999 rezultate për

tera

Ministrja belge përfundon në terapi intesie pas infektimit me koronavirus Ministrja e Jashtme belge Sophie Wilmès, ndodhet në terapi intensive vetëm pak ditë pasi rezultoi pozitive nga Covid 19.
Si i grabitën shqiptarët dhjetëra mijëra euro pronarit grek: Jemi policë, do t'ju arrestojmë djalin Më 11 shtator, rreth orës 5:30 të pasdites, dy burra me origjinë shqiptare dhe një grek, paraqiten jashtë një shtëpie në
Nëntë ditë në terapi intensive, COVID vret një tjetër mjek Mjeku Esat Pashaj, nga Skrapari ka humbur betejën me koronavirusin në moshën 72-vjeçare. Mësohet se doktori ishte sht
Revoltim para zyrës së veteranëve, protestuesit sulmojnë Policinë e EULEX-it Policia e EULEX-it ka zhvilluar sot një aksion brenda zyrave të Organizatës së Veteranëve të Luftës të Ushtrisë Çlirimta
EULEX arreston kreun e veteranëve të UÇK-së Kreu i OVL-UCK’së, Hysni Gucati është arrestuar nga EULEX’i. Kështu ka deklaruar për Gazetën Express nënkryetari i ve
Alarm në spitale, Shqipëria merr borxh 30 respiratorë nga Danimarka Rritja e numrit të të shtruarve në spitale për shkak të koronavirusit duket se kanë detyruar Ministrinë e Shëndetësisë q
Skandali me dosjet e Speciales, Organizata e Veteranëve konferencë të jashtëzakonshme në media Organizata e Veteranëve ka njoftuar se sot do të mbajnë një konferencë të jashtëzakonshme për media. “Ju njoftojmë se
"Zot t’i dalim këtij vatani", Meta me mesazh të fortë nga Zall Dardha Kreu i vendit, Ilir Meta ka vizituar sëfundmi fshatin Zall Dardhë të Dibrës nga ku ka ndarë emocionet e tij. Në një
Në shënjestër mijëra kompjutera në gjithë botën, SHBA zbulon rrjetin e spiunëve Prokurorët amerikanë njoftuan për akuza penale të mërkurën kundër pesë kinezëve dhe dy binezmenëve malajzianëve të dyshu
Realit mund ti largohet një tjetër veteran, dy gjigandët e Serie A interesohen për Marcelon Marcelo ka zgjuar interesimin e skuadrave të Serie A. Braziliani i Real Madrid, Marcelo, duket se gëzon pëlqimin e dy
Shpërthim në një punishte ne Teheran, dhjetëra të plagosur Ditën e sotme, një shpërthim i fortë në një punishte baterish në jugperëndim të Teheranit ka lënë një të vdekur, dhjetër
Nuk u fut në karantinë, si e përballoi Suedia Covid-19 me vetëm 13 pacientë në terapi intensive Suedia ka vetëm 13 pacientë me koronavirus në terapi intensive, edhe pse nuk u fut në karantinë. Suedia vendosi të ndjek
Haradinaj: Unë nuk pranoj që Kosova të nënshkruaj marrëveshje trilaterale Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj në një postim në mediat sociale shkruan se nuk do të pranojë që Kosova të nënshkruaj
Rama në kërkim të mandatit të tretë: Shqiptarët nuk kanë një alterantivë më të mirë se mua Kryeministri Edi Rama gjatë një fjalimi pas mbledhjes së grupit parlamentar të Partisë Socialiste ka deklaruar se tashmë
Ishin mbledhur për të festuar, teksa pallati u shemb: Humbin jetën 17 persona Një tjetër festë që përfundon në tragjedi. Të paktën 17 persona kanë humbur jetën dhe dhjetëra të tjerë janë lënduar si
Zbardhen shifrat, 175 pacientë me COVID-19 janë të shtruar në spital Gjatë 24-orëve të fundit janë regjistruar 4 vdekje dhe 82 raste të reja pozitive me COVID-19. Aktualisht situata në s
Mbi 300 pacientë të infektuar me COVID-19 po trajtohen me oksigjenoterapi Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës dhe në spitalet rajonale, aktualisht janë 499 pacientë të hospitalizuar. P
55-vjeçari italian fiton betejën me COVID-19 pas 5 muajsh terapi intensive: I dhanë vetëm tre orë jetë Gianfranco Medicini, një taksist në Torino, Itali, të cilit i kishin dhënë vetëm 3 orë jetë por që tani pas 5 muajsh të
Të fiksuar pas florinjve, kapen dy "skifterat" e Tiranës Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin “Liqeni i thatë” duke arrestuar dy persona që kryenin vjedhje banesash. Z
Deputeti i PS me koronavirus, në terapi intensive tek Infektivi Deputeti i partisë socialistë në Vlorë Edmond Leka është infektuar me koronavirus. Albeu.com mëson se prej disa dite