999 rezultate për

tereza

Mirëserdhe 2017, festë dhe fishekzjarrë në gjithë Shqipërinë (VIDEO) Viti i Ri pak minuta më parë ka trokitur edhe ne Shqipëri. Ne sheshet kryesore të qyteteve qytetaret kane sfiduar temper
Tirana mirëpret vitin 2017 në sheshin "Nënë Tereza" Ndërrimi i viteve do të jetë një moment i paharrueshëm për qytetarët e Tiranës, por dhe për shumë të tjerë që do të vijn
DETAJET/ Marina Vjollca do prezantojë koncertin në sheshin “Nënë Tereza” (FOTO LAJM) Marina Vjollca është surpriza e radhës për këtë vit, pasi do të prezantojë koncertin festiv në sheshin “Nënë Tereza”.
Mbretëresha e Britanisë frymëzohet nga Nënë Tereza, ja fjalët që ka zgjedhur për Krishtlindjet (VIDEO) Mbretëresha Elizabetë II e Britanisë së Madhe në fjalimin e saj gjatë urimit të Krishtlindjeve ka zgjedhur të citojë she
ÇUDIA NË TIRANË/ Babagjyshit të Vitit të Ri i kërkojnë licencë për ushtrim aktiviteti (FOTO LAJM) Bashkia e Tiranës ka hapur edhe këtë vit Shehin "Nënë Tereza" me rastin e festave të fundvitit ku një serë biznesesh kan
20-vjeçarja mbulohet nga gjaku, ja çfarë i ndodhi në sheshin "Nënë Tereza’" (VIDEO) Mbrëmjen e sotme teksa një vajzë e re rreth të 20-ve po luante në një nga lodrat në sheshin ‘’Nënë Tereza’’, për fat të
Halili: BDI themeloi universitetin e dytë shtetëror shqiptar “Nënë Tereza” Bashkimi Demokratik për Integrim sonte ka zbarkuar në qytetin e Tetovës. zv/kryeministri Festim Halili gjatë takimit
TIRANE/47-vjeçari i jep fund jetës me fostoksinë Një 47 vjeçar nuk ia ka dalë dot mbanë, ku pasi kishte pirë fostoksinë, ai ishte transportuar në Qendrën Spitalore Unive
Universiteti "Nënë Tereza" fillon vitin akademik mes shumë problemesh Me një vonesë prej rreth një muaji, me vetëm gjysmë stafi akademik, dy klasa, me një konkurs të dytë akoma të hapur për
Së bashku në luftën kundër kancerit të gjirit! Ju ftojmë në sheshin “Nënë Tereza” për t’u bashkuar një kauze aq të madhe siç është kujdesi dhe mbrojtja e shëndetit tua
Rrëfehet prifti: "Si e pastruam Nënë Terezën nga Djalli" Kryepeshkvi Henry D'Souza i Kalkutës, ka rrëfyer historinë se si e ka pastruar nga 'Djalli' Nënë Terezën. Kjo ndodhi
Durrës/ 18-vjeçarja vetëhelmohet me fotoksinë Për shkaqe ende të paqarta, një 18-vjeçare nga Durrësi i ka dhënë fund jetës duke u helmuar me fotoskinë. Burime zyrtare
Maqedonia përgatitet për universitetin e ri "Nënë Tereza" Ministria e Arsimit në Maqedoni po bën përgatitjet për fillimin e punës së universitetit të ri shtetëror “Nënë Tereza” m
Zbardhet misteri/ Ja pse merret gjaku i deshëve në QSUT Pas publikimit të fotos në Qendrën Spitalore “Nënë Tereza”, ku disa mjekë e infermiere i merrnin gjak një dashi, një rea
Akademia e Shkencave në Maqedoni mohon origjinën shqiptare të Shën Terezës Gjatë një eventi përkujtimor të ASHAM-it kushtuar shenjtërimit të Terezës nga Vatikani, kryetari i saj Taki Fiti deklaro
Stresi: Nënë Tereza nuk i lagu këmbët me shampanjë... (FOTO) Një ditë më parë rrjetet sociale shpërthyen nga statuset me shprehje të shumta nga Nënë Tereza, por kishte edhe nga ata
Koha kur Nënë Tereza telefonoi Bill Clinton: Biri im, bëj diçka për shqiptarët e mi Gjatë luftës në Kosovë, Nënë Tereza i telefonoi presidentit të atëhershëm amerikan Bill Clinton dhe iu lut që të ndërhyn
Fëmija që e shpëtoi Nënë Tereza, sot një pilot i suksesshëm “Shenjtorja që është nëna ime”. Me këto fjalë e kujton Shën Terezën e Kalkutës Gautam Lewis, një nga ish-fëmijët e je
Fotot e veçanta nga Shenjtërimi i Nënë Terezës (FOTO LAJM) Nënë Tereza u shenjtërua sot në Vatikan nga Papa Françesku, e respektuar për punën e saj me të varfrit në Indi. Tashm
Ja shtëpia ku jetoi Nënë Tereza deri në moshën 18-vjeçare (FOTO) Këto janë foto nga Shtëpia Muze e Nënë Terezës në Shkup të Maqedonisë, ku ajo jetoi deri në moshën 18-vjeçare. Shtëpi