999 rezultate për

tera

ZYRTARE/ Roma vazhdon ti besoj veteranit deri më 2021 Roma ka rinovuar kontratën me një nga lojtarët kryesorë të saj, edhe pse bëhet fjalë për një 34-vjeçar. Aleksandar Kolar
U shkrumbuan sipërfaqe të tëra toke dhe u përvëluan kafshë, arrestohen 180 persona në Australi (FOTO LAJM) Mbi 180 persona janë arrestuar në Australi për zjarrvënie; vetëm në rajonin Shoalhaven, 29 prej zjarreve që kanë shkrumb
Orë të tëra në pritje, fluks në pikat doganore Me të mbaruar pushimet e festave, emigrantët po largohen nga Kosova duke iu drejtuar vendeve ku jetojnë e punojnë. Kj
Veterani i Interit merr ofertë nga Turqia Gjatë orëve të fundit në Turqi është përfolur për një transferim të mundshëm të Diego Godin nga Interi te Galatasaraji.
Zbulohen lojtarët kuqezi që do marrin pjesë në miqësoren e yjeve Një organizimin madhështor do të zhvillohet, teksa në vendin tonë, më 10 janar, do të luhet një miqësore me pjesëmarrjen
Miqësorja e legjendave në "Air Albania", dalin çmimet e biletave (FOTO LAJM) Më 10 janar do të luhet në stadiumin “Air Albania” ndeshje miqësore midis veteranëve të Kombëtares së Futbollit të Shqip
Dhjetëra zyrtarë nënshkruajnë kundër Serbisë Dhjetëra zyrtarë dhe ish-zyrtarë të mirënjohur, akademikë dhe figura të kulturës në Ballkan, i janë bashkuar një peticio
Ibrahimovic tregon idhullin që e mbante me orë të tëra para televizorit Zlatan Ibrahimovic u rikthye tek skuadra e Milanit duke firmosur për një kontratë 6 mujore deri në fund të sezonit.
E konfirmon FSHF-ja, kampionë Bote dhe Europe do të zbresin në "Air Albania" për bamirësi Pas tërmetit që goditi Shqipërinë më 26 nëntor, bota e futbollit, në mënyrë të veçantë, është solidarizuar për të ardhur
ZYRTARE/ Tiranës i largohet një veteran Dorian Kërçiku ka vendosur që të largohet nga Tirana. Më saktësisht futbollisti ka vendosur vetë të prishë kontratën me
Sulm terrorist në Somali, 70 viktima dhe dhjetëra të plagosur (FOTO LAJM) Një makinë bombë shpërtheu mëngjesin e së shtunës në një pikë kontrolli në kryeqytetin somalez të Mogadishu duke u marrë
"Mbret" i blerjeve, zbulohen prapaskenat se si e refuzoi Igli Tare ofertën joshëse nga Milani Igli Tare sot konsiderohet si një nga drejtorët sportivë më të mirë në Evropë, jo vetëm në Itali. Këtë e ka pohuar edhe
Pritje të gjata në Merdarë, bashkatdhetarët po presin me orë të tëra për të hyrë në Kosovë “Kolonat në hyrje në pikën kufitare më Merdarë janë 150-180 minuta. Ndërsa, dalja 5-10 min. Kolona është e gjatë 1500 de
Skandali me veteranin e UÇK-së: Dora e këputur iu "harrua" në frigoriferët e QKU-së Institucionet publike shëndetësore kanë bërë një skandal me punëtorin e ndjerë, veterani i UÇK-së Shefqet Fetahaj, i cil
Shembja e ndërtesave mori dhjetëra jetë, 17 arrestime dhe 35 të shoqëruar në Durrës Policia e Durrësit ka shoqëruar në ambientet e saj 35 persona që dyshohet se me veprimet dhe mosveprimet e tyre kanë ndi
Manchesterat me misione të vështira këtë javë Kjo fundjavë do të jetë e pasur me ndeshje të bukura në ligat më të forta evropiane. Ndërsa si zakonisht, Premierliga
Sulm brenda spitalit: Tre viktima dhe dhjetëra të plagosur (VIDEO) Tre pacientë vdiqën kur rreth 200 juristë sulmuan një spital në Lahore të Pakistanit në mesin e një grindjeje të ashpër
Materazzi i përgjigjet direkt Ibras: Faleminderit Zlatan, falë teje e fituam tripletën Heroi i Interit, Marco Materazzi, i është përgjigjur në stil komenteve të Zlatan Ibrahimovicit, duke e falënderuar suede
Veterani brazilian i PSG kërkon largimin Thiago Silva po mendon largimin nga Paris Saint Germain. Kampionët në fuqi të Francës ende nuk po ofrojnë rinovimin m
"Prita katër vjet për ta bërë Materazzin për spital" Zlatan Ibrahimovic ka thënë se ai kishte pritur katër vjet për t’iu hakmarrë mbrojtësit të Interit, Marco Materazzit, të