999 rezultate për

tereza

Koha kur Nënë Tereza telefonoi Bill Clinton: Biri im, bëj diçka për shqiptarët e mi Gjatë luftës në Kosovë, Nënë Tereza i telefonoi presidentit të atëhershëm amerikan Bill Clinton dhe iu lut që të ndërhyn
Fëmija që e shpëtoi Nënë Tereza, sot një pilot i suksesshëm “Shenjtorja që është nëna ime”. Me këto fjalë e kujton Shën Terezën e Kalkutës Gautam Lewis, një nga ish-fëmijët e je
Fotot e veçanta nga Shenjtërimi i Nënë Terezës (FOTO LAJM) Nënë Tereza u shenjtërua sot në Vatikan nga Papa Françesku, e respektuar për punën e saj me të varfrit në Indi. Tashm
Ja shtëpia ku jetoi Nënë Tereza deri në moshën 18-vjeçare (FOTO) Këto janë foto nga Shtëpia Muze e Nënë Terezës në Shkup të Maqedonisë, ku ajo jetoi deri në moshën 18-vjeçare. Shtëpi
Sherr mes Shqipërisë e Maqedonisë për Nënë Terezën Shqipëria dhe Maqedoni "po grinden" se cilit shtet i përket Nënë Tereza, ndërkohë që Vatikani po bën Shenjtërimin e saj.
Befason Donald Trump: Nënë Tereza ishte e shenjtë (VIDEO) Kandidati republikan për Shtëpinë e Bardhë Donald Trump ka komentuar shenjtërimin e të madhes Nënë Tereza. “Nënë Tere
Lorik Cana reciton poezinë që Nënë Tereza shkroi pak ditë para vdekjes Vazhdon të mbahet në Vatikan koncerti madhështor në nderim të Nënë Terezës. Nder të tjerë Lorik Cana recitoi para pa
"Nënë Tereza i kontribuoi injorancës dhe shtypjes së njeriut" Anjezë Gonxhe Bojanxhiu ose e njohur për botën si Nënë Tereza, vlerësohet si humanistja më e madhe e botës, por me këtë
“Shqipëria i ka sjellë një kontribut të madh botës, Nënë Tereza është një prej tyre” Senatori i shtetit të Nju Jorkut, Martin Golden, ushqen respekt të madh për Nënë Terezën dhe ka dalë me një rezolutë me
“Nënë Tereza shenjtorja që ishte edhe nëna ime” Është e pamundur për mua të harroj Nënë Terezën- së shpejti do të jetë Shën Tereza e Kalkutës. Ajo më dha një shans p
Universiteti i Harvardit shkruante për Nënë Terezën në 1982-shin (FOTO) Në vitin 1982, Nënë Tereza udhëtoi për në Amerikë, në një ekspeditë e cila do të përfshinte edhe tre fjalime të rëndësis
Mrekullia e parë e bamirëses shqiptare/ “Si më shëroi Nënë Tereza” Inxhinieri brazilian Marcilio Haddad Andrino është dëshmia e mrekullisë së parë të humanistes shqiptare Nënë Tereza.
Zemërgjërësia e djalit për të moshuarin që i binte fyellit (VIDEO) Janë të shumtë njerëzit të cilët mundohen të shfaqin aftësitë e tyre në rrugë apo në sheshe në mënyrë që të fitojnë disa
Maqedonia hedh në treg kartmonedhën “Nënë Tereza” Banka e Maqedonisë së shpejti pritet të hedhë në treg një kartmonedhë të re, me në qendër figurën e shenjtores “Nënë Te
Dua Lipa ndez atmosferën në sheshin “Nënë Tereza” (VIDEO) Dua Lipa, tashmë një këngëtare me famë botërore, ka mbajtur të mërkurën në mbrëmje një koncert në sheshin “Nënë Tereza”
Dua Lipa në Tiranë, korcert madhështor tek sheshi Nën Tereza Të mërkurën në datën 10 Gusht në orën 20:00 Tirana mirëpret zërin e shqiptares me famë botërore Dua Lipa në sheshin Nënë
E pabesueshme/ Ndërpritet energjia në Aeroportin "Nënë Tereza", alarmohen qytetarët Aeroporti i “Nënë Terezës”, gjatë mbrëmjes së sotme është përballur më një situatë të pakëndshme, pasi rreth orës 21:30
Grabitje me armë dhe maska në aeroportin "Nënë Tereza" Ndonëse një ditë më parë Policia e Rinasit kishte rritur sigurinë në aeroport për shkak të sulmeve terroriste që ndodhën
Kuq e zi për Kombëtaren (FOTO LAJM) Albana Osmani, një nga tifozet më të zjarrta të Kombëtares është shfaqur në sheshin “Nënë Tereza”, e gjitha me të kuqe.
Sheshi "Nënë Tereza" kthehet në "stadium" Kryeqyteti po i jep dorën e fundit përgatitjeve të ambienteve që do jenë të dedikuara për të ndjekur nisjen e Kampionati