999 rezultate për

televizive

Reali mbreti i Spanjës, 1.1 mld $ për 72 blerje Që prej vitit 2000, Reali dhe Barcelona kanë shpenzuar më shumë para për të transferuar lojtarë të huaj se çdo klub tjet
Kësaj fushate i mungon një përballje televizive Berisha-Rama (FOTO-LAJM) Pak ditë nga 23 qershori, politikanët po zhvillojnë mitingjet e tyre përmbyllëse të fushatës në disa prej qyteteve kryes
Prej sot Maqedonia në rrjetin dixhital Qytetarët e Maqedonisë që prej ditës së sotme do të ndjekin programe televizive vetëm përmes sinjalit dixhital,e cila of
Reklamat e fushatës, KQZ: Operatorët televizivë të dorëzojnë tarifat Brenda datës 23 maj, operatorët televizivë duhet të dorëzojnë në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve tarifat për transmetim
Të drejtat televizive, sa përfitojnë klubet angleze (FOTO LAJM) Futbolli nuk luhet vetëm në fushë por edhe jashtë tij. Duke filluar nga stadiumi, tifozët, sponsorët e deri te të drejta
Ja sa vlen cdo pozicion në Serie A Pjesëmarrja në Europë i jep frymëmarrje bilancit të klubeve italiane që, falë kësaj, kanë shansin të likuidojnë pagën e
ADTK: KPM të respektojë ligjin Asociacioni i televizioneve digjitale të Kosovës, pjesë e të cilit janë përfaqësues të 17 televizioneve digjitale kabllo
Policia arreston hajdutët e kamerave televizive Policia e Kosovës ka marrë të dhënat për personat të cilët dy ditë më parë kanë vjedhur dy kamera televizive dhe një tel
Monitorimi i zgjedhjeve, KQZ marrëveshje me AMA-n Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shqyrton sot marrëveshjen me Autoritetin e Mediave Audiovizive për monitorimin e fushatë
Prova televizive, rrezikon Ribery (VIDEO) Franck Ribeiry rrezikon seriozisht të mos luajë në ndeshjen e kthimit përballë Juventus në "Juventus Stadium". Ndërhyrja
Zgjedhjet, debate televizive si në SHBA Debate të modelit të zgjedhjeve presidenciale në Shtetet e Bashkuara do të shfaqen në ekranet shqiptare, përgjatë kësaj
Berisha bën gati “skuadrën” e fushatës Kryeministri Berisha ka përzgjedhur “skuadrën” që do të paraqesë në publik platformën politike në zgjedhjet e 23 qershor
Unioni i Gazetarëve reagon ndaj sulmeve të Top Channel (FOTO-LAJM) Unioni i Gazetarëve ka reaguar ashpër ndaj veprimeve të organeve të drejtësisë dhe Përmbarimit, ndaj ambienteve të telev
Aida Shtino do t'a "gjej" veten në politikë Sipas thashethemeve, drejtuesja e emisionit do të hedhë kandidaturën për deputete, ky thashethem po qarkullon prej kohës
Champions mbush arkat e Juves dhe Milan E përditshmja më e madhe sportive italiane "La Gazzetta dello Sport" ka publikuar dje shifrën e saktë të arkëtimeve të k
Kuvendi tashmë edhe me palestër dher studio televizive Kuvendi i rikonstruktuar i Republikës së Maqedonisë do të ketë mes të tjerash palestër për fitnes dhe një studio televiz
Të drejtat televizive, 10 klubet që fitojnë më shumë në Serie A (FOTO LAJM) Klubet e Serie A kanë arritur marrëveshjen për shpërndarjen e të drejtave televizive gjatë tre vjetëve të ardhshëm 2012-
Monika dhe Ulpiana zhgënjejnë teleshikuesit Monika Stafa, e njohur si spikere e lajmeve në “Top Channel”, dhe Ulpiana Lama, e cila u bë e njohur gjatë sezonit të ka
Gjyqi ndaj Berlusconit, 4 vite burg për ish-kryeministrin Ish-kryeministri italian, Silvio Berlusconi është dënuar me 4 vite burg dhe 10 milion euro gjobë nga një gjykatë në Mila
Julia Roberts, tashmë edhe producente televizive Përveç aktores, profesion me të cilin ka bërë për vete adhurues në mbarë botën Julia Roberts ka prodhuar një serial që m