999 rezultate për

televizive

Champions dhe Europa League, ja sa fitojnë klubet UEFA ka prezantuar më në fund sistemin e shpërndarjes së të ardhurave për Champions League. Secili prej 32 klubeve, pjes
Avokati i Popullit 80 milionë lekë vetëm për prodhim spotesh televizive Edhe pse në një vit të vështirë ekonomik, Institucioni i Avokatit të Popullit ka menduar që brenda këtij viti të shpenz
Liverpool kampion...për të drejtat televizive Liverpool e humbi titullin kampion në Premier League pavarësisht një sezoni shumë të mirë, por "The Reds" kanë diçka me
Ish i përndjekuri tenton të vetëdigjet me benzinë në studion televizive Kemi parë disa herë tentativa vetëdjegiesh nga ana e ish të përndjekurve politikë gjatë protestave të tyre por këtë radh
Sherr i paparë në një studio televizive (VIDEO) Debati mes dy analistëve në një televizion jordanez për luftën në Siri ka shndërruar në dhunë. Gjatë transmetimit të
Nishani shpenzoi 610 mijë euro për spote televizive, ja dokumenti Nga viti 2009 deri në vitin 2012, Ministria e Brendshme ka shpenzuar të gjithë buxhetin e saj për reklama televizive për
Endira Bushti vendos çmimet e reja për transmetimet televizive Kryetarja e AMA-s Endira Bushati ka vendosur që të vendosë çmimet e reja për ata kabllorët nëpër rrethe të cilët e shpër
Thaci i dhënë pas selfie-ve (FOTO-VIDEO) Seëfie-t tashmë janë ktheyr në modë. Jo vetëm njerëzit e thjeshtë por edhe personazhe të botës së artiti apo politikës j
Letonia dhe Lituania bllokojnë kanalet televizive ruse Letonia dhe Lituania kanë vendosur të bllokojnë dy kanale të televizionit shtetëror të Rusisë, me argumentin se raportim
Politikanët iu shmangen dueleve televizive Politikanët bëjnë fushatë të zjarrtë, mirëpo iu shmangen dueleve apo përballjeve televizive ballë për ballë. Eskpertët s
Vijon përplasja Bushati-Top Channel: Programet televizive do shihen falas Vetëm dy orë pas akuzave të Top Channel se kryetarja e AMA-s ka legjitimuar vjedhjen e programeve të Top Channel, Klan d
Serie A, kur të dënon prova televizive (FOTO LAJM) Gjestet e DanieleDe Rossit dhe Juan Jesus në ndeshjen Roma-Inter nuk mund të shpëtonin pa u dënuar. Edhe pse gjyqtari i
AMA nis kontrollet për respektimin e të drejtave televizive Autoriteti i Mediave Audiovizive pas miratimit të “Rregullores mbi procedurat e inspektimit të veprimtarisë së ofruesve
Parandalohet antentati me eksploziv ndaj Erdogan Mediat shtetërore turke kanë raportuar se forcat e rendit kanë qëlluar dhe plagosur një person në kryeqytetin turk, Anka
Miss Universe: Fiton moderatorja televizive nga Venezuela (FOTO LAJM) Gabriela Isler, 25-vjeçarja nga Venezuela, ka fituar Miss Universe, që këtë vit u mbajt në Moskë të Rusisë. Ajo punon s
LSDM: Të gjendet zgjidhje për problemin Kosovë-Maqedoni Situata e tensionuar mes Kosovës dhe Maqedonisë është konsideruar nga Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë si problem që
Ashton Kutcher, më i paguar për seritë televizive Ashton Kutcher është aktori më i paguar për seritë televizive. Sipas "TvGuide", aktori i ri çon në shtëpi rreth 750 mijë
Spikerja televizive qënka vërtet e "dehur" (VIDEO) Foleset e lajmeve duhet të kenë kujdes kur bëhen gati për të dhënë lajmet edhe pse janë të bindura se mikrofoni nuk ësht
Shfaqja e parë televizive e Kim Kardashian pas lindjes (VIDEO) Kim Kardashian është shfaqur për herë të parë në një televizion pas lindjes së fëmijës shtatë javë më parë. Përmes nj
Ja reklama e parë televizive (VIDEO) Kjo është reklama e parë e transmetuar në një televizion. Reklama 9 sekondëshe e markës luksoze të orëve Bulova është tr