjekur nisjen e Kampionati
Pema tek “Nënë Tereza” zë poshtë qytetarët (VIDEO) Rrëzimi i një peme pranë spitalit "Nënë Tereza", tek Onkologjiku, ka zënë poshtë disa njerëz si dhe janë prishur më shum
Çfarë synojnë kinezët me blerjen e konçesionit të aeroportit "Nënë Tereza"? Pak ditë më parë, Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” në Tiranë, kaloi zyrtarisht në duart e kinezëve. Negociatat kishi
VMRO e pranon se Nënë Tereza dhe Skënderbeu janë shqiptarë Partia nacionaliste maqedonase, VMRO-DPMNE, ka pranuar sot se, Skënderbeu dhe Nënë Tereza janë shqiptarë, ndërsa ka kërk
Fotoja e ditës Sot kanë nisur festimet për Ditën e Verës, ku qytetarët kanë dalë nëpër sheshe për të festuar. Festa ka nisur në mesnatë
Aziz Pollozhani rektor i Universitetit "Nënë Tereza"? (VIDEO) Akoma pa u formuar komisionet amë në Universitetin e ri "Nënë Tereza" në Shkup, Alsat M mëson se tashmë është vendosur c
Kush do e drejtojë Universitetin "Nënë Tereza"? Flet ministri Ademi Pavarësisht njoftimeve paraprake se, rektori i Universitetit "Nënë Tereza" në Shkup do të jetë i huaj, Ministria e Arsim
Përdorni drogë? Ja si ta zgjidh mjeku hallin për testin e drogës Rastet kur ndodh abuzimi nga bluzat e bardha nuk janë të pakta dhe këto shpeshherë janë vënë në dukje dhe për autoritete
Autobusi në Tiranë përplaset me makinën (FOTO LAJM) Një autobus është përplasur me një makinë në kryeqytet, por fatmirësisht nuk raportohet për të lënduar, por vetëm për dë
Bashkia fton qytetarët të festojnë natën e ndërrimit të viteve në sheshin “Nënë Tereza” Ndryshe nga vitet e tjera, Bashkia e Tiranës ka zgjedhur që festën e ndërrimit të viteve ta presë së bashku me qytetarët